Sparta odmítla lukrativní nabídku na přestup Dočkala do Číny

14.02.2017 15:13 - Aktuality
 
Vedení Sparty na klubovém webu potvrdilo, že odmítlo výjimečnou nabídku na přestup záložníka Bořka Dočkala do Číny. Jméno zájemce ani částku generální ředitel letenského celku Adam Kotalík neuvedl, podle médií se však jednalo o 175 milionů korun.

"Nabídka z Číny měla skutečně nadstandardní parametry jak pro klub, tak pro hráče. Aktuálně jsme se však rozhodli upřednostnit sportovní hledisko před ekonomickým profitem," uvedl Kotalík. "Odchod tak důležitého hráče pár dní před důležitým vstupem do jarní sezony a dvojzápasem s Rostovem, by představoval příliš velký zásah do týmu," dodal.

Sparta, kterou ve čtvrtek čeká úvodní duel druhého kola Evropské ligy v Rostově, probírala přestup i s Dočkalem. "Nijak jsme na hráče ohledně přestupu netlačili a oceňuji, že ani Bořek nevyvíjel tlak na nás. Společně jsme dospěli k názoru, že tohle řešení je v tuto chvíli správné," přidal Kotalík.

"Hrozně rychle to nabralo na obrátkách. Nabídka byla taková, že to oběma stranám nedalo, aby se nad ní alespoň nezamysleli a nepřemýšleli o ní," dodal Dočkal, který působí ve Spartě od srpna 2013 a patří ke klíčovým hráčům. V probíhající sezoně Evropské ligy je dokonce s šesti asistencemi nejlepším nahrávačem celé soutěže.

"Od začátku jsem chtěl mít čisté svědomí, aby se klub necítil ode mě pod tlakem. Takže jsem dal jasně najevo, že se dokážu smířit s tím, pokud by klub zaujal stanovisko, že mě uvolnit nechce," řekl osmadvacetiletý český reprezentant. "Chtěl jsem dát klubu svobodnou volbu, aby věděl, že ode mně nehrozí negativní reakce," dodal.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 5911
Komentáře (365 / 0 nových)
Komentáře k článku naleznete zde
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.