FC Zlín Česko - FC Zlín - Expres Zprávy

04.06.202321:32

Vrba: Je to impuls i pro příští sezonu

Zlín v odvetě baráže o udržení v první lize remizoval s Vyškovem 0:0 a po těsné výhře z prvního utkání si zajistil setrvání mezi elitou. "Nevím, jestli je to úleva pro mě. Přišel jsem, abych se pokusil zachránit Zlín. To se nám podařilo, takže je to samozřejmě úspěch nejen můj, ale hlavně celého týmu a klubu. Jsem rád, že se nám to podařilo a že příští sezonu se zase bude ve Zlíně hrát liga. Měli jsme výhodu gólu navrch, to se samozřejmě hraje líp. Jsem rád, že jsme výsledek doma uhráli, protože ve Zlíně měl Vyškov víc šancí. Dnes se domácí do pořádné gólové příležitosti nedostali. Podle mého názoru jsme si to uhráli až obrovsky zkušeně. Těší mě, že se ukázalo, že i tady jsou hráči, kteří zvládnou uhrát výsledek, který potřebují. Zatím jsem se s nikým nebavil, že bych měl ze Zlína odejít. Věřím, že tohle je impuls i pro příští sezonu. Hráči, funkcionáři i fanoušci by se měli přesvědčit o tom, že to jde. Mohli bychom být třeba v klidné střední části tabulky," hodnotil zlínský kouč Pavel Vrba.

ČTK
04.06.202317:50

Poločas: Vyškov - Zlín 0:0

Poločasový výsledek odvety baráže o FORTUNA:LIGU: Vyškov - Zlín 0:0.

01.06.202318:18

Poločas: Zlín - Vyškov 0:0

Poločasový výsledek prvního zápasu baráže o FORTUNA:LIGU: Zlín - Vyškov 0:0.

24.05.202322:48

Celé mužstvo šlo za výhrou, chválil Vrba

Zlín v předposledním kole nadstavby porazil Baník Ostrava a vyhoupl se na barážovou příčku, trenér Pavel Vrba si však uvědomuje, že ještě není konec: "Celé mužstvo šlo za tím, abychom vyhráli a zachránili ligu pro Zlín. V průběhu zápasu jsem měl informace o průběhu ostatních zápasů a reagoval jsem posílením útočné fáze. V kritické chvíli jsme dokázali zápas zvládnout. Dnes utkání rozhodli zkušení hráči, ale nebylo to jen o nich. Celý tým šel za svojí šancí, ukázali jsme charakter. Měli jsme problémy s obsazením stoperů, ale Didiba to zvládl. Vyplavali jsme na povrch, nejsme pod hladinou. Naše výchozí postavení je nyní lepší, než bylo před pár týdny, ale hrát na remízu v Brně nelze."

ČTK
14.05.202318:50

Vrba: Nechtěl bych platit další pokutu

Pavel Vrba má po týdnu opět důvod ke zklamání, když jeho tým přišel o drobnou sérii neporazitelnosti mimo jiné kvůli odvolanému gólu ze samotného závěru duelu v Teplicích. "První poločas z naší strany nebyl výrazný, nebyl dobrý. Bohužel jsme dostali první gól. Zápas se pak vyvíjel tak, jak se vyvíjel. Druhý poločas jsme byli výrazně lepší, tlačili jsme se za vyrovnáním. Výsledek je pro nás špatný, a to ze spousty důvodů, které se na hřišti děly. Ale hodnotit to nechci, abych zase neplatil pokutu. Tenhle zápas byl pro nás klíčový. Máme teď tři zápasy do konce a ztrátu čtyři body na Pardubice, u kterých hrajeme příště. Už nemůžeme hrát na remízu, nemůžeme vyčkávat."

ČTK
26.04.202322:37

Fantiš odehrál 300. ligový zápas

Zlín v předposledním kole základní části FORTUNA:LIGY porazil Bohemians 1905 (4:1) a dvojitý důvod k radosti mohl mít Antonín Fantiš. Pro zkušeného univerzála se jednalo o 300. start v nejvyšší soutěži.

26.04.202320:50

Je to pro nás důležitá výhra, uvedl Vrba

Zlín přesvědčivě porazil Bohemians 1905 a předposledním Pardubicím se přiblížil na tři body. "Spíš než zápas hodnotím naši celkovou situaci. Hrajeme stále o co nejvíc bodů, aby naše pozice v nadstavbě byla co nejpřijatelnější. Kdybychom dnes zápas nezvládli, byla by naše situace hodně složitá. Ale uhráli jsme důležité tři body, fotbal to nebyl špatný, soupeř nás zatlačil po našich gólech a podle mě rozhodl třetí gól. Pak jsme dostali prostor a dali i čtvrtý gól. Je to pro nás hodně důležité, čeká nás Boleslav a jakýkoliv bodový zisk by byl pro nás povzbuzením do nadstavby," řekl po výhře 4:1 zlínský trenér Pavel Vrba.

