LIGUE 1 - SOUHRN 25. KOLA

17.02.2007, 00:45, aktualizováno 18.02.2007, 23:16
Olympique Lyon je v ten pravý čas, před osmifinále Ligy mistrů, zpátky ve své podzimní formě - veze cenné tři body z hřiště třetího Lille a zvýšil náskok na druhé Lens, to veze jen bod z Monaka. St.Etienne znovu prohrálo doma a v tabulce před sebe pustilo Toulouse a Sochaux. PSG přesvědčivě vyhrálo v Nancy.

Lyon po rozpačitém lednu zabral a minulý týden doma porazil Lorient, nyní zvládl i o poznání těžší zápas v Lille. Dlouho to však na vítězství úřadujícího šampióna nevypadalo, po bezbrankovém prvním poločase se domácí dostali šest minut po přestávce zásluhou Audela do vedení. Ofenzívu Lyonu deset minut poté posílili Baroš s Govouem, ale byl to Brazilec Fred, kdo zavelel k obratu. V 82. minutě parádně zastoupil absentujícího krajana Juninha a přímým kopem ze 30 metrů vyrovnal, minutu před koncem pak o nepříliš zaslouženém vítězství Lyonu rozhodl zblízka Squillaci.

Racing Lens na vítězství Lyonu odpovědět nedokázal a jeho ztráta narostla na jedenáct bodů. V Monaku sehrál vyrovnaný zápas a bezbranková remíza je asi spravedlivým vyústěním. Bez gólů se hrálo také v Marseille, kam přijel bývalý gólman Olympiku Fabien Barthez se svým současným zaměstnavatelem Nantes. Zde měli domácí navrch, ale bývalý reprezentační gólman si po pětigólovém výprasku od Valenciennes vzpomněl na své lepší časy, tým podržel a pomohl Nantes k bodu, který by mohl mít v boji o udržení cenu zlata.

St.Etienne se po dobrém podzimu, kdy útočilo na příčky zajišťující Ligu mistrů, pomalu propadá. Ze tří zápasů venku sice svěřenci Ivana Haška přivezli pět bodů, ale doma třikrát za sebou prohráli, tentokrát s Rennes. Nic jim nebyla platná mírná převaha a větší aktivita, na první gól Utaky ještě zareagovali Gomisem, ale po přestávce jejich naděje utnuli rychlými góly znovu Utaka a Mavreaux.

V tabulce se před St.Etienne dostaly týmy Sochaux a Toulouse po vítězstvích nad Le Mans, respektive v Lorientu. Střed tabulky je velmi vyrovnaný - od pádu do spodní poloviny dělí St.Etienne jen dva body.

Třetí utkání za sebou, včetně Poháru UEFA v Aténách, vyhráli fotbalisté Paris Saint-Germain. Nancy sice bylo po většinu zápasu lepším týmem a mnohem častěji ohrožovalo branku soupeře, ten však byl o poznání efektivnější. PSG se do vedení dostalo v 71. minutě zásluhou Paulety, v závěrečných minutách, kdy hráli domácí v deseti po vyloučení Kima, ještě přidali po gólu Frau a Gallardo.

Dramatický bude nejen boj o poháry, ale také boj o udržení. Dva sestupem ohrožené týmy dnes vyhrály, Troyes překvapivě zdolalo Bordeaux a Nice veze body z hřiště Valenciennes. Po vítězství sahal i poslední Sedan, nad Auxerre dlouho vedl 2:1, v závěru však hostům bod vystřelil svou druhou trefou Rumun Niculae.