18.10.201422:22

Vaclík pomohl Basileji na první místo

Young Boys Bern, který je jeden ze soupeřů pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy, prohrál ve švýcarské lize s Basilejí 0:1. Vítězové, v jejichž sestavě se představili i brankář Tomáš Vaclík a stoper Marek Suchý, se dostali do čela tabulky.

ČTK
31.08.201419:11

Vaclík pomohl Basileji chycenou penaltou

Basilej s brankářem Tomášem Vaclíkem by mohla dát Spartě návod jak překonat bernské Young Boys v Evropské lize. V domácí ligové soutěži dnes zvítězila 3:1 a po sedmi kolech vede tabulku o dva body před FC Curych. O branky švýcarského mistra se postarali González, Streller a Kakitani, Vaclíka v brance domácích překonal jen Nuzzolo v 32. minutě. Stejného hráče český gólman po hodině hry fauloval a Gajič mohl vyrovnat na 2:2 z penalty, kterou však Vaclík zneškodnil.

ČTK
27.07.201419:04

Vaclík udržel první čisté konto

Brankář Tomáš Vaclík vychytal své první čisté konto ve švýcarské fotbalové lize a také ve druhém zápase slavil s Basilejí vítězství. Obhájce titulu dnes porazil Lucern 3:0 a v neúplné tabulce je druhý za FC Curych, který odehrál o utkání více.

ČTK
19.07.201421:02

Vaclík zažil vítěznou premiéru v lize

Český brankář Tomáš Vaclík zažil vítěznou premiéru ve švýcarské lize. V prvním kole soutěže přišel gólman Basileje na hřišti Aarau o čisté konto až pět minut před koncem, obhájce titulu ale i tak zvítězil 2:1. Basilej, v jejíž základní sestavě nastoupil i stoper Marek Suchý, se dostala do dvoubrankového vedení už v prvním poločase, kdy se trefili Breel Embolo a Naser Aliji. Vaclíka, který do Švýcarska přestoupil v květnu ze Sparty údajně za přibližně 80 milionů korun, překonal v závěru střídající Alain Schultz.

ČTK
07.10.201314:51

Laštůvka nahradil zraněného Vaclíka

Brankář Sparty Tomáš Vaclík si podvrtl koleno, v nominaci české reprezentace pro závěr kvalifikace o postup na MS 2014 ho nahradil Jan Laštůvka z ukrajinského Dněpropetrovsku.

24.11.200911:24

Vaclík na testech v Alkmaaru

Tomáš Vaclík včera odletěl na testy do Alkmaaru. V týmu AZ stráví mladý brankář Vítkovic pět dní, měl by odchytat i přátelský zápas.