Wenger chválil obranu, Redknapp litoval hloupých gólů

31.10.2009, 20:06
Aktuality
Po dnešním severolondýnském derby panovaly v táborech obou účastníků značně rozdílné nálady. Zatímco domácí Arsenal jásal nad výhrou 3:0 a potupení svého nenáviděného soka, v Tottenhamu chtějí na tento duel co nejrychleji zapomenout a soustředit se na další kola.

Současné postavení Gunners a Spurs slibovalo hodně vyrovnanou bitvu. Oba kluby měly před utkáním na svém kontě devatenáct bodů a věřily, že je dokáží navýšit o další tři.

Po dvou gólech ze závěru prvního poločasu, které padly v rozmezí necelé minuty, a přesné trefě van Persieho z 61. minuty se nakonec mohl radovat Arsenal. A manažer Arsene Wenger věří, že právě tento výsledek povzbudí jeho hráče do dalších zápasů.

"Dva góly na konci první půle zcela změnily průběh hry. Klidně jsme mohli vyhrát rozdílem čtyř nebo pěti branek. Musíme střílet mnohem více gólů," prohlásil Wenger po zápase. Z výsledku měl ale i přesto pochopitelně velkou radost.

"Především defenzivní hráči si vedli skutečně skvěle, nedali jsme Tottenhamu žádné možnosti k tomu, aby si vytvořili nějaké velké šance," pokračoval francouzský manažer. "První inkasovaný gól Spurs očividně hodně zaskočil, čehož jsme využili."

Tento duel podle Wengera opět dokázal skutečnost, že letos může Arsenal klidně bojovat o titul, i když se mu příliš před sezónou nevěřilo. "Náš tým zaslouží hodně uznání, protože derby je vždycky velmi těžký zápas. Ukázali jsme, že umíme kdykoliv zvrátit utkání na naší stranu," varoval soupeře Wenger.

Nejvíce jej na tomto klání mrzelo zranění útočníka Nicklase Bendtnera. "Má nějaké problémy s třísly a zatím to vypadá celkem vážně," dodal Wenger, jemuž se tak před Ligou mistrů rozrostla marodka o další jméno.

Na White Hart Lane skutečně příliš klidní být nemohou, především obrana si dnes místy nevedla příliš schopně a jistě. "V úvodních čtyřiceti dvou minutách jsem se cítil v klidu. Arsenal směrem dopředu nebyl nijak extra nebezpečný," řekl Redknapp.

"Když jsem se podíval na hodinky a do konce poločasu zbývaly nějaké tři minuty, spokojeně jsem si řekl, že jsme odvedli naši práci. Potom se ale vše změnilo. Byla to sebevražda, opravdu," smutnil zkušený manažer.

Redknappa pořádně rozhněval také třetí gól v síti jeho týmu. I přesto ale věří, že Tottenham v letošní sezóně bude bojovat na špici. "Všechny branky, které jsme obdrželi, byly ostudné. Ovšem nyní máme na kontě devatenáct bodů a i nadále budeme tvrdě bojovat," dodal odhodlaně Redknapp.

Autor: Tomáš Honajzer / skysports.com, goal.com