Rezervní tým Hradce Králové převzal Adrian Rolko, jenž nahradil Aleše Čvančaru. Bývalý obránce zároveň bude i nadále druhým asistentem kouče Václava Kotala u prvoligového mužstva "Votroků".

Hradec Králové - Austria Vídeň 0:0

Přípravný turnaj Tipsport Malta Cup:

FC Hradec Králové - Austria Vídeň 0:0.

Sestava Hradce:

I. poločas: Zadražil - Klíma, Ševčík, Čech - Pudhorocký, Kodeš, Rada, Horák - Koubek, Pilař - Vašulín.

II. poločas: Zadražil - Harazim, Čihák, Leibl - Čmelík, Dancák, Kučera, Krejčí - Juliš, Šašinka - Hais. Trenér: Kotal.

13. ledna: Hradec Králové - Olomouc (14:00, Tipsport Malta Cup),

15. ledna: Hradec Králové - Trnava (13:00, Tipsport Malta Cup).

ČTK
09.12.202321:12

Hradci Králové se zranil Kučera

Jakub Kučera nedohrál za Hradec Králové dnešní zápas s Baníkem Ostrava (2:3), na vině přitom bylo zranění, kvůli němuž odstoupil po hodině hry. Šestadvacetiletý záložník předtím pětkrát za sebou v lize nechyběl ani minutu.

livesport.cz, idnes.cz/fotbal
06.12.202320:41

Hradec Králové - Slavia 0:2

Osmifinále českého poháru MOL Cupu:

FC Hradec Králové - Slavia Praha 0:2 po prodl.

Branky: 109. Wallem, 120+1. Van Buren. Rozhodčí: Pechanec - Hrabovský, Mokrusch - Volek (video).

Sestavy:

Hradec: Zadražil - Klíma, Čihák, Leibl (113. O. Ševčík) - Čmelík (78. Horák), Kučera, Kodeš (113. Čech), Krejčí - Šašinka (78. Pudhorocký) - Juliš (91. Dancák), Hais (60. Koubek). Trenér: Kotal.

Slavia: Mandous - Vlček (102. Sinyan), Ogbu, Bořil - Douděra (106. Tomič), P. Ševčík (120+2. Hromada), Oscar, Wallem - Zafeiris (113. Tijani) - Chytil (101. Tecl), Jurečka (72. Van Buren). Trenér: Trpišovský.

ČTK
06.12.202319:55

Hradec Králové - Slavia do prodloužení

Výsledek osmifinále MOL Cupu po 90 minutách: Hradec Králové - Slavia 0:0.

01.12.202313:26

Dynamo ČB - Hradec Králové odloženo

Ligová fotbalová asociace (LFA) odložila sobotní utkání 17. kola nejvyšší soutěže mezi Českými Budějovicemi a Hradcem Králové. Po intenzivním sněžení je hrací plocha na stadionu na Střeleckém ostrově nezpůsobilá. V tiskové zprávě o tom informovala LFA. Náhradní termín bude určen v nejbližších dnech.

"Po čtvrtečním intenzivním sněžení, které pokračuje i během pátečního dne, označil rozhodčí delegovaný komisí rozhodčích hrací plochu za nezpůsobilou i přes fakt, že domácí klub měl vytápěcí systém hřiště spuštěný dle regulí," uvedla LFA, podle níž by byla jen minimální naděje na zlepšení stavu trávníku.

ČTK
29.11.202322:34

Vlkanova zpátky do Hradce Králové?

Plzeň může v lednu opustit Adam Vlkanova, jenž na západe Čech zůstává za očekáváním. Podle serveru "isport.cz" není vyloučené hostování v Hradci Králové, odkud před rokem a půl přišel, variantou má být také zahraniční angažmá.

isport.cz
25.11.202318:59

Kotal: Byla to zasloužená remíza

Hradec Králové dokázal před vlastními fanoušky uhrát cenný bod s Plzní při sobotním odpoledni. Domácí lodivod Václav Kotal, ač jeho družina byla pasována do role outsidera, pak viděl nerozhodný výsledek jako logické vyústění dění na hřišti. "Viděli jsme zajímavé utkání, obě mužstva chtěla vyhrát. Nakonec to skončilo, myslím, zaslouženou remízou,” uvedl při hodnocení. "I my měli šance, ale Plzeň ve druhém poločase hodně tlačila, podařilo se jí vyrovnat. Skončilo to 1:1. Z toho pohledu jsme asi spokojení, protože se neprohrálo a Plzeň je velmi silný protivník. Viděli jsme její výkony v Evropské konferenční lize. Terén vypadal kvalitně, podklad byl tvrdý, ale hodně to klouzalo. Buďme rádi, že se nikdo nezranil a docela se na ten fotbal dalo dívat."

ČTK
19.11.202310:04

Hradec Králové - Slavia 6. prosince

Osmifinále MOL Cupu mezi Hradcem Králové a Slavií se dohraje ve středu 6. prosince. Výkop ve zrekonstruované Malšovické aréně je stanovený na 18 hodinu.

twitter.com/slaviaofficial
17.11.202315:25

Hradec Králové - Česko "21" 1:4

Modelové přípravné utkání:

Hradec Králové - Česko "21" 1:4 (1:1)

Branky: 44. Ševčík - 55. z pen. a 85. Sejk, 11. vlastní Horák, 58. Kronus.

