LIGUE 1 – 3. KOLO: PSG JEDINÉ BEZ ZTRÁTY

14.08.2005, 13:11, aktualizováno 15.08.2005, 22:13
Aktuality
PSG je po třetím kole francouzské Ligue 1 jediným týmem, který dosud neztratil ani bod a díky tomu je logicky v čele tabulky. Své úplně první body získalo naopak Marseille za remízu 1:1 ve šlágru kola s Lyonem a Sochaux po výhře 2:1 v šokujícím souboji s Nice.

Paříž pokračuje ve skvělé jízdě, výhru nad Toulouse před zaplněným Parkem princů zajistily především dva faktory. Oslabení hostů, kteří po vyloučení Bergougnouxe hráli od 31. minuty v deseti, a přesná střelecká muška útočníka Paulety, který se postaral o oba gólové momenty zápasu. Výborný výkon odvedl také náš David Rozehnal tvořící pevný obranný val ve dvojici s Yepesem.

Konkurenti PSG naopak ztráceli. Své fanoušky zcela zklamalo Nantes, jasná porážka 0:2 s Ajacciem byla velmi málo čekaná. Zelenožlutí spadli až na čtvrté místo a černá můra loňské, notně nevydařené sezóny, začala po matném výkonu opět strašit příznivce i vedení.

V souboji českých reprezentantů se radoval René Bolf, jehož Auxerre zdolalo 1:0 Bordeaux s Vladimírem Šmicrem. Oba dva odehráli plných devadesát minut a podali slušné výkony, ten svůj navíc bývalý ostravský obránce vyšperkoval asistencí u jediné branky zápasu, kterou vsítil Pieroni ve 36. minutě.

Poslední, kdo mohl Pařížany sesadit z trůnu, byl v neděli večer Lyon, který se již připravuje na odchod Michaela Essiena do Chelsea. Obhájce titulu odjížděl do Marseille jako favorit, domácí se ovšem vzepjali ke svému nejlepšímu letošnímu výkonu a již po šesti minutách vedli po přímém kopu Nigerijce Taiwa z třiceti metrů. Na první branku Olympiku v této sezóně dokázali hosté odpovědět až Johnem Carewem ve 35. minutě; vysoký Nor pokračuje v solidní bilanci jeden gól na zápas. I když se objevily ještě další vyložené šance, ani jedno mužstvo je již nevyužilo a zápas skončil spravedlivou remízou 1:1, což znamená, že Lyon se usadil na třetí příčce.

Monako, stále bez zraněného Jaroslava Plašila, se oklepalo z porážky 0:2 s Auxerre v minulém kole, a pro tři body si dojelo do Štrasburku. Do vedení se knížecí klub dostal krátce po přestávce, kdy po rohu skóroval Squillaci, pojistku přidal v 79. minutě Chevanton. Domácí stačili už jen snížit, branka Le Pena v nastavení byla jejich premiérová v tomto soutěžním ročníku.

Skandálem zaváněl duel Nice - Sochaux. Rozhodčí Lhermite ho absolutně nezvládl, rozdal sedm žlutých a tři červené karty a na deset minut ho musel dokonce přerušit. Případem se bude zabývat disciplinární komise.

Nečekaně se zadařilo dvěma nováčkům: Troyes zvítězilo na půdě účastníka Ligy mistrů z Lille 2:1 a Le Mans uštědřilo výprask 4:0 Rennes, který se chystá do poháru UEFA. Především výsledek z města automobilových závodů vyvolal ve Francii údiv a jen prohloubil krizi Rennes, posledního týmu tabulky s katastrofálním skóre 0:8.

Bez bodu je dosud i poslední z trojice nováčků – Nancy. V sobotu prohrálo doma s Lens 1:2 a příští týden se navíc chystá do Lyonu. V lichotivé situaci nejsou ani v Métách, prohra v Saint-Etienne je srazila do sestupových vod. Odehrána jsou však teprve tři kola a na nějaké závěry je ještě hodně brzy. Ligue 1 je vzácně vyrovnaná a za pár týdnů může být vše úplně naopak.