Ondřej Vaněk Expres zprávy

16.08.201916:47

Vaněk už nebude hrát za Ufu

Ondřej Vaněk už nebude hrát za Ufu, záložník se s vedením ruského klubu dohodl na ukončení smlouvy. Český záložník v ruském klubu strávil tři roky, během nichž odehrál 53 zápasů a dal devět branek.

sport-express.ru
28.04.201912:55

Ufa zvítězila i zásluhou penalty Vaňka

Český středopolař Ondřej Vaněk pomohl gólem z pokutového kopu k vítězství Ufy v ruské lize nad Jekatěrinburgem. Bývalý záložník Jablonce a Plzně proměnil penaltu v 52. minutě a poslal domácí mužstvo do vedení 2:1. Ufa nakonec v početní převaze po vyloučení Sergeje Bryzgalova přidala ještě dva góly a vyhrála jednoznačně 4:1.

ČTK
24.04.201921:05

Vaněk zařídil Ufě bod z Kazaně

Ufa dnes remizovala 1:1 v Kazani a jedinou její branku dal Ondřej Vaněk, pro českého záložníka se jednalo o letošní třetí trefu.

30.08.201818:43

Vaněk nepomohl k postupu Ufy

Hráči Ufy s českým záložníkem Ondřejem Vaňkem v sestavě si základní skupinu Evropské ligy nezahrají. V domácí odvetě 4. předkola ruský celek nevyužil proti Rangers dvojnásobnou přesilovku a jen remizoval 1:1. První zápas vyhrál slavný skotský tým 1:0 a pod vedením nového manažera Stevena Gerrarda poprvé od sezony 2010/11 postoupil do skupiny pohárů.

ČTK
06.08.201818:28

Vaněk dvakrát skóroval za Ufu

Ufa ve 2. kole ruské ligy porazila Anži Machačkala, na čemž měl velký podíl Ondřej Vaněk. Osminásobný český reprezentant, jenž do utkání nastoupil v 70. minutě, v závěru dvěma góly pojistil vítězství 3:0.

20.11.201714:12

Vaněk si na podzim už nezahraje

Ondřej Vaněk vynechá závěr podzimní části sezony, český záložník ve službách ruské Ufy se během tréninku zranil a první polovina ligového ročníku pro něho předčasně skončila.

30.10.201717:14

Vaněk rozhodl o výhře nad Rubinem Kazaň

Ufa porazila 2:1 Rubin Kazaň a velkou zásluhu na tom měl Ondřej Vaněk, který dal v 89. minutě rozhodující branku. Pro českého záložníka to byla už třetí trefa v letošní sezoně.

21.08.201709:11

Vaněk se střelecky prosadil podruhé v řadě

Ondřej Vaněk má dobrou formu a ve svém třetím letošním zápase dal už druhou branku. Český záložník ve službách Ufy včera v závěru první půle otevřel skóre zápasu na hřišti Dinama Moskva, po změně stran ovšem už na trávník nevyběhl a jeho spoluhráči nakonec vedení neudrželi, zápas skončil remízou 1:1.

12.08.201716:31

Vaněk pomohl gólem Ufě

Český záložník Ondřej Vaněk se v 6. kole ruské ligy blýskl parádním gólem, který však Ufě body nepřinesl. Rostov na něj totiž odpověděl čtyřmi zásahy a vyhrál 4:1. Vaněk poprvé v sezoně nastoupil v základní sestavě a v 55. minutě rozjásal fanoušky. Domácí zahráli rohový kop na volného Vaňka před vápnem, který se z voleje opřel do míče a zařídil první gól zápasu. Pro bývalého reprezentanta to byl třetí zásah v ruské lize.

ČTK
05.12.201614:55

Duel českých hráčů ovládl Vaněk

Ze vzájemného souboje tří českých zástupců v ruské lize vyšel vítězně Ondřej Vaněk, jehož Ufa zdolala v 17. kole Tomsk s Davidem Jablonským a Lukášem Droppou 1:0. Ufa si po posledním utkání podzimu polepšila na osmé místo, Tomsk zůstal s devíti body na chvostu s Tulou. Zápas rozhodl obránce Ufy Aleksandr Suchov, který se v 64. minutě dočkal deset let po svém debutu v nejvyšší soutěži premiérové trefy. Všichni tři čeští hráči odehráli celé utkání, do statistik se jinak nezapsali. Ve velkém mrazu dorazilo jen 3152 diváků, kteří měli zdarma k dispozici pohankovou kaši a horký čaj.

ČTK
25.11.201616:28

Vaněk dal druhou letošní branku

Ondřej Vaněk se podruhé během jednoho týdne zapsal do listiny střelců ruské nejvyšší soutěže, český záložník ve službách Ufy dnes otevřel skóre utkání s Orenburgem.

19.11.201617:40

Vrbovu Machačkalu popravil Vaněk

Machačkala dnes hrála doma s Ufou a tým trenéra Pavla Vrby nakonec prohrál 0:1. Bývalého kouče Plzně rozesmutněl někdejší hráč Viktorie, jedinou branku totiž dal v 63. minutě záložník Ondřej Vaněk.

10.05.201521:33

Plzni budou chybět Vaněk a Hořava

Plzni budou v příštím ligovém kole proti Jihlavě, v němž může slavit mistrovský titul, chybět záložníci Ondřej Vaněk a Tomáš Hořava. V zápase na Spartě dostali čtvrtou žlutou kartu v sezoně, která znamená stop na nejbližší utkání nejvyšší soutěže. Stejný trest čeká Luboše Kaloudu ze Slovácka, slávistu Jiřího Bílka a Josefa Jindřiška z Bohemians 1905. Dvě kola za osm žlutých karet si nezahrají Petr Mareš z Hradce Králové a jihlavský Tomáš Kučera.

ČTK
26.01.201415:53

Vaněk debutoval při prohře Kayserisporu

Záložník Ondřej Vaněk si odbyl premiéru v dresu Kayserisporu. Poslední tým turecké ligy však ani s českým reprezentantem v sestavě nepřerušil sérii šesti ligových zápasů bez vítězství a na hřišti Sivassporu prohrál 0:3. Vaněk, který v polovině ledna přestoupil do Turecka z Jablonce a podepsal smlouvu na 3,5 roku, nastoupil v základní jedenáctce a na hřišti vydržel hodinu.

ČTK
04.02.201310:30

Valeš a Vaněk prodloužili smlouvy

Jablonec si pojistil služby prvního brankáře Romana Valeše a záložníka Ondřeje Vaňka. S oběma bývalými reprezentanty do 21 let prodloužilo vedení druhého týmu ligové tabulky smlouvu o tři roky, původní kontrakt jim měl vypršet letos v červnu.