Slavia Orlová-Lutyně Česko - Slavia Orlová-Lutyně - Expres Zprávy

23.06.201520:08

MSFL a divize bez Zábřehu a Orlové

Fotbalisté Zábřehu a Orlové, osmého a jedenáctého týmu uplynulého ročníku MSFL, nebudou pokračovat v republikových soutěžích a od příští sezony budou hrát jen krajský přebor. Vyplynulo to z dnešního aktivu klubů MSFL a moravských divizí v Olomouci. Zábřeh působil ve třetí nejvyšší soutěži osm let za sebou a nejlepšího umístění dosáhl v sezoně 2013/14, kdy skončil pátý. Orlová hrála MSFL poslední tři roky, na další účast rezignovala až dnes dopoledne nedlouho před aktivem. Nahradí je týmy z druhých míst divizních tabulek, jimiž jsou Viktoria Otrokovice a MFK Vítkovice. Z divize E odstoupil čtrnáctý Lískovec a vzhledem k nedostatečnému zájmu o doplnění počtu z krajů byly nakonec v soutěži ponechány patnácté Velké Karlovice. Moravské divize budou mít od sezony 2015/16 sedm nováčků: ve skupině D jimi budou Ždírec nad Doubravou a Šumperk, ve skupině E Petřkovice, Krnov, Vsetín, Frýdlant nad Ostravicí a Nové Sady. Tým Odry Petřkovice, jenž pod vedením trenéra Filipa Smékala suverénně vyhrál Moravskoslezský krajský přebor, si zahraje divizi poprvé v historii.

ČTK
29.01.201417:59

Slavia Orlová - Baník Ostrava 0:1

PŘÁTELSKY: Slavia Orlová - Baník Ostrava 0:1 (0:0).
Branka:
76. Greguš.
Sestava Ostravy: Šrom - Zawada (46. Vengřinek), Baránek (46. Kaša), Frydrych (46. Stronati), Sinělnikovs (46. Sukup) - Štěpán, Foltýn, Greguš, Krmenčík - De Azevedo - Šašinka. Trenér: Komňacký.

ČTK
01.06.201320:36

Orlové zachránil remízu brankář

Velmi neobvyklou situací vyvrcholilo dnešní utkání 28. kola MSFL mezi Orlovou a Kroměříží. V souboji dvou Slavií o záchranu bojující hosté vedli už 2:0 díky dvěma gólům Dupkaly, po příchodu ze šaten však snížil orlovský Václavek a vyrovnávací branku dal v 90. minutě brankář Szarowski, který tak upravil na konečných 2:2.

Branky:
22. Hoferica, 24. Besta z pen., 41. Mikula, 42. Limanovský, 54. Ciku, 75. Puskáč - 85. Jonek, 87. Václavek.

18.01.201317:09

TL: Baník Ostrava - Orlová 3:1

Zimní Tipsport liga: Skupina D: Baník Ostrava - Orlová 3:1. Branky: 47. a 57. Stožický, 63. Soukup - 65. Urban. Sestava Baníku: I. poločas: Pavlenka - Zawada, Starý, Vomáčka, Baránek - Velner, Vašenda - Stožický, Lukeš, Fantiš - Majtán. II. poločas: Andrejko - Byrtus, Frydrych, Kaprálik, Mach - Droppa, Stojanov - Zeher, Kraut, Stožický - Soukup. Trenér: Pulpit.

Branky:
75. z pen. a 87. Ordoš, 30. Javůrek, 32. Sukup, 35. Doležal, 41. Falta, 70. Hubník. Rozhodčí: Proske. Sestava Olomouce: I. poločas: Zlámal - Sukup, Koutný, Škerle, Falta - Hořava, Houska - Schulmeister, Navrátil, Javůrek - Doležal.
II. poločas: Blaha - Hála, Dreksa, Šindelář, Sukup - Plšek, Pospíšil - Hubník, Ordoš, Petr - Varadi. Trenér: Pivarník.

15.01.201117:41

Orlová - Baník Ostrava 0:9

PŘÁTELSKY: Slavia Orlová - Baník Ostrava 0:9 (0:4). Branky: 6. a 33. Frejlach, 48. a 60. Fantiš, 64. a 79. Zeher, 7. Greguš, 43. Varadi, 90. Šenkeřík. Rozhodčí: Čecháček. Diváci: 1000. Sestava Ostravy: I. poločas: Buček - Varadi, Bolf, Neves, Šmejkal - Vašenda, Greguš - Lukeš, Wojnar, Frejlach - Kraut. II. poločas: Daněk - Řezník, Marek, Frydrych, Tomašák - Vaněk, Hušbauer - Pilík, Šenkeřík, Fantiš - Zeher. Trenér: Marko.