Slovanu nestačil ani dvoubrankový náskok

15.12.2011, 15:20
Aktuality
Vyzeralo to na najkrajšiu bodku za Európskou ligou, nakoniec z toho bola koncovka s prívlastkom najtrpkejšia. Viesť na domácom trávniku už v 6. minúte o dva góly a nezískať ani bod, je netypické a smutné. Slovan Bratislava to dokázal a ostal na poslednom mieste s jediným bodom...

Úvod bol poriadne raketový, po pár minútach držania lopty Salzburgu sa na ľavej strane po diskutabilnom súboji dostal k lopte Lačný, vymenil si ju so Žofčákom a skúsene s prehľadom ostrieľaného kanoniera otvoril skóre. O pár sekúnd sa zmocnil lopty na svojej polovici Had, výborným pasom našiel vpredu opäť Lačného a ten so šťastím spoza šestnástky rozvlnil sieť aj druhýkrát. Prebiehala len 6. minúta! Napriek tomu vyhrali hostia, nakopla ich penalta, rýchlosť Leonarda a vlastný gól Hada. Pocity po zápase sú tak zmiešané a trpké: "Pocity veru nie sú dobré. Zápas sme nezvládli. Mali sme dvojgólový náskok a taký stav by sme nemali len tak pustiť. Keby sme uhrali aspoň remízu, bolo by to fajn. Pre nás by to bolo ako víťazstvo. Všetko začalo penaltou, ktorá bola podľa mňa vymyslená. Za posledné štyri roky, čo hrám futbal, som podobný verdikt hádam ani nevidel. Súper následne vyrovnal a obrat sa zavŕšil našou chybou," povedal Lačný.

Pravda, Slovan nehral v obrane ani zďaleka tak dobre, ako v predchádzajúcich zápasoch, kde defenzívu zdobili čisté vypichy lôpt a dôsledné zastavovanie akcií. Včera však konečne vyšla aspoň efektívnosť pri zakončení, ktorá chýbala od začiatku. Slovan mohol získavať body v každom meraní síl, potrápil Athletic, namále mal aj PSG. Skončil napokon s jediným bodom, no určite s veľkou dávkou skúseností. A so silným skalpom v podobe vyradenia rímskeho AS.

Tréner Weiss: "Aj keď sme prehrali, za výkon musím mužstvo pochváliť. Najmä prvý polčas sme hrali vynikajúco, získali sme fantastické dvojgólové vedenie. Potom však prišiel prvý inkasovaný gól z penalty po zbytočnej ruke, druhý darovaný naším brankárom a tretí vlastný, čím sa zavŕšila naša smola. Zápas so Salzburgom sme určite mohli vyhrať, no porazili sme sa prakticky sami. Hrali sme dobre, ale zároveň sme predviedli aj hrubé individuálne chyby, za ktoré sme pykali," jednoducho a jasne vysvetlil situáciu kouč belasých.

Autor: Ľubomír Hudačko / denniksport.sk