INTER STANOVIL NOVÝ REKORD

14.01.2007, 11:55
Aktuality
Fotbalisté Interu Milán jsou od včerejška novými rekordmany Serie A v počtu vítězných zápasů v řadě. Nerazzurri porazili FC Turín na jeho hřišti 3:1 a zaznamenali svou již dvanáctou výhru v řadě, čímž z historických tabulek definitivně vymazali AS Řím, s nímž se o tento primát dělili...

Inter se do vedení v utkání dostal ve 24. minutě, kdy se trefil znovuzrozený Adriano. V 58. minutě sice vyrovnal Fiore, jenomže již o dvě minuty později mířil přesně Ibrahimovič a definitivní pojistku přidal pět minut před koncem z pokutového kopu Materazzi.

"Máme nový rekord, nic se tím pro nás ale nemění. S hráči jsme se o tom v kabině nebavili. Tyhle výhry jsou důležité jenom proto, že nás mohou dovést k titulu. Slavit budeme až na konci," přiznal po zápase trenér Roberto Mancini, že ho zajímá pouze titul, nikoli dílčí úspěchy v podobě rekordů.

Vítězná šňůra milánského klubu začala 25. října proti Livornu a zastavit ji nedokázal například ani městský rival AC. Nejblíže k tomu měly podceňované kluby z Parmy a Bergama, na půdě prvně jmenovaného Inter vyhrál až brankou z poslední minuty. Příští týden může Inter navléknout již třináctý korálek, nečeká ho však nic snadného - doma bude hostit silnou Fiorentinu.

Dvanáct vítězných zápasů Interu Milán:
25.10.2006 Inter - Livorno 4:1 (2. vlastní Pfertzel, 13. Materazzi, 71. Ibrahimovič, 78. Cruz - 70. Lucarelli)
28.10.2006 AC Milán - Inter 3:4 (51. Seedorf, 76. Gilardino, 90. Kaka - 17. Crespo, 22. Stankovič, 47. Ibrahimovič, 68. Materazzi)
05.11.2006 Inter - Ascoli 2:0 (41. Zanetti, 53. vlastní Cudini)
12.11.2006 Parma - Inter 1:2 (26. Budan - 15. Ibrahimovič, 90. Cruz)
19.11.2006 Inter - Reggina 1:0 (4. Crespo)
26.11.2006 Palermo - Inter 1:2 (45. Amauri - 7. Ibrahimovič, 61. Vieira)
02.12.2006 Inter - Siena 2:0 (11. Burdisso, 54. Crespo)
10.12.2006 Empoli - Inter 0:3 (61. Crespo, 78. Ibrahimovič, 87. Samuel)
17.12.2006 Inter - Messina 2:0 (49. Materazzi, 59. Ibrahimovič)
20.12.2006 Lazio - Inter 0:2 (39. Cambiasso, 85. Materazzi)
23.12.2006 Inter - Atalanta 2:1 (65. Adriano, 75. vlastní Loria - 17. Doni)
13.01.2007 FC Turín - Inter 1:3 (58. Fiore - 24. Adriano, 60. Ibrahimovič, 85. Materazzi z penalty)

Autor: Tomáš Pavlík / channel4.com