0
0

Články

Asijským fotbalistou roku je Davsárí

Nejlepším fotbalistou Asie za rok 2022 byl vyhlášen saúdskoarabský záložník Sálim Davsárí. Dvaatřicetiletý hráč loni v listopadu rozhodl v základní skupině mistrovství světa svým gólem o senzačním vítězství národního týmu 2:1 nad Argentinou, která pak šampionát v Kataru vyhrála. S Al Hilalem postoupil Davsárí do finále asijské Ligy mistrů. Výsledky ankety oznámila Asijská fotbalová konfederace. V ženské kategorii zvítězila Australanka Sam Kerrová.

Představení účastníků MS 2022 - Saúdská Arábie

Saúdská Arábie je definitivně zpátky součástí asijské smetánky. V letech 2007-15 se dvakrát nekvalifikovala na mistrovství světa (po čtyřech účastech v řadě) a dvakrát ani nepostoupila ze skupiny Asijského poháru (po šesti finále ze sedmi edic). Byl to bezprecedentní útlum, který se však zdá být za pomoci známého léčitele Hervého Renarda dočista zažehnán...