08.07.2011 00:15 CET
0 : 2
(0:0)

Kostarika porazila Bolívii a je průběžně druhá ve skupině

Hlavně díky skvělému druhému poločasu se Kostarika zařadila na Copě América na seznam postupových kandidátů. Naopak Bolívie zklamala, z menšího tlaku během prvního poločasu nic nevytěžila a zřejmě se proti Kolumbii s turnajem rozloučí.

Jak je již na letošním turnaji zvykem, zápas příliš fotbalové krásy nenabídl. Vyrovnaný první poločas neozdobilo prakticky nic. Jednu z největších šancí prvního poločasu měl ve třinácté minutě Moreira, jenomže mu chyběl krůček.

Kostarika odpověděla náznakem šance za deset minut, jenomže když už se Mora konečně dostal do pokutového území tak zpanikařil a míč napral vysoko nad branku. Největší příležitost si však středoameričtí hosté nechali na 28. minuty, kdy Martínezovu gólovou hlavička až na brankové čáře vytlačil ven vracející se zadák Raldes.

Poločas tak skončil bez branek, avšak Josué Martínez se pouze zastřeloval. Jeho velká chvíle přišla v 59. minutě, kdy se nejprve vyřítil na bolívijského brankáře Triase a napoprvé jej nechal vyniknout, následnou dorážkou si už však gólovou radost vzít nenechal a poslal tak Ticos do vedení.

La Sele od té doby byli na koni, přesto hrozili převážně ze standardních situací. Jednu z nich v 66. minutě posadil na břevno branky nadějný mladík Campbell. Podobně si za dvanáct minut vedl i Guzmán, ten ovšem zamířil do tyče. Největší smutek však lavička Kostariky měla z neproměněné penalty střídajícího Alena Guevary, jehož nadvakrát skvěle vychytal výborný Arias.

Definitivní rozluštění zápasové tajenky přinesla prakticky následující akce. Mora vysunul Joela Campbella a útočník Saprissy zakončení pod Ariasovy nohy uklidnil Kostariku, která se tak směle přihlásila do okruhu zájemců o další boje na Copě América 2011.

Autor: Daniel Polách