ČTK
01.04.202318:42

Ojedinělá gólová exploze Zlína

Trinity Zlín si dneska díky brzké červené kartě soupeře pochutnal na Českých Budějovicích a v lize vsítil pět branek dokonce poprvé za více než sedm dekád. Naposledy se mu to povedlo v září 1951 proti Košicím.

csfotbal.cz
19.03.202320:43

Zkrat Filla musíme řešit, slíbil Vrba

Zlín po brzkém vyloučení Martina Filla prohrál regionální derby v Uherském Hradišti a propadl se na dno tabulky. "Zápas samozřejmě ovlivnilo rychlé vyloučení Filla. Hrozně to zkomplikovalo utkání, soupeř se dostal do vedení. Nevyšel nám vstup do druhé půle, ale zase jsme hráli proti mužstvu, které hraje o poháry. Slovácko mělo zápas pod kontrolou a zaslouženě vyhrálo. Co se týče Filla, tak on sám musí vysvětlit, proč v takovém zápase udělá to, co udělal. Jasně se bavíme při přípravě, že to bude vyhecované, že nesmíme dostávat zbytečné karty. Je to pro mě záhada. Takový zkrat musíme řešit. Není normální, když se tak zkušený hráč nechá dvakrát po sobě takto vyloučit. Musím se sednout s vedením klubu, s médii to řešit nebudu. Věřil jsem ale tomu, že jako zkušený hráč dokáže mužstvu pomoct, ale dnes to bylo přesně naopak. Hrubě ovlivnil zápas, vůči kolektivu, vůči klubu, tomu nerozumím," řekl zlínský trenér Pavel Vrba.

ČTK
05.03.202310:55

Zlín pokračuje v černé sérii

Zlín v sobotním duelu nebyl daleko od výhry na půdě Brna, o zisk tří bodů ovšem přišel nakonec v závěrečných pasážích. "Ševci" nejenže nezvítězili potřetí v řadě, pořád totiž pokračují v mizerném počínání na cizích hřištích. Venku v lize od srpna 2021 nevyhráli již 25. utkání za sebou, v tabulce jsou aktuálně poslední.

ČTK
27.02.202315:47

Zlín pozastavil smlouvu Hlouškovi

Adam Hloušek už za Zlín hrát nebude. Zadlužený bývalý český reprezentant, jenž na všech pohledávkách má závazky ve výši 21 milionů korun, kvůli zdravotním problémům nemůže hrát, proto mu byla pozastavena smlouva, která po sezoně vyprší.

isport.cz
20.02.202321:16

Procházka se osamostatnil od Vlčka

Václav Procházka nastoupil v neděli do ligového utkání s Pardubicemi, a zapsal tak v nejvyšší české soutěži svůj 437. zápas. Osamostatnil se tak v historických tabulkách od Stanislava Vlčka, který ve své kariéře zaznamenal 436 utkání, a odsunul ho na průběžné třetí místo. Procházka se o celkový primát na dálku pere s Milanem Petrželou ze Slovácka, ten má aktuálně na kontě 470 duelů.

twitter.com/footballzlin, fortunaliga.cz
09.02.202317:13

Hrdlička ze Zlína zapůjčen do Třince

Třinci se záchranou ve Fotbalové národní lize pomůže Lukáš Hrdlička, jenž přichází na půlroční hostování ze Zlína. Druholigový celek na 21letého hráče nemá opci.

fotbaltrinec.cz
29.01.202321:58

Vypsal jsem proti Baníku prémii, přiznal Vrba

Zlín v premiéře pod trenérem Pavlem Vrbou remizoval s Baníkem Ostrava a nadále zůstává dva body nad posledními Pardubicemi. "Do 60. minuty bylo utkání vyrovnané. Hráli jsme zodpovědně, gól, který jsme dostali, byl po našem nedůrazu. V závěru naše tempo bylo náročnější, než jsme si představovali. V kvalitě jsme posledních dvacet minut zaostávali. Baník měl dvě stoprocentní příležitosti, Rakovan nás dvakrát podržel. Vzhledem k tomu je pro nás bod cenný. Kozák bojoval, snažil se, dal gól, i šťastné góly patří k fotbalu. Ukázali jsme srdce, doufám, že se nám to vrátí. Vypsal jsem proti Baníku speciální prémii za vítězství. Nevím, jestli teď půjdeme na 50 procent, spojíme to s mým zápisným, aby hráči byli spokojeni," hodnotil utkání trenér Pavel Vrba.

