Na cestě za titulem jsme udělali velký krok, pochvaluje si Preud'homme

03.04.2011, 19:24
Aktuality
Twente loni získalo nizozemský titul a včera se přiblížilo k jeho obhajobě. V tamní Eredivisii se hraje hodně rychle, do konce základní části nizozemské nejvyšší soutěže zbývá posledních pět kol a celek z Enschede včera porazil doma PSV Eindhoven 2:0...

Hrdinou zápasu se stal záložník Theo Janssen, ten kvůli zranění přišel o kvalifikační zápasy nizozemské reprezentace o postup na ME 2012 proti Maďarsku, včera znovu nastoupil a dal obě branky duelu. V 64. minutě nejprve proměnil pokutový kop, osm minut před koncem pak definitivně rozhodl o vítězi.

"Hrozili jsme ze standardních situací. Po přestávce jsme pak kontrolovali zápas a myslím si, že jsme byli lepší. Dali jsme dvě branky a dvakrát jsme trefili tyč. Po triumfu nad Zenitem nás těší další domácí výhra, která je hodně důležitá. Na cestě za titulem jsme udělali velký krok," pochvaluje si trenér Michel Preud'homme.

Twente je v tabulce nyní na prvním místě s dvoubodovým náskokem na PSV. Do konce soutěže chybí už jenom pět kol a boje o titul se ještě účastní Ajax, jehož manko na první příčku je pětibodové.

Twente má zaděláno na nezapomenutelnou sezonu, na začátku května ho čeká finále poháru a ve hře je i v Evropské lize, kde ve čtvrtfinále změří síly s Villarrealem. Na evropské scéně pořád žije i PSV, nálada v jeho táboře ale po včerejšku není ideální.

"Po změně stran jsme si šance vytvářeli hodně složitě. Většinu z nich jsme měli v první půli, ale nedokázali jsme je proměnit. Soupeř si díky výkonu po změně stran vyhrát zasloužil," uznal kouč PSV Fred Rutten.

Autor: Tomáš Pavlík / football365.com