09.07.2011 02:45 CET
1 : 0
(0:0)

Trápení Peruánců v zakončení ukončil až chvíli před koncem Guerrero

Nezkušený mexický tým podruhé na turnaji prohrál a před posledním vystoupení v základní skupině proti Uruguayi je v hodně složité pozici. Peruánci naopak mají čtyři body...

Jihoamerický tým začal utkání mnohem lépe a hned v prvních minutách se ke střelám dostali Rinaldo Cruzado, Carlos Lobaton a Paolo Guerrero. Velké nebezpečí pro Mexičany znamenaly rohové kopy zahrávané uzdraveným Vargasem, na branku se ale čekalo marně.

S postupem času se pak hra vyrovnávala, Peruáncům se nedařila kombinace a mexická obrana pracovala mnohem lépe. V závěru poločasu se pak Mexičané osmělili i v útoku a pokus Aquina neprošel na bránu jenom díky dobré práci Acasieteho.

Druhou polovinu zápasu odstartovala minela Guerrera. Peruánský útočník dostal po centru střídajícího Yotuna spoustu prostoru v pokutovém území, svou hlavičku ale poslal mimo a odmítl tak svůj dvanáctý reprezentační gól.

O několik minut později měl zase smůlu Vargas, kapitán Peru vyslal na mexickou branku povedený projektil a míč se k jeho smůle odrazil jenom od tyče. Brankář Michel si pak připsal několik zákroků a následně mohl znovu děkovat své tyči, která zastavila trestný kop nešťastníka Vargase.

Peruánci věděli, že remíza by před posledním zápasem ve skupině proti Chile znamenala velkou komplikaci a tak se i nadále tlačili dopředu. Další velkou možnost měl Guerrero, jehož hlavičku skvěle zneškodnil Michel. Jedna branka v utkání ale i tak padla. V 83. minutě nedokázali Mexičané odvrátit rohový kop, po několika odrazech v pokutovém území se pak k zakončení dostal Guerrero a poslal míč do sítě - 1:0.

Mexičané v tu chvíli marně reklamovali ofsajd, marná následně byla i jejich snaha o vyrovnání, Peruánci si výhru už vzít nenechali a připsali si na své konto důležité tři body.

Autor: Tomáš Pavlík / goal.com