Sestava ČR:

I. poločas: Horníček - Černák, Endl, Prebsl, Labík - Icha, Křišťan - Šubert, Tkáč, Kabongo - Alijagić.

II. poločas: Kinský - Černák, Kadlec, Endl, Koželuh - Vydra, Křišťan - Kronus, Sejk, Višinský - Vecheta. Trenér: Suchopárek.

ČTK
30.10.202316:39

Konec podzimu pro Krejčího?

Ladislav Krejčí starší možná ve zbytku podzimní části nepomůže Hradci Králové. Bývalý český reprezentant si z víkendového zápasu s Teplicemi (1:0) odnesl tříštivou zlomeninu lícní kosti a zatím není jasné, zda se nebude muset podrobit operaci.

isport.cz
28.10.202316:44

Hradec Králové nuceně střídal Krejčího

Ladislav Krejčí z Hradce Králové nebude v dobrém vzpomínat na dnešní zápas s Teplicemi. Bývalý český reprezentant musel odstoupit již po půlhodině hry s krvavým šrámem na obličeji.

idnes.cz/fotbal
26.10.202317:07

Sparta se Slavií vyfasovaly pokuty

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) udělila Slavii pokutu 80 tisíc korun za nevhodné chování fanoušků a poničení stadionu při utkání nejvyšší soutěže v Liberci. O 30 tisíc korun méně musí zaplatit další z pražských klubů Sparta po zápase v Hradci Králové. LFA o tom informovala v komuniké.

Podle komise se slávističtí příznivci před reprezentační přestávkou v duelu 11. kola, který Pražané i díky nesprávně nařízené penaltě po obratu vyhráli 3:2, dopustili hned několika prohřešků. Fanoušci červenobílých poškodili sedačky a pánské toalety, kde založili požár, zároveň používali zakázanou pyrotechniku a nevhodně skandovali. Spartu komise po stejném kole potrestala za nevhodné projevy a výtržnosti v Hradci Králové.

ČTK
26.10.202316:50

Disciplinárka řešila tresty za žluté karty

Ve čtvrtek zasedala disciplinární komise a ta kromě nevhodného chování fanoušků či červené karty pro Nemanju Mičeviče potvrdila jisté tresty pro další hráče pro následující kolo české nejvyšší soutěže. Za čtyři žluté karty si nezahrají teplický Jakub Hora, Matěj Hybš s Erikem Prekopem z Bohemians 1905, královéhradecký Petr Kodeš, olomoucký Jan Vodháněl, Matěj Pulkrab z Mladé Boleslavi, ostravský Jiří Boula a Jaroslav Svozil z Karviné.

ČTK
15.10.202317:36

Heidenreich má před operací

David Heidenreich už nějaký ten týden absentuje a Hradci Králové nepomůže minimálně do konce podzimní části, může za to operace kolene, kterou podstoupí v nadcházejícím týdnu. Potvrdil to šéf Votroků Jiří Sabou.

fchk.cz
12.10.202319:27

Změny v porgramu 18. kola F:L

Změny v termínech některých zápasů hlásí česká nejvyšší soutěž. Ligová fotbalová asociace se rozhodla pro úpravy v rámci osmnáctého kola, z organizačních důvodů se duel Hradce Králové a Baníku Ostrava sehraje už v sobotu 9. prosince. Slavia se naopak střetne s Mladou Boleslaví až v neděli 10. prosince. Časy výkopů jsou každopádně neměnné, zůstává tedy v obou případech platná šestá hodina odpolední.

twitter.com/LFAcze
12.10.202317:58

Pokuty kvůli fanouškům pro čtyři kluby

Hned čtyři celky české nejvyšší soutěže musejí pykat za nepřístojnosti svých příznivců. Sparta kvůli chování fanoušků v domácím zápase 10. kola s Plzní obdržela pokutu 50 tisíc korun, Viktoria pak o 30 tisíc méně. Olomouc a Hradec Králové zaplatí 30 tisíc korun.

ČTK
06.10.202316:37

Köstl: V Hradci se těšíme i na stadion

Slavia v pátek zjistila, koho bude mít jako soupeře v osmifinále MOL Cupu. A Jaroslav Köstl, asistent trenéra, byl spokojený, že mu bude sokem Hradec Králové. "Na začátku sezony mě mrzelo, že nádherný nový stadion uvidíme jako poslední ze všech soutěžících v lize. V Hradci budeme hrát poslední kolo nejvyšší soutěže, los nás tam ale poslal už nyní v listopadu. Těšíme se nejen na stadion, ale i na samotný zápas, víme totiž, co pro nás pohár znamená," citoval klubový web Köstla. "Hradec je kvalitní soupeř, který vyměnil trenéra. Uvidíme, co na nás vymyslí. Doufám ale, že to i tak bude zápas hlavně o nás a o tom, jestli na hřišti soupeře uspějeme. Utkání nás čeká až za měsíc, ale určitě chceme v poháru uspět stejně jako v minulých sezonách," dodal Köstl.

ČTK
05.10.202315:00

V Hradci Králové budou v akci policisté

V Hradci Králové budou v neděli kvůli odpoledním utkáním nejvyšších soutěží ve fotbale a v hokeji v akci desítky policistů. Od 15:00 se utkají fotbalisté FC Hradce Králové s pražskou Spartou a od 19:20 bude následovat hokejové derby klubu Mountfield HK s Dynamem Pardubice.

"V případě narušení veřejného pořádku a páchání protiprávního jednání jsme připraveni okamžitě zasáhnout," uvedl ve čtvrtek ředitel krajské policie Petr Sehnoutka, který bude i velitelem nedělních opatření policie. Čekají se i komplikace v dopravě.