MS "20": VE FINÁLE TAKÉ ARGENTINA

20.07.2007, 12:17
Argentinští fotbalisté splnili roli favorita a v druhém semifinálovém utkání si po jednoznačném výsledku 3:0 poradili s týmem Chile. Ve finále turnaje mistrovství světa "20" v Kanadě se tak střetnou staří známí ze základní skupiny. Mladíci Česka a Argentiny. O třetí místo si to rozdá Rakousko a Chile.

Argentině se podařilo otevřít skóre utkání relativně brzo. Ve 12. minutě se krásně levačkou trefil Di Maria a ukončil tak Chilskou neprůstřelnost na turnaji. O tři minuty později přišla další rána pro chilské fotbalisty, po vyloučení Medela hráli museli hrát o deseti. I přes početní převahu se dlouho nedařilo Argentině přidat pojišťující branku. Nicméně nakonec přišla v 65. minutě, když Yacob zúžitkoval přihrávku pod sebe od pronikajícího Moraleze. Posledně jmenovaný zvýšil na konečný výsledek 3:0 v třetí minutě nastavení, v té době už byli Chilané oslabeni o dva hráče - po druhé žluté kartě šel předčasně do sprch Currimilla.

Argentina "20" - Chile "20"
Branky: 12. Di Maria, 65. Yacob, 90.+3 Moralez

Chilští mladíci s pořádnou ostudou

Ostudou skončilo noční utkání světového šampionátu hráčů do 20 let mezi Argentinou a Chile, které skončilo výsledkem 3:0. Mladí Chilané porážku neunesli, pustili se do německého rozhodčího a následně se poprali s pořadateli a policií. Ta některé hráče odváděla v poutech.

Autor: David Kubáň / Eurofotbal.cz