Ronaldo nezíská titul v asijské Lize mistrů, Al-Nassr vypadl ve čtvrtfinále po penaltách

12.03., 09:34
Aktuality
Cristiano Ronaldo (© AFP)

Cristiano Ronaldo v této sezoně k pěti triumfům v evropské Lize mistrů vítězství v její asijské obdobě nepřidá. Portugalský kanonýr vypadl se svým saúdskoarabským týmem Al-Nassr ve čtvrtfinále po penaltovém rozstřelu s mužstvem Al-Ain ze Spojených arabských emirátů.

Al-Nassr prohrál první zápas 0:1 a v odvetě ztrácel už 0:2, ale podařilo se mu skóre otočit na 3:2 a vybojovat prodloužení. A to navzdory tomu, že v 61. minutě za stavu 2:2 jeden z nejlepších fotbalistů historie Ronaldo neproměnil vyloženou šanci bezprostředně před soupeřovou brankou.

Mezi střelce se pětinásobný držitel Zlatého míče přece jen zapsal dvě minuty před koncem prodloužení, kdy proměnil penaltu za faul na sebe a stanovil skóre 4:3, jež poslalo zápas do rozstřelu. V něm se Ronaldo prosadil opět, ale protože jeho další tři spoluhráči se zkušenostmi z evropských lig Marcelo Brozovič, Alex Telles a Otávio selhali, z prvního postupu do semifinále od roku 2016 se po výhře 3:1 radoval Al-Ain.

V ligové tabulce je Al-Nassr druhý za suverénním Al-Hilalem, který dnes bude hrát odvetu čtvrtfinále Ligy mistrů s jiným saúdskoarabským týmem Al-Ittihadem.