19.06.201610:58

Zápas s Tureckem odřídí Collum

Zápas českých reprezentantů s Tureckem na mistrovství Evropy, ve kterém se bude rozhodovat o postupu do osmifinále, bude pískat skotský sudí William Collum. Toho svěřenci trenéra Pavla Vrby zažili už v kvalifikaci, když řídil jejich utkání na Islandu, kde podlehli 1:2. Sedmatřicetiletý Collum, povoláním učitel na střední škole, patří mezi nejzkušenější sudí na turnaji. Na mezinárodní listině je deset let a rozhodoval již 93 zápasů. Na letošním mistrovství Evropy byl nasazen na zápas Francie s Albánií. Vrcholem jeho kariéry byl loňský evropský Superpohár mezi Barcelonou a Sevillou. Collumovi budou pomáhat Ir Damien MacGraith a krajané Francis Connor a brankový sudí Bobby Madden a John Beaton. Čtvrtým rozhodčím bude Rus Sergej Lapočkin.

ČTK
19.06.201610:13

Zítra je 40. výročí Panenkova dloubáku

V historii českého i československého fotbalu je zlatým písmem zapsán 20. červen 1976, kdy českoslovenští fotbalisté vybojovali v Bělehradě po penaltovém rozstřelu ve finálovém zápase proti týmu NSR titul mistra Evropy. Proslavenou se stala zejména rozhodující penalta "klokana" Antonína Panenky, který poslal míč pomalým obloučkem doprostřed branky, zatímco brankář Sepp Maier se vrhl k levé tyči. Díky Panenkovu "dloubáku" získali naši reprezentanti jediné zlato ze světového či evropského šampionátu v historii.

ČTK
19.06.201608:53

Policie a UEFA věděly o plánech Chorvatů

Policie i Evropská fotbalová unie UEFA před utkáním mezi Chorvatskem a Českou republikou dostaly varování, že se chorvatští fanoušci chystají páteční duel mistrovství Evropy (2:2) narušit. Bezpečnostní manažer chorvatského fotbalového svazu Miroslav Markovič novinářům řekl, že určitý počet chuligánů chtěl duel za každou cenu přerušit. "Shromáždili jsme o plánu informace a tři dny předem jsme předali detailní popis, co se stane. O našich zjištěních jsme informovali chorvatskou a francouzskou policii i UEFA," řekl Markovič na tiskové konferenci. Den před utkáním dokonce byly informace ještě konkrétnější, uvedl Markovič. Organizátoři věděli i o tom, že k narušení zápasu by mělo dojít pět minut před závěrečným hvizdem, takže se v 82. minutě před chorvatskými fanoušky rozmístili francouzští policisté určení na zvládání výtržností. Fanoušci přerušili duel v 86. minutě za stavu 2:1 pro Chorvatsko, když na hřiště naházeli množství světlic. Během jejich uklízení přistála mezi pořadateli petarda a jednoho z nich zranila. V ochozech se kvůli tomu popraly frakce chorvatských příznivců. ""Policisté a UEFA odvedli dobrou práci, protože to mohlo dopadnout mnohem hůř," uvedl Markovič.

ČTK
18.06.201622:49

Portugalsko - Rakousko 0:0

Výsledek dnešního utkání mistrovství Evropy: Portugalsko - Rakousko 0:0.

18.06.201622:13

Ronaldo vyrovnal rekord startů na ME

Kapitán portugalské reprezentace Cristiano Ronaldo dnes nastoupil proti Rakousku už ke svému 16. utkání na mistrovství Evropy. Vyrovnal tím rekord šampionátu, který od roku 2008 drží nizozemský gólman Edwin Van der Sar a francouzský obránce Lilian Thuram. Ronaldo debutoval na Euru v roce 2004, kdy v šesti utkáních pomohl Portugalsku až do finále. V roce 2008 přidal další tři zápasy a pětkrát si zahrál také na ME 2012. Letos zatím přidal dva starty a je pravděpodobné, že v závěrečném utkání skupiny s Maďarskem rekord překoná. Hvězdný útočník Realu Madrid si připsal už 128. zápas za reprezentaci a překonal portugalský rekord Luise Figa. Z českých fotbalistů je rekordmanem Karel Poborský, který se na Euru představil ve 14 duelech. Brankář Petr Čech ho může v úterý proti Turecku dorovnat.

ČTK
18.06.201621:59

Rumuni a Albánci museli trénovat jinde

Organizátoři mistrovství Evropy nenechali Rumunsko a Albánii trénovat na hlavním stadionu v Lyonu a poslali je na náhradní hřiště, aby šetřili trávník, jehož stav se zhoršuje. To rozzlobilo rumunského kouče Angela Iordanesca, podle kterého tím pořadatelé narušili harmonogram jeho týmu před nedělním závěrečným utkáním ve skupině. "Je to pro nás velký problém. Trénink začne až v půl deváté večer, což znamená, že na hotel se dostaneme pozdě a budeme jíst ještě později," kritizoval rozhodnutí Iordanescu. Kvalita trávníku na lyonském stadionu není kvůli silným dešťům dobrá, proto Rumuni i Albánci museli po předzápasové tiskové konferenci nasednout znovu do autobusu a jet 20 minut na starý lyonský stadion Stade Gerland.

ČTK
18.06.201621:47

Poločas: Portugalsko - Rakousko 0:0

Poločasový výsledek dnešního utkání mistrovství Evropy: Portugalsko - Rakousko 0:0.

