1. SC Znojmo FK Česko - 1. SC Znojmo FK - Expres Zprávy

31.03.201410:19

Kalvoda nebyl s výkonem spokojený

Trenéra Znojma Leoše Kalvodu mrzelo, že jeho hráči toho při utkání na Spartě nepředvedli víc. Znojmo prohrálo 0:3. "Věděli jsme co nás čeká, ale trochu mě zklamali hráči. Ne však přístupem, ale ustrašeností a bojácností hrát fotbal, na jaký jsme od nich zvyklí. Sparta byla silnější na míči a nepustila nás do hry. Šance jsme měli jen po chybách soupeře, ale Sparta prokázala, že je to náš tým číslo jedna. Je z ní cítit vnitřní síla a myslím, že ligu už dotáhnou do úspěšného konce a těžko ji bude někdo ještě honit," prohlásil.

ČTK
15.03.201409:24

Kalvoda litoval první půle

Trenér Znojma Leoš Kalvoda nebyl po včerejší prohře na Slavii spokojený. "Odehráli jsme utkání dvou poločasů. Prvních 45 minut jsme prospali, byli jsme někde na cestě. Jak se říká, že mančafty z Moravy někde u Průhonic prohrávají 0:2, tak mi to tak připadalo. Zase druhý poločas už byla hra trošku podle mých představ. Ale jeden poločas nestačí na žádné ligové mužstvo. Za to, že jsme hráli 45 minut, by byl velký luxus, kdybychom si odvezli bod. Slavia byla důraznější, pohyblivější, inkasovaným brankám navíc předcházely naše chyby. Novináři píšou, že Znojmo hraje dobře a my pak létáme v oblacích a padáme na pusu. To byl dneska náš případ," prohlásil.

ČTK
02.03.201421:38

Kalvoda: Chtěli jsme překvapit

Znojmo odehrálo v Plzni dobý zápas, jeho trenér Leoš Kalvoda litoval, že outsider odjíždí s prázdnou po prohře 2:3. "Jeli jsme do Plzně s tím, že nemáme co ztratit a můžeme jenom překvapit. První poločas byl z naší strany dobrý. Měli jsme tam několik šancí, ze kterých jsme neskórovali. Tam byl vidět rozdíl mezi námi a Plzní, které stačila jedna využitá standardka k zisku vedení. Hezky jsme hráli v poli, dobře se na to koukalo, ale to o bodech nerozhoduje," hodnotil zápas Kalvoda.

ČTK
13.02.201418:41

Znojmo posílil útočník Diarrassouba

Nováček první ligy Znojmo získal kýženou ofenzivní posilu pro jarní část sezony. Desátý tým tabulky se dohodl s Laminem Diarrassoubou z Pobřeží slonoviny. Osmadvacetiletý útočník za Znojmo odehrál v zimní přípravě jen druhý poločas úterního zápasu s Frýdkem-Místkem (1:0). V novém působišti by se měl na hrotu útoku střídat s Václavem Vašíčkem. Diarrassouba během kariéry působil v Egyptě, v druholigovém francouzském Nimes nebo ve slovenské Senici.

ČTK
11.02.201416:08

1. SC Znojmo - Frýdek-Místek 1:0

PŘÁTELSKY: 1. SC Znojmo - Frýdek-Místek 1:0 (1:0).
Branka:
42. Crnkič.
Základní sestava Znojma: Drobisz - Helísek, Jonov, Hnaníček (62. Jurič), Mudra (46. Cihlář) - Lacko (46. Liener), Zeba (46. Buchta) - Reljič (46. Gál-Andrezly), Haurdič (62. Stáňa), Crnkič (62. Jarič) - Vašíček (46. Diarrassouba). Trenér: Kalvoda.

