27.11.2015, 19:55, aktualizováno 29.11.2015, 15:53
Trenčín porazil Senici, čímž potvrdil svoji dominanci. Slovan Bratislava vyhrál na hřišti Skalice a stáhl náskok vedoucího Trenčína na šest bodů. V sobotu uspěly i další hostující týmy, a sice Myjava ve Zlatých Moravcích a Ružomberok v Michalovcích. Čest domácích týmů zachránila Žilina proti trnavě. V pátek remizovaly bez branek Podbrezová a Dunajská Streda...

AS Trenčín - FK Senica 2:0

29.11.2015 14:00

Góly: 21. Gino van Kessel, 57. Matúš Bero

S domácim štadiónom sa jesenný majster rozlúčil víťazstvom na nulu, šancu na body nedal Trenčín tentoraz Senici. Tá dokonca v zápase ani raz nevystrelila na bránu a preto tri body ostali doma celkom jednoznačne.

Očakávania boli voči Trenčínu veľké, veď nič iné ako tri body si proti nevyspytateľnej Senici nepripúšťali. V chladnom počasí sa tímy najprv oťukávali, aby následne boli naoko nepríjemnejší hostia. Šancu mal napríklad Hušek po niekoľkých minútach hry, ale svoju možnosť po akcii s Komarom nedal. To sa ukázalo ako jeden z rozhodujúcich momentov. Ak by Senica viedla, všetko mohlo byť inak. Prebudili sa totiž neskôr domáci hráči a po dvoch desiatkach minút mal prácu aj Šulla v bráne Senice. Van Kessel ešte hlavičkou nedal, hasil totiž v poslednej chvíli Pillár. O dve minúty už senická obrana kapitulovala. Perfektnú loptu za obranu dostal opäť Van Kessel, vybiehajúceho Šullu z prvej preloboval nádherne do vinkľa a bolo 1:0. Po polhodine hry vyhral súboj Van Kessel a po centri Skovajsu nedočiahol na loptu Wesley. Trenčania mali všetko pod kontrolou, nepúšťali súpera do ničoho vážneho a preto sa aj polčas skončil ich vedením, hoci len najtesnejším.

Aj bez vedenia nad Senicou by boli Trenčania extrémne sebavedomí a hoci hrali bez vykartovaného Rabiua, mali v mužstve ďalších dôležitých hráčov, ktorí ťahali povraz ku zdarnému koncu. Po prestávke to bola väčšia pohoda práve zo strany AS, Seničania sa väčšinou len bránili. Chýbala im iskra v ofenzíve a preto sa čakalo, či si majster ešte poistí vedenie. Šancu tvorila najmä dvojička Schet s Van Kesselom, obrana si však dokázala poradiť len na chvíľu. Lopta sa ešte odrazila ku kanonierovi Berovi a aj s prispením teču z uhla upravil na 2:0. Po hodine hry sa aktívny Van Kessel chcel opäť zapísať do listny strelcov, ale na Šullu nevyzrel. Záhoráci nemali svoj deň a do priestoru brány nevystrelili ani raz. Naopak, viac ukázala hlavne obrana AS a preto si hostia nešktrli ani v záverečných minútach. Aj keď sa aj majster snažil prikrášliť skóre, v závere už ďalšiu poistku nepridal. Tri body tak ostali doma, Trenčín sa s domácim stánkom v tejto jesennej časti rozlúčil víťazstvom.

MŠK Žilina - Spartak Trnava 2:0

28.11.2015 18:20

Góly: 64. Nikolas Špalek, 82. Jaroslav Mihalík

Šláger kola v Žiline mal víťaza v podobe domáceho tímu, keďže šošoni porazili Trnavu 2:0. O všetkom podstatnom sa rozhodlo po zmene strán, kde MŠK vsietil dva zásahy Špalekom a Mihálikom. Týmto víťazstvom sa dostali späť na tretie miesto. Naopak, Spartak nedal gól druhý zápas po sebe a ani druhý šláger za sebou mu nevyšiel podľa predstáv.

Všetko mohlo byť inak, ak by Schranz na začiatku zápasu namieril presnejšie. Vo svojej šanci však strieľal len vedľa brány. Kamenár potom na druhej stranem usel hasiť nepríjemnú strelu Bénesa, ale gólom sa to tiež neskončilo. Diváci sa potom skôr nudili ako bavili, pretože šláger nespĺňal parametre atraktívnej hry. Hralo sa najmä v strede poľa, ktorý sa snažili oba tímy ovládnuť. Volešák mal potom po dvadsiatich minútach hry prácu, kde hasil nepríjemnú ranu Harbu a to v dvoch prípadoch za sebou. Neskôr po polhodine hry mieril nepríjemne Majtán, no šlo to nad bránu. Viac sa pred bránou ukazovali v závere polčasu Trnavčania, ale zmenou skóre neskončila ani Baezova hlavička. Volešák skvele zasiahol na čiare a do kabín sa tak šlo za stavu 0:0.

