LIGUE 1 – 7. KOLO: ŠMICER SKÓROVAL PROTI LYONU

17.09.2005, 17:35, aktualizováno 21.09.2005, 13:08
Aktuality
Zelená pro Šmicra, Le Mans, Saint-Etienne, Lille a Marseille, červená pro Monako a PSG. Tak by se dalo stručně shrnout víkendové sedmé kolo nejvyšší francouzské fotbalové soutěže. Lyon v něm přijel do Bordeaux jako jasný vítěz nad Realem v Lize mistrů.

Jenže tady se nestačil ani pořádně rozkoukat a po šesti minutách již prohrával 0:1. Úvodní branku zápasu zařídil individuální akcí Vladimír Šmicer, který potvrdil růst formy, prokázaný již gólovou asistencí v minulém kole. Dobře zahrál též Brazilec Denilson. Přestože byli domácí celý zápas jasně lepší, body se nakonec dělily, jelikož za unaveného obhájce titulu vyrovnal Wiltord. Olympique ovšem i nadále zůstává v tabulce suverénně první.

Netušené věci se v průběžném pořadí dějí za ním. Druhé místo totiž po výhře 2:1 nad Sochaux okupuje nováček z Le Mans! V jeho útoku řádí De Melo, vítězná branka z 68. minuty ho zařadila k Pauletovi na čelo pořadí kanonýrů. Mužstvo trenéra Hantze již získalo tolik bodů, jako za patnáct kol během svého prvního účinkování mezi elitou před dvěma lety.

Aby toho nebylo málo, třetí je Saint-Etienne, které do první ligy postoupilo loni. Zelenobílí znemožnili do té doby druhou Paříž, když jí uštědřili lekci 3:0. Pro hosty nemohou být omluvou absence Rothena , Kaloua, Armanda a Letiziho, ukázalo se, že varováním byl už nemastný výkon před týdnem proti Štrasburku. David Rozehnal odehrál oba poločasy a přímo se podílel na druhé obdržené brance.

Pokud se u PSG zatím ještě o krizi hovořit nedá, v Monaku už dávno bijí na poplach. Štika předchozích ročníků zatím pouze tápe a další domácí prohra, tentokráte 0:2 s pomalu ale jistě se lepšícím Rennes, srazila knížecí tým na patnácté místo. Tedy velmi blízko zóny sestupu – že by koučovi Deschampsovi tolik chyběl záložník Jaroslav Plašil? Vyloučit se navíc nechali klíčoví hráči Zikos a Squillaci.

Směrem nahoru se v tabulce sunou oba Olympiky. Loni stříbrné Lille zlikvidovalo Nice 4:0 a je již šesté, ambiciózní Marseille udolalo novice z Troyes 2:1 a drží třináctou příčku. Zvláště v případě jihofrancouzského velkoklubu se v příštím kole, hraném již tuto středu, ukáže, zda-li jde o trvalé zlepšení výkonnosti.

Úspěchu se konečně dočkalo Auxerre, výhru 2:0 nad Ajacciem zařídily svými premiérovými trefami posily Ribéry a Luyindula.