Do velkých problémů se dostal Lokeren. Soud vzhledem k dluhům ve výši 5 milionů eur uvalil na belgický klub bankrot a zástupci druholigového mužstva se proti rozhodnutí neodvolají.

Do finančních problémů se i vinou pandemie koronaviru dostala řada belgických profesionálních klubů. Licenci pro nadcházející ročník ze zmíněných důvodů nezískaly Standard Lutych, Royal Mouscron, KV Oostende, KSC Lokeren, Lommel SK, Excelsior Virton a KSV Roeselare, všechny zmíněné celky však mají čas na odvolání a vyřešení finančních nesrovnalostí.

Glen De Boeck byl odvolán z funkce trenéra Lokerenu, důvodem jsou špatné výsledky. Klub loni opustil belgickou elitu a nyní se mu nedaří ani ve druhé lize, v tabulce je předposlední.

vi.nl
05.09.201918:16

Teplice potvrdily příchod Řezníčka

Teplice posílil z belgického Lokerenu útočník Jakub Řezníček. S jednatřicetiletým fotbalistou podepsal severočeský klub dvouletou smlouvu s následnou opcí. Teplice o příchodu bývalého hráče Plzně či Mladé Boleslavi informovaly na svém webu. "Střílení branek nás momentálně hodně trápí a Jakub je velmi zkušeným útočníkem, který ve své kariéře vždy branky dával. Věříme, že na to naváže i v našem dresu," citovaly klubové stránky sportovního ředitele Štěpána Vachouška.

ČTK
04.09.201917:25

Řezníček posílí ofenzívu Teplic

Jenom několik měsíců vydržel v Lokerenu Jakub Řezníček. Český útočník přišel v zimě z Plzně a moc toho neodehrál, nyní se s ním belgický celek rozloučil a nechal ho odejít do Teplic.

voetbalnieuws.be
21.07.201916:36

Lokeren se dvěma novými posilami

Hned dvě posily získal Lokeren. Druholigový belgický celek přivedl z Tubize gólmana Théa Defournyho a na hostování z Parmy dorazil záložník Abdou Diakhate.

transfermarketweb.com
21.03.201910:36

Saroka se vrací do vlasti

Anton Saroka už není hráčem belgického Lokerenu. Běloruský útočník se vrací domů, jako volný hráč se upsal BATE Borisov.

19.01.201922:22

Řezníček při debutu za Lokeren skóroval

Jakub Řezníček se gólově prosadil hned v prvním zápase po přestupu do Lokerenu. V 22. kole nejvyšší belgické soutěže ale jen zmírnil vysokou porážku 1:4 na hřišti Eupenu. Řezníček nastoupil po hodině hry, kdy vystřídal na hrotu útoku Jovanoviče. Bývalý hráč Plzně skóroval po šesti minutách pobytu na trávníku. Po Miričově centru z pravé strany jeho první pokus brankář Van Crombrugge vyrazil, z dorážky už se ale čerstvá posila belgického klubu nezmýlila. Celé utkání odehrál Řezníčkův spoluhráč Lukáš Mareček. Lokeren po další venkovní porážce zůstává na chvostu tabulky se ztrátou tří bodů na předposlední Mouscron.

ČTK
01.12.201808:49

Mareček se trefil za Lokeren

Záložník Lukáš Mareček se v pátečním zápase Lokerenu s Gentem střelecky prosadil. Na konci první půle poslal svůj tým do vedení. Lokeren, který je na chvostu tabulky pak vedl ještě v 87. minutě 2:0, jenže o výhru v závěru přišel a pouze remizoval 2:2.

04.11.201823:32

Mareček gólem pomohl k výhře Lokerenu

Záložník Lukáš Mareček svým prvním gólem v sezoně pomohl ve 14. kole belgické ligy Lokerenu k výhře 2:0 nad Eupenem. Trojnásobný český reprezentant otevřel v 10. minutě skóre zápasu krásnou střelou z rohu pokutového území. I díky Marečkově trefě ukončil Lokeren po pěti utkáních sérii bez výhry. KSC se neradoval z vítězství celý říjen a v tabulce mu s deseti body ze 14 zápasů patří čtrnácté místo, třetí od konce.

ČTK
29.10.201813:40

Lokeren odvolal trenéra Maese

Peter Maes byl propuštěn z funkce trenéra Lokerenu. Kouč je vyšetřován na základě obvinění z korupce v belgickém fotbale, vedení ale veřejnost ujistilo, že jeho rozhodnutí bylo učinění čistě na základě sportovních výsledků. Lokerenu se nedaří, ze dvanácti zápasů uhrál jen šest bodů.

vi.nl
25.08.201823:21

Deschacht se dohodl s Lokerenem

Nové angažmá si našel Olivier Deschacht, zkušený obránce se dohodl na působení v Lokerenu. 37letý fotbalista byl ještě nedávno symbolem současného Anderlechtu, za jehož první tým hrál od roku 2001, s vedením ovšem po loňské sezoně neprodloužil smlouvu.

vi.nl
19.06.201814:27

Emmen získal křídelníka Slagveera

Luciano Slagveer se bude znovu stěhovat z Lokerenu. 24leté křídlo letos hostovalo v Twente, pro příští sezonu si ho pak vypůjčí nováček příštího ročníku nizozemské nejvyšší soutěže Emmen.

vi.nl
23.05.201823:18

Mareček dal gól, pak zahodil penaltu

Záložník Lukáš Mareček skóroval v dresu Lokerenu v semifinále play-off o Evropskou ligu na hřišti Waregemu. Po remíze 1:1 v základní hrací době, se trefil v 96. minutě a poslal svůj tým do vedení. Nicméně šest minut před koncem domácí podruhé v utkání srovnali a rozhodoval penaltový rozstřel. V něm bývalý fotbalista Sparty jako jeden ze dvou hráčů Lokerenu svůj pokus neproměnil. O Evropskou ligu si tak s Genkem zahraje Waregem.