ČTK
19.01.202313:59

Slovan Liberec - Trinity Zlín 3:0

Přípravný turnaj Tipsport Malta Cup:

O 3. místo:

Slovan Liberec - Trinity Zlín 3:0 (2:0).

Branky: 19. Fukala, 29. Ghali, 59. Preisler.

Sestavy:

Liberec: Vliegen (46. Bačkovský) - Gebre Selassie (66. Lehoczki), Prebsl, Purzitidis - Fukala (66. Polyák), Varfolomejev, Valenta (46. Červ), Višinský (46. Frýdek), Preisler - Olatunji (46. Rabušic), Ghali (46. Rondič). Trenér: Kozel.

Zlín: Rakovan - Kolář, Simerský, Jeřábek (46. Cedidla) - Didiba (61. Hellebrand), Hlinka (46. Hrubý) - Vukadinovič (46. Dramé), Janetzký (46. Fantiš), Bartošák (74. Slončík) - Kozák (61. Balaj), Silný (46. Čanturišvili). Trenér: Vrba.

ČTK
17.01.202316:24

Trinity Zlín - Sandhausen 1:2

Přípravné utkání, Tipsport Malta Cup:

Trinity Zlín - Sandhausen 1:2 (1:2).

Branky: 17. Simerský - 40. Calhanoglu z pen., 45.+1 Bachmann z pen.

Sestava Zlína: Dostál - Cedidla, Simerský, Kolář (46. Jeřábek), Fillo (46. Bartošák) - Dramé (60. Vukadinovič), Hlinka (46. Hrubý), Didiba (60. Hellebrand), Čanturišvili (60. Fantiš) - Balaj (60. Slončík), Kozák (60. Silný). Trenér: Vrba.

ČTK
15.01.202318:18

Zlín projevil zájem o Sáčka

Michal Sáček má svolení k odchodu ze Sparty Praha, nadále by však mohl působit ve FORTUNA:LIZE. Šestadvacetiletého záložníka by rád přivedl Zlín, který trénuje Pavel Vrba, pod nímž Sáček působil ve Spartě.

sport.cz
12.01.202322:04

Zlín se domluvil s Balajem a Kozákem

Filip Balaj a Libor Kozák se podle serveru "isport.cz" stanou posilami Zlína. Slovenský útočník je hráčem polské Cracovie, bývalý český reprezentant pro změnu rozvázal smlouvu se Slováckem, oba se mají připojit k výběru trenéra Pavla Vrby ještě tento tento týden na Maltě.

isport.cz
11.01.202318:02

Zlín - Trnava 1:1

Skupina B:

Trinity Zlín - Trnava 1:1 (0:1)

Branky: 50. Hlinka - 13. De Azevedo.

Sestava Zlína: Rakovan (46. Dostál) - Cedidla (46. Reiter), Procházka (64. Simerský), Jeřábek (64. Kolář), Bartošák - Fillo (64. Dramé), Hlinka, Hrubý (46. Didiba), Janetzký (64. Slončík) - Vukadinović, Fantiš (46. Silný). Trenér: Vrba.

ČTK
07.01.202313:05

Zlín - Olomouc 2:2

Přípravné utkání:

Trinity Zlín - Sigma Olomouc 2:2 (1:2)

Branky: 11. Simerský, 52. Kolář - 3. a 21. Vaněček.

Sestavy:

Zlín:

I. poločas: Dostál - Cedidla, Jeřábek, Simerský, Bartošák - Fillo, Hlinka, Hellebrand, Hrubý - Fantiš, Kovinić.

II. poločas: Rakovan - Reiter, Kolář, Procházka, Číž - Vukadinović, Didiba, Slončík, Čanturišvili - Janetzký, Silný. Trenér: Vrba.

Olomouc:

I. poločas: Trefil - Slavíček, Poulolo, Beneš, Sláma - Fortelný, Sedlák - Přichystal, Růsek, Šíp - Vaněček.

II. poločas: Digaňa - Vraštil, Pokorný, Zmrzlý - Navrátil, Breite, Spáčil, Hadaš - Vodháněl - Zifčák, Zlatohlávek. Trenér: Jílek.