LEAGUE CHAMPIONSHIP - 15. KOLO

22.10.2005, 23:56, aktualizováno 24.10.2005, 23:28
Aktuality
Patnácté kolo druhé anglické ligy přineslo hned v pátek utkání Leedsu s vedoucím Sheffieldem a v něm remízu 1:1. Vyhrál i druhý Luton, třetí Reading jen remizoval. V dalším programu vyhrávali většinou favorité, hlavně se dařilo Cardiffu, který dal šest gólů Crewe.

Šlágrem kola byl už páteční předehrávaný duel mezi prvním a čtvrtým týmem tabulky, Sheffieldem United a Leedsem. Leeds se doma chystali oplatit Sheffieldu debakl, který utržili v dubnu, kdy též doma na Elland Road prohráli 0:4. Zápas měl zajímavý pikantní podtext díky vztahům koučů obou týmů. Ještě v květnu 2003 trenér Leedsu Kevin Blackwell a sheffieldský Neil Warnock pracovali spolu u jednoho týmu. Blackwell se rozhodl odejít k Leedsu na místo asistenta Petera Reida a Warnock nepřenesl přes srdce, že se o jeho odchodu dozvěděl až od novinářů. Od té doby spolu oba muži nemluví.

Už po osmi minutách mohli jít hosté do vedení, ale Jagielkův pokus pouze proletěl nad břevnem. Obrovskou šanci otevřít skóre měl devět minut před poločasem domácí Rob Hulse, když jeho hlavička skončila jen pár centimetrů vedle vzdálenější tyče. Skóre se měnilo až v 53. minutě. Domácí Blake získal míč 25 metrů od brány, přihrál Frazeru Richardsonovi a ten svou pravačkou nedal brankáři šanci. Sheffield si nakonec ale přeci jen z Elland Road odvezl bod díky přízemní střele Stevena Kabby z 69. minuty.

Sheffield si tak udržel tříbodový náskok na druhý Reading, jenž gólem z penalty zvítězil na hřišti Stoke. 15. kolo nijak výrazně nezamíchalo pořadím v tabulce, pořadí prvních ani posledních pěti týmů se nijak nezměnilo. To ovšem neznamená, že by se nezrodily žádné zajímavé výsledky. Cardiff pěti góly v druhém poločase rozdrtil předposlední Crewe 6:1. Ipswich se stále trápí a po zasloužené prohře na vlastním trávníku v zápase proti Watfordu se propadl až na 13. místo. Nováček z Lutonu trošku smolně nakonec doma pouze remizoval s Plymouthem díky brance obdržené až v poslední minutě zápasu. I tak je ovšem dosavadní působení Lutonu v League Championship příjemným překvapením, protože po postupu ze třetí ligy se zatím drží na třetím místě zaručujícím playoff o Premier League.

V nedělní dohrávce Leicester porazil Coventry dvěma hlavičkami Marka De Vriese ze samého závěru prvního poločasu a ze začátku druhého. Pondělní zápas mezi Sheffieldem Wednesday a Brightonem, dvěma týmy za sopdku tabulky, přinesl remízu 1:1, kterou hosté vybojovali až v poslední minutě.