ČTK
05.02.201414:49

Znojmo - Poltava 0:1

Přípravné utkání v Turecku: Znojmo - Vorskla Poltava 0:1 (0:1). Branka: 35. Januzi z pen. Sestava Znojma: Hrubý - Helísek, Hnaníček, Jurič, Cihlář - Liener, Lacko - Reljič, Haurdič, Gál-Andrezly - Vašíček (20. Crnkič). Trenér: Kalvoda.

ČTK
02.02.201417:08

Znojmo - Tobol Kostanaj 3:2

PŘÁTELSKY: Znojmo - Tobol Kostanaj 3:2 (2:1).
Branky Znojma:
33. Hnaníček z pen., 39. Crnkič, 50. Hrošovský.
Sestava Znojma: Drobisz - Mudra, Hnaníček, Odehnal, Helísek - Lacko, Buchta - Haurdič, Hrošovský, Crnkič - Vašíček. Trenér: Kalvoda.

ČTK
30.01.201418:31

1. SC Znojmo - Anži Machačkala 2:1

PŘÁTELSKY: 1. SC Znojmo - Anži Machačkala 2:1 (1:0).
Branky:
40. Haurdič, 70. Jonov z pen. - 66. Sobolev.
Sestava Znojma: Hrubý - Helísek (63. Cihlář), Jonov (72. Jurič), Odehnal (46. Hnaníček), Mudra - Stáňa (46. Reljič), Liener (46. Buchta), Lacko (46. Favzí), Haurdič (80. Celik), Crnkič (46. Alaca) - Vašíček (46. Yilmaz). Trenér: Kalvoda.

ČTK
29.01.201420:29

Znojmo přišlo o obránce Hříbka

Soustředění Znojma skončilo pro obránce Romana Hříbka, který si zlomil nedávno operovanou ruku. Na podzim si vykloubil loket, dnes na tréninku při běžném souboji na stejnou ruku upadl. Na další starty v lize, kde zatím nastoupil ve čtyřech zápasech, si bude muset počkat.

ČTK
29.01.201413:46

Hrošovský bude i na jaře hostovat ve Znojmě

Záložník Plzně Patrik Hrošovský bude i v jarní části sezony hostovat ve Znojmě. Jednadvacetiletý slovenský fotbalista sice zahájil zimní přípravu s Viktorií, ale nakonec se vrátí do týmu prvoligového nováčka.

ČTK
23.01.201422:59

Gál Andrezly bude působit ve Znojmě

Znojmo dnes angažovalo slovenského záložníka Petera Gála Andrezlyho. Třiadvacetiletý hráč byl na testech také v Baníku Ostrava, ale nakonec podepsal smlouvu na jihu Moravy. Bývalý mládežnický reprezentant strávil dosavadní kariéru v rodných Košicích, za které hrál od roku 2010. V roce 2009 půl roku hostoval v Middlesbrough, kde byl v rezervním týmu.

Olomouc:
I. poločas: Zlámal - Varadi (35. Škerle), Svozil, Šindelář, Javůrek - M. Pospíšil, Houska - Falta, Nepožitek, Navrátil - Doležal. II. poločas: Blaha - Simerský, Škerle, Dreksa, Hýbl - Ševčík, Plšek - Falta (80. Hladík), Karaš, Mikuš - Rolinc. Trenér: Psotka.
Znojmo: Drobisz (46. Hrubý) - Helísek, Hnaníček, Jonov, Mudra - Lacko, Favzí - Reljič (46. T. Pospíšil), Haurdič, Crnkič - Vašíček (46. Vukadinovič). Trenér: Kalvoda.

ČTK
18.01.201415:58

Horn - Znojmo 0:2

PŘÁTELSKY: Horn - Znojmo 0:2 (0:2).
Branky:
32. a 42. Haurdič.
Sestava Znojma: Hrubý (46. Drobisz) - Mudra, Jonov, Hnaníček, Helísek (57. Hříbek) - Buchta, Adukor (38. Lukáš) - Vukadinovič (69. Zifčák), Haurdič (65. Reljič), Crnkič - Vašíček. Trenér: Kalvoda.