18.06.201620:12

Základní sestavy: Portugalsko - Rakousko

Základní sestavy dnešního utkání mistrovství Evropy - Portugalsko: Rui Patrício - Vieirinha, Pepe, Ricardo Carvalho, Guerreiro - João Moutinho, William Carvalho - Ricardo Quaresma, André Gomes - Nani, Cristiano Ronaldo. Rakousko: Almer - Klein, Prödl, Hinteregger, Fuchs - Ilsanker, Baumgartlinger - Harnik, Alaba, Arnautović - Sabitzer.

kicker.de
18.06.201619:52

Island - Maďarsko 1:0

Výsledek dnešního utkání mistrovství Evropy: Island - Maďarsko 1:1 (40. z penalty G. Sigurdsson - 88. vlastní Saevarsson).

18.06.201618:47

Poločas: Island - Maďarsko 1:0

Poločasový výsledek dnešního utkání mistrovství Evropy: Island - Maďarsko 1:0 (40. z penalty G. Sigurdsson).

18.06.201617:24

Iordănescu míří do klubu stovkařů

Rumunsko sehraje důležitý zápas s Albánií a jedno jubileum před sebou má jeho trenér Anghel Iordănescu. Toho čeká stý zápas na lavičce národního týmu, a to ať už ve funkci hlavního kormidelníka, nebo asistenta.

uefa.com
18.06.201617:03

Základní sestavy: Island - Maďarsko

Základní sestavy dnešního utkání mistrovství Evropy - Island: Halldórsson - B. Sævarsson, R. Sigurdsson, Árnason, A. Skúlason - Gudmundsson, G. Sigurdsson, A. Gunnarsson, B. Bjarnason - Sigthórsson, Bödvarsson. Maďarsko: Király - Lang, Guzmics, Juhász, Kádár - Gera - Dzsudzsák, Nagy, Kleinheisler, Stieber - Priskin..

uefa.com
18.06.201616:50

Belgie - Irsko 3:0

Výsledek dnešního utkání mistrovství Evropy: Belgie - Irsko 3:0 (48. a 70. Lukaku, 61. Witsel).

18.06.201616:21

Ferreira-Carrasco dalším zraněným

Mousa Dembélé není jediným belgickým reprezentantem, který nedohrál dnešní utkání s Irskem. V průběhu druhé půle opustil trávník rovněž jeho spoluhráč Yannick Ferreira-Carrasco, důvodem bylo zranění kotníku.

18.06.201616:16

Belgičanům se zranil záložník Dembélé

Mousa Dembélé nedohrál dnešní zápas proti Irsku. Belgický záložník nastoupil v základní sestavě, po změně stran si ovšem poranil kotník a musel střídat.

18.06.201615:52

Modrić pravděpodobně přijde o Španělsko

Luka Modrić s velkou pravděpodobností vynechá zápas mistrovství Evropy proti Španělsku. Chorvatský záložník nedohrál včerejší souboj s Českou republikou, v průběhu druhé půle si přivodil svalové zranění.

sport-express.ru
18.06.201614:48

Rusové znovu trénují i se Šatovem

Oleg Šatov doléčil zranění stehenního svalu, které si přivodil během utkání se Slovenskem - ruský záložník se dnes znovu zapojil do tréninku a bude připraven naskočit k souboji s Anglií.

18.06.201614:28

Italové se chystají bez Buffona a Candrevy

Záložník Antonio Candreva si přivodil svalové zranění a vynechal dnešní trénink italské reprezentace. Se spoluhráči se nepřipravoval ani brankář Guanluigi Buffon, jehož skolilo nachlazení.

football-italia.net
18.06.201614:14

Základní sestavy: Belgie - Irsko

Základní sestavy pro dnešní utkání mistrovství Evropy - Belgie: Courtois - Meunier, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen - Witsel, Dembélé - Ferreira-Carrasco, De Bruyne, Hazard - Lukaku. Irsko: Randolph - Coleman, O'Shea, Clark, Ward - Hendrick, Whelan, McCarthy, Brady - Hoolahan - Long.

uefa.com
18.06.201613:59

UEFA potrestá Chorvatsko a Turecko

Disciplinární komise UEFA v pondělí rozhodne o trestu pro Chorvatsko za výtržnosti jeho fanoušků v pátečním utkání mistrovství Evropy s Českou republikou, který v St. Etienne skončil 2:2. Zároveň se bude zabývat i úterním posledním českým soupeřem ve skupině A Tureckem kvůli chování jeho příznivců v pátečním zápase se Španělskem (0:3). Fanoušci Chorvatska zapříčinili v 86. minutě za stavu 2:1 pro svůj tým přerušení zápasu, když na hřiště naházeli množství světlic. Když je pořadatelé uklízeli, přistála mezi nimi petarda a jednoho z nich zranila. V ochozech se kvůli tomu popraly jednotlivé frakce chorvatských příznivců. Anglický rozhodčí Mark Clattenburg po poradě nechal utkání dohrát a Češi v nastavení vyrovnali z penalty. UEFA obvinila Chorvatsko ze čtyř přestupků - používání pyrotechniky, házení předmětů na hrací plochu, výtržností diváků a rasismu. Turecku byly vytknuty první dva prohřešky a navíc nedovolení vniknutí fanouška na hřiště v Nice. O trestech UEFA rozhodne den před závěrečnými zápasy skupiny D, ve kterých se Chorvaté utkají se Španělskem a ČR s Tureckem.