Ruská Premier Liga - souhrn 4. kola

10.08.2012, 19:55, aktualizováno 12.08.2012, 21:00
Kazaň podařeným závěrem zdolala Dinamo, šlágr kola skončil obrovským debaklem moskevského Spartaku, Zenit neměl slitování a vyhrál 5:0. Lokomotiv doma jenom remizoval s Alanijí. Krasnodarské derby zvládla lépe Kubaň, ta na vlastním hřišti porazila FK 2:1. Oba týmy tak mají po čtyřech kolech na svých kontech po šesti bodech. V neděli remizoval Amkar se Saranskem, CSKA porazil Anži.

11.08.2012 11:30

Góly: 12. Maksim Kanunnikov, 52. Vladimir Bystrov, 61. Roman Širokov, 67. Viktor Fajzulin, 88. Roman Širokov

Kubaň Krasnodar - FK Krasnodar 2:1

10.08.2012 18:00

Góly: 38. Aleksandr Amisulašvili (vl.), 81. Aleksej Ionov - 86. Jura Movsisjan

Trochu překvapivě skončilo krasnodarské derby. Mírně favorizovaní hosté si vytvořili daleko více šancí, ale domácí dokázali ze svých pár šancí vsítit dvě branky. Kubaň vyhrála 2:1.

Začátek zápasu drželi ve svých otežích hosté, nicméně i přes pár Movsisjanových kontrů se nedařilo vyzrát na obranu Kubaně. Domácí toho mnoho nepředvedli a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy kapitulují. Hostující FK těžilo z práce Arménce Movsisjana, motal domácí zadáky, nicméně finální střela chyběla, zatím se zastřeloval. K údivu všech diváků se domácí kubaň Krasnodar dostal do vedení. Ionov totiž utekl po levém křídle, nacentroval....a trefil nohu hostujícího zadáka Amisulašviliho, který si srazil míč do vlastní branky.

Hostující FK tato situace dokonale zaskočila a do poločasu nebylo schopné nic vymyslet, žlutozelení tak šli do šaten s jednobrankovým náskokem.

Hosté přišli do druhé půle s ještě větší aktivitou než v poločase prvním. V 58. minutě pálil Joazinho, Bělenov míč vyrazil jen před sebe, kde stál nikým nebráněný Ignatěv, jenže tomu v rozhodující chvíli sjel balon z nohy. Zel před ním prázdná brána. O pár minut později se snažil Bělenova nachytat Movsisjan, ale jeho překvapivá střela z velkého úhlu skončila těsně vedle. Mezitim se obraz hry trochu změnil, protože domácí začali hrát trochu od podlahy a žlutilo se. I přes pasivní a agresivní hru se Kubaň radovala podruhé. V 81. minutě potáhl balon Pizzeli, přihrál na pravé křídlo Ureňovi a ten nacentroval do vápna, kde sám hlavičkoval aktivní Ionov. Sinicin v bráně FK byl bez šance.

Hosté přepnuli ještě na vyší stupeň, Movsisjan dal v 86. minutě po závaru gól, ale ani to nestačilo na body. Kubaň přišla k výhře jak slepý k houslím, výkon hostů je příslibem.