Neděle 1. července:
20:45 Kyjev.

24.06.201223:27

Itálie posledním semifinalistou

Poslední čtvrtfinále Eura přineslo velké drama - první bezgólový zápas, první prodloužení a první penalty. V nich byli šikovnější Italové, kteří narozdíl od Anglie zlomili prokletí z předchozích rozstřelů. Anglie - Itálie 0:0, penalty 2:4.

24.06.201222:35

V Kyjevě se prodlužuje

Na Euru jsme svědky prvního utkání, ve kterém za devadesát minut nepadl gól. Jelikož se jedná o čtvrtfinále Anglie - Itálie, následovat bude prodloužení.

24.06.201221:32

Poločas: Anglie - Itálie 0:0

Čtvrtfinále Eura mezi Anglií a Itálií branku za úvodních pětačtyřicet minut nepřineslo.

24.06.201221:26

Xavi překonal Zidana

Španěl Xavi Hernández vytvořil historický rekord evropských šampionátů v počtu přihrávek. Po sobotním vítězném semifinále s Francií (2:0) jich má na kontě 734, čímž překonal o 27 přihrávek dosavadní maximum Francouze Zinédina Zidana. Pro barcelonského záložníka je to už druhý rekord na letošním Euru. V utkání základní skupiny proti Irsku vyslal Xavi 136 pasů, což znamenalo rekordní počin v jednom zápase. Obhájci titulu a úřadující mistři světa Španělé na evropském šampionátu odehráli v sobotu už desátý zápas bez porážky v základní hrací době, čímž vyrovnali série Nizozemců (1988 až 1996), Němců (1972 až 1984) a Italů (1968 až 1998). Překonat tuto šňůru mohou v semifinále s Portugalskem.

24.06.201219:57

Sestavy: Anglie - Itálie

Základní sestavy Anglie a Itálie pro dnešní čtvrtfinále ME: Anglie: Hart - Johnson, Lescott, Terry, Cole - Milner, Gerrard, Parker, Young - Rooney, Welbeck. Itálie: Buffon - Abate, Barzagli, Bonucci, Balzaretti - Pirlo - Marchisio, Montolivo, De Rossi - Balotelli, Cassano.

24.06.201218:25

Blanc bude řešit svou budoucnost

Francouzi včera vypadli ve čtvrtfinále mistrovství Evropy, když nestačili na Španělsko, a trenéra Laurenta Blanca čeká debata o jeho budoucnosti. Sejde se se šéfem Francouzské fotbalové federace Noele Le Graetem. "Brzy se s Laurentem setkáme, abychom prodiskutovali budoucnost. Musíme si promluvit o fotbale, jeho záměrech a kariéře," uvedl Le Graet, který nemá v plánu Blanca kvůli konci na turnaji odvolávat. "Výsledek na světovém šampionátu je akceptovatelný. Španělé byli lepší než my, ale nemáme se za co stydět."

24.06.201216:22

Alonsa těší postup, jubileum i góly

Zvláštní večer včera prožil Xabi Alonso, Španělsko porazilo Francii 2:0 díky jeho dvěma brankám, které zaznamenal ve svém stém utkání za národní tým. "Postupujeme, což je hlavní a těší nás to. Sto zápasů za reprezentaci je pak něco extra. Mám z toho utkání radost, stejně tak jako ze dvou branek," řekl po utkání hráč Realu Madrid.

24.06.201214:41

Schweinsteiger má stále problémy s kotníkem

Bastian Schweinsteiger patří do základní sestavy Německa, stále ho ale limituje poraněný kotník. "Zcela upřímně, kotník mi způsobuje problémy. Trápí mě už od února a stále jsem se nedal stoprocentně do pořádku. Snad nás čekají poslední dva zápasy a pak budu mít možnost dát se do kupy. Před zápasem s Řeckem jsem mohl jít až na poslední trénink, při zápase jsem pak pokazil několik snadných přihrávek, což se mi často nestává,"říká.

24.06.201208:19

Alonso odehrál stý zápas za Španělsko

Xabi Alonso si na své konto včera připsal stý start za španělskou reprezentaci. Záložník Realu Madrid toto jubileum oslavil stylově, když týmu z Pyrenejského poloostrova zajistil dvěma góly výhru nad Francií.

23.06.201222:36

Španělsko - Francie 2:0

Španělsko potřetí v řadě nedostalo gól a po výhře 2:0 nad Francií se může těšit na semifinále proti Portugalsku. Gólově se neprosadila žádná z ofenzivních hvězd, obě branky zaznamenal Xabi Alonso. Španělsko - Francie 2:0 (19. a 90. z penalty Alonso).

23.06.201221:33

Poločas: Španělsko - Francie 1:0

Španělsko je v utkání s Francií zatím aktivnějším týmem a v devatenácté minutě se to projevilo i na skóre, když po pěkné akci Alby zakončil chladnokrevnou hlavičkou Alonso. Španělsko - Francie 1:0 po poločase (19. Alonso).

23.06.201220:46

Quaresma a Lopes měli konflikt

Portugalská reprezentace zatím velmi dobře prochází letošním evropským šampionátem, ideální ovšem nejsou vztahy mezi hráči, kteří celé dění sledují z lavičky. Platí to o Ricardu Quaresmovi a Miguelu Lopesovi, kteří se do sebe chtěli pustit dnes na tréninku po ostřejším zákroku druhého jmenovaného. Celou šarvátku hodně rychle přerušili a ukončili spoluhráči.

23.06.201219:58

Gündogan má problémy s kotníkem

İlkay Gündogan si na evropském šampionátu ještě nezahrál ani jednu minutu a na tom se možná až do konce turnaje už nic nezmění. Německý záložník si na dnešním tréninku poranil kotník a hrozí mu, že přijde minimálně o semifinále.

23.06.201219:34

Sestavy: Španělsko - Francie

Základní sestavy Španělska a Francie pro dnešní čtvrtfinále ME - Španělsko: Casillas - Arbeloa, Ramos, Pique, Alba, Alonso, Busquets, Xavi, Iniesta, Fabregas, Silva. Francie: Lloris - Reveillere, Rami, Koscielny, Clichy, Debuchy, Cabaye, Ribery, Malouda, M'Vila, Benzema.

23.06.201218:59

Podolski byl zklamaný, ve čtvrtek chce hrát

Lukas Podolski včera chyběl v základní sestavě Německa pro zápas s Řeckem, nemyslí si ale, že ho trenér Joachim Löw opomene i při výběru ideální jedenáctky pro semifinále. "Jsem zklamaný, protože jsem chtěl hrát, ale s tím se musím smířit, je to součást tohoto sportu. Jsou zde ještě důležitější věci, kvůli kterým se hraje. Ujišťuji vás, že v semifinále budu zase hrát," řekla letní posila Arsenalu.

23.06.201218:37

Postiga si na Euru už nezahraje

Už jenom z lavičky bude závěr evropského šampionátu sledovat Hélder Postiga. Portugalský útočník si z duelu s ČR odnesl zraněný stehenní sval a hned bylo jasné, že nestihne semifinále, zranění je pak vážnějšího charakteru a Postiga nebude moci nastoupit ani v případném finále.

23.06.201216:31

Německo vytvořilo nový rekord

Německá reprezentace včera porazila Řecko a vytvořila nový rekord v počtu vyhraných soutěžních zápasů v řadě, tým Joachima Löwa se na MS, v kvalifikaci o ME a následně na samotném evropském šampionátu radoval z výhry už patnáctkrát v řadě.