ČTK
15.01.201415:29

TL: Znojmo - Zbrojovka Brno 1:0

Skupina C (Brno - Ivanovice):
1. SC Znojmo - Zbrojovka Brno 1:0 (1:0).
Branka:
42. Haurdič.
Sestavy: Znojmo: Drobisz - Helísek, Jonov, Odehnal (59. Jurič), Mudra - R. Buchta, Adukor (62. Zifčák) - Vukadinovič (62. Lukáš), Haurdič, Crnkič - Vašíček. Trenér: Kalvoda.
Brno: I. poločas: Hladký - Janotka, Pernica, Schuster, Hyčka - Glaser, Zavadil, Sedlák, Skalák - Pašek - Kroupa. Trenér: Kotal. II. poločas: Hladký - P. Buchta, Avdič, Košťál, Šumbera - Kunc, Fischer, Hyčka (88. Pospíšil), Lutonský - Markovič, Vávra.

ČTK
13.01.201414:52

Wakui se uchází o angažmá ve Znojmě

Jednou z možných posil ligového nováčka Znojma je japonský středopolař Hidetoši Wakui, který naposledy působil v estonském JK Nomme Kalju. Třicetiletý záložník loni v létě v barvách tohoto týmu nastoupil v předkole Ligy mistrů proti Viktorii Plzeň. Wakui už v minulosti českou nejvyšší soutěž hrál, v sezoně 2009/10 oblékl v 11 zápasech dres Bohemians Praha.

ČTK
08.01.201415:11

TL: Znojmo - Vysočina Jihlava 1:4

Skupina C (Brno):
1. SC Znojmo - Vysočina Jihlava 1:4 (0:2).
Branky:
60. Favzí - 11., 28. a 52. Mešanovič, 78. Teplý.
Sestavy:
Znojmo:
Hrubý (46. Doleček) - Mudra, Hudec, Hnaníček, Helísek - Lacko, Buchta - Mujagič (46. Favzí), Haurdič (46. Crnkič), Jovičič (41. Vašíček) - Gál-Anderzly. Trenér: Kalvoda.
Jihlava: Hanuš - Vaculík, Šourek, Kryštůfek, Šilinger - Kliment, Teplý, Marek, Kosak - Harba (70. Karlík) - Mešanovič (76. Marcin). Trenér: Rada.

ČTK
07.01.201413:54

Znojmo posílí bosenský záložník Haurdič

Fotbalisty Znojma posílí bosenský záložník Anes Haurdič, který už v české lize působil šest sezon v Jablonci. Poslední rok strávil v FK Sarajevo. Soupisku nováčka první ligy zřejmě rozšíří i jeho krajan Abid Mujagič, který si zahrál nejvyšší soutěže za Teplice a ve druhé lize oblékal dres Mostu a naposledy Ústí nad Labem.

Duda chválil jednoduchou hru

Znojmo včera vyhrálo v Teplicích 3:1 a díky povedenému závěru podzimu poskočilo v tabulce Gambrinus ligy až na desáté místo. "Byl to povedený zápas. Snažíme se hrát náš poctivý, jednoduchý fotbal, který v závěru sezony docela funguje," hodnotil asistent trenéra Znojma Tibor Duda, který zastoupil potrestaného kouče Leoše Kalvodu. "Tým jsme chystali v týdnu úplně normálně jako jindy, jediný rozdíl byl v tom, že jsem to odkoučoval já," dodal.

ČTK
21.11.201319:38

Kalvoda nesmí dvakrát na znojemskou lavičku

Trenér Znojma Leoš Kalvoda nesmí ve dvou zápasech na lavičku. Disciplinární komise pětapadesátiletého kouče potrestala za nevhodné výroky vůči rozhodčím po utkání se Slováckem, které poslední celek prvoligové tabulky před dvěma týdny prohrál 1:2. Kalvoda zmešká závěrečné podzimní zápasy s Olomoucí a v Teplicích.