Opava ukončila jednání s čínským zájemcem o klub

18.09.2017 19:39 - Aktuality
 
Opavská radnice ukončila jednání s čínským zájemcem o druholigový klub. Podle primátora Radima Křupaly (ČSSD) zájem investora v poslední době opadl. Klub údajně za 170 milionů korun měla koupit švýcarská společnost TICC, za kterou stojí čínské investice. Opozice dnes celou neuskutečněnou transakci označila za falešnou hru. Město dál část svého podílu v klubu nabízí k prodeji.

Zájemci o odkup majoritního podílu v druholigovém klubu Slezský FC Opava se měli hlásit do 31. května. Do soutěže se přihlásila pouze švýcarská firma TICC, za kterou stojí čínské investice. Ta splnila všechny podmínky až na jednu: neodeslala městu kauci deset milionů korun. Komise, která měla soutěž na starosti, pak radě doporučila, aby soutěž zrušila a se zájemcem jednala přímo.

Město za odkup akcií požadovalo nejméně 50 milionů korun. Pak chtělo garanci 20 milionů korun na první sezonu. Firma navíc přišla s nabídkou daru pro město ve výši 100 milionů korun. Podle Křupaly dlouho nebyly o záměrech investora pochybnosti. Městu se ale nedařilo získat od budoucího partnera další informace. Jejich doplnění žádali i zastupitelé.

Dnes primátor oznámil, že jednání považuje za ukončené. "Zájem vychladl. Nepředpokládáme, že by se jednalo dál. Prodej jsme ukončili. Pokud přijde jiná relevantní nabídka, budeme požadovat fakta a už ne hypotézy," uvedl. V tuto chvíli neví, že by na trhu byl zájemce. "Nabídku ale může podat kdokoliv. V rámci fotbalového světa se ví, že klub je na prodej," doplnil Křupala.

Opozice se dnes snažila dostat tento bod do programu zastupitelstva a získat od vedení města informace k případnému prodeji. Koalice to ale nepřipustila, a tak zasedání ztroskotalo na tom, že si zvolení zástupci neodsouhlasili program. "Pro mě to je nepředstavitelná šaškárna. Co se týče investora, to byla od začátku falešná hra. Vyvrcholila dnes jednáním zastupitelstva, které se nekoná, protože se o tom nikdo nechce bavit," řekl po jednání opoziční zastupitel Marek Veselý (ODS).

Opavskému klubu letos těsně unikl postup do první ligy, skončil třetí o bod za Baníkem Ostrava. V poháru se dostal až do finále, v němž prohrál se Zlínem. V současnosti opavský celek tabulku druhé ligy po osmi kolech vede.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 2492
Komentáře (9 / 0 nových)
rct-toulon
18.09.2017 20:11
#
Nesmysl od začátku do konce, Cinani nemají žádné peníze ve Švýcarsku, proboha ČTK umři za tyhle nesmysly co tlacite lidem do hlavy
Posledni Kovboj
18.09.2017 21:25
#
PlackaSKS
18.09.2017 21:26
#
pedrofcb
18.09.2017 20:38
#
Oni se nepoučili se švýcarskou firmou ovládanou Ukrajinci, která je dovedla až do krajských soutěží?
doNny
18.09.2017 20:45
#
Právě že poučili a proto chtěli ty "další informace". Za Ukrajiny do toho šli bezhlavě
pedrofcb
19.09.2017 12:01
#
No, že s něma vůbec jednali, mě se po tom všem objevit v kanclu Švýcar s východním přízvukem nebo šikmýma očima tak mu zavřu nohu do dveří
iamek
18.09.2017 22:39
#
To uz jsem tady psal od zacatku. Reci jako, ze obrovska firma neni schopna poslat prevodem penize do zahranici atd, tak tomu mohl verit maximalne idiot.
niflheim
19.09.2017 07:26
#
mickey mouse
19.09.2017 02:14
#
Nečekané
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.