PREMIER LEAGUE - 7. KOLO

30.09.2006, 21:38, aktualizováno 02.10.2006, 23:06
Chelsea ztratila první body doma, remizovala s Aston Villou přišla o první místo, na to se po výhře nad Newcastlem vrátil Manchester United. Vzhůru se šplhá Arsenal, otočil zápas v Charltonu. Naopak potřetí za sebou venku neuspěl Liverpool, tentokrát v Boltonu, který se posunul už na třetí místo. Potřetí v řadě prohrál West Ham, doma s Readingem 0:1, Tottenham i díky vymyšlené penaltě porazil Portsmouth.

Stále bez porážky je i po duelu na Stamford Bridge Aston Villa. Díky brilantnímu výkonu dánského brankáře Thomase Sorensena si po zápase s Chelsea mohl birminghamský klub zapsat do tabulky jeden bod za remízu 1:1. Přitom už po třech minutách hry to s hosty nevypadalo vůbec dobře. Didier Drogba potvrdil výbornou střeleckou formu a po hattricku na půdě Levski Sofia se zapsal mezi kanonýry i tentokrát. Po Robbenově centru doslova dostrkal míč za brankovou čáru. Pak se poprvé předvedl Sorensen, když vyrazil Lampardovu ránu z dálky. Aston Villa zahrozila Petrovovou střelou ze střední vzdálenosti, ale Chelsea pokračovala v tlaku a snažila se vedení zvýraznit. Další zákrok světové extratřídy musel Sorensen vytáhnout proti Lampardovi, když ho přesně našel z levého křídla Robben. Další šanci měli Blues v závěru prvního poločasu, když hlavičkoval po centru Lamparda Mickael Essien. V 39. minutě si hostující útočník Luke Moore poranil rameno a na jeho místo naskočil český reprezentační útočník Milan Baroš. V nastavení prvního poločasu tak byl u toho, když aston Villa vyrovnala. Daviesův přetažený centr vrátil před branku Ridgewell a Agbonlahor zblízka nedal Čechovi šanci. Ani po přestávce se toho moc nezměnilo. Chelsea útočila, ale s vynikajícím Sorensonem si nevěděla rady. Ve slibných pozicích se ocitli postupně drogba, Lampard, Wright-Phillips nebo Essien, ale žádný z nich na létajícího Dána nevyzrál.

Po nevyařeném vstupu do sezóny se nahoru dere londýnský Arsenal. Na hřišti Charltonu sice prohrával brankou Derena Benta, ale díky skvělé levačce mladého Nizozemce van Persieho dokázal zápas otočit. Kapitán českého národního týmu Tomáš Rosický zůstal jen na lavičce náhradníků a zhruba deset minut před koncem střídal střelce obou branek van Persieho. Na vítěznou vlnu se vráti také Manchester United. V ostře sledovaném zápase s Newcastlem zvítězil dvěma brankami norského navrátilce Solskjaera. Newcastle, který na old Trafford nevyhrál už od roku 1972 mohl odjíždět z Manchesteru i s mnohem větším přídělem, vždyť sám Cristiano Ronaldo třikrát trefil brankovou konstrukci. Jediným škraloupem na vítězném odpoledni je pro Red Devils zranění argentinkého beka Heinzeho.

Jestliže Manchester je po několika nevýrazných výkonech zpátky v blyštivé zbroji, pak Liverpool má za sebou přesně opačnou cestu. Navíc jen posílil úvahy o "komplexu Bolton", který na Anfiled Road údajně existuje. Z posledních sedmi zápasů na Reebook stadium Reds pošesté prohráli. Postarali se o to welšský veterán Gary Speed a španělský obránce Ivan Campo, který tak oslavil brankou svůj stý zápas v Premier League.

Prvního vítězství se dočkal nováček ze Sheffieldu. Domácí United přemohli díky trefě kapitán Jagielky z poslední minuty Middlesbrough. Boro jsou pod novým manažerem Southgatem jen stínem mužstva, jenž loni dokráčelo do finále poháru UEFA. V Česku už by bývalému anglickému reprezentantovi nepomohla ani svěcená, ale Boro stále věří, že se tým zvedne. Inu jiný kraj, ...

V reprezentační fomě hraje alespoň podle britských novinářů útočník Evertonu Andy Johnson. Další gólovou připomínku poslal Stevu McClarenovi v domácím utkání s Manchesterem City. Jen díky pozdnímu zásahu Micaha Ridcharse přišli Tofees o dva body a pozici na pomyslných stupních vítězů. Smutno bylo také na Upton Parku v Londýně. Domácí West Ham opět neprotrhl střeleckou nemohoucnost a od úvodního kola stále čeká na vítězství. Od začátku sezóny ještě ani jednou neudržel čisté konto a naděje, že se to změní, vzaly za své už ve druhé minutě, kdy po spolupráci s Benayounem přesně zacílil Korejec Seol Ki-Hyeon.