Aj po zmene strán sa Spartak zahrával so štastenou a taký Halilovič bude rozmýšľať nad tým, čo spálil ešte aj mesiac po zápase. Tutovku namieril vedľa po nahrávke Harbu a preto sa skóre nemenilo a šanca na úvodný zásah ostávala pre oba tím v rovnakej miere. Šancu zahodil aj na druhej strane domáci, pretože Haskič mieril tiež mimo. Hostia sa zdali byť nebezpečnejší, ale v útoku im karta nešla. Platilo preto nedáš-dostaneš, ŽŹilinčania sa prebrali a hneď zaúradovali. Krkolomná akcia cez Bénesa a Wiliama skončila na kopačke Špaleka, ktorý do prázdnej brány musel dať - 1:0. Vyrovnať mohol nešťastník Halilovič, ale neuspel ani v ďalšej šanci. Desať minút pred koncom preto rozhodol Mihalík o tom, že tri body ostanú doma. Jeho ranu po akcii tečoval Nikolič a šošoni viedli už 2:0. Týmto skóre aj dokázali vyhrať duel, naopak, Trnava nedala gól druhý zápas po sebe. V závere totiž neuspel v šanci ani Schranz.

FC Zlaté Moravce - Spartak Myjava 1:3

28.11.2015 17:00

Góly: 67. Marques De Souza - 38. Tomáš Kóňa, 52. Frederik Bílovský, 90+4. Denis Duga

ViON Zlaté Moravce podľahol v 18. Kole Fortuna ligy na domácej tráve Spartaku Myjava 1:3 (0:1).

V 3. minúte zakončoval hlavou mimo brány Škutka. V 11. minúte Tawambova strela skončila nad brvnom. V 13. minúte Perišič obstrelil múr a trafil ľavú tyč. O minútu nato Tawamba zrazil loptu na Tipuriča, ktorý pálil bez prípravy. Hruška jeho pokus vyrazil. Následne hlavičkoval De Souza, no aj toho vychytal gólman. V 20. minúte Daniel na pravej strane obišiel obrancu a z hranice šestnástky poslal krížny center, na ktorý Škutka tesne nedosiahol. Tawambov pokus Hrušku neprekvapil. V 36. minúte opäť Kamerunčan vysunul Perišiča. Ten sa pred Hruškom ocitol osamotený. V rýchlosti napálil do brankára. V 38. minúte centroval Kóňa a lopta z jeho kopačky skončila až v bráne - 1:0 pre Myjavu. V prvom polčase pálil ešte Daniel z vnútra šestnástky do Raniloviča.

Po prestávke netrafil dobre Daniel. V 50. minúte Tawamba nabil Školníkovi. Jeho pokus Hruška vytlačil nad brvno. O dve minúty Myjavčania hladko prenikli pred bránu domáceho tímu, kde ostal nepokrytý Bílovský a zvýšil na 2:0. V 65. minúte Pekár zakončoval k ľavej žrdi; Ranilovič v páde situáciu vyriešil. V 67. minúte center do vápna zužitkoval na kontaktný gól hlavou De Souza. V 79. minúte Bamba našiel pred šestnástkou Tawambu. Strelu hráča tmavej pleti Hruška vytlačil mimo priestoru troch žrdí. V 80. minúte po Bambovom centri Tawamba posunul na Ploja. Strelu hráča ViON-u Hruška skrotil vo svojej moci. Vo štvrtej minúte nadstaveného času útočiaci Zlatomoravčania nechali voľný priestor pre Dugu. Kopaničiar išiel sám na Raniloviča. Aj trochu so šťastím ho obišiel a stanovil na konečných 3:1.

Zlaté Moravce tak na domácom trávniku podľahli Spartaku Myjava 1:3 (0:1). Myjava sa minimálne na hodinu a pol dostala na tretie miesto tabuľky pred Žilinu.

Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 1:3

Góly: 8. De Marco Vernon - 41. Martin Boszorád, 50. Martin Jakubko, 68. Michal Faško

Nejde to Michalovciam podľa predstáv, nenaštartovali sa k lepším zajtrajškom ani v zápase s Ružomberkom, hoci vyhrávali. Pribrzdil ich nielen výpadok elektriny, ale aj efektivita súpera. Liptáci využili nedôslednosť obrany a triumfovali napokon celkom jednonačne.

Pritom to pre východniarov vyzeralo celkom nádejne, vyhrávali už po pár minútach zápasu. Zmrznutý terén akoby ochromil obranu hostí, pretože na center do vápna nereagovali, čo v páde a skrumáži s brankárom využil Vernon na 1:0. Skvelú asistenciu si pripísal Danko. Ten istý hráč potom mohol rozveseliť svojich fanúšiko druhým zásahom, no vyslal na Tofiloského len slabú strelu. Následne sa na štadióne opäť muselo prestať hrať kvôli výpadku osvetlenia a Michalovčania by sa tak mali zamyslieť nad podmienkami pre duely najvyššej súťaže. Stalo sa to aj v predošlom zápase a to na pohode nepridalo nikomu. Nehralo sa asi štvrťhodinu a náskok mohol potom prikrášliť v šanci Koscelník, to brankára neprekonal. No udrelo na druhej strane, Zošák našiel Boszoráda a ten ešte v prvom dejstve vyrovnal na 1:1.

To ambiciózny naštartovalo Ružomberok a v druhom polčase prejavili väčší hlad po víťazstve. Netrvalo dlho a zdecimovaných Zemplínčanov druhým gólom hostí dorazil reprezentant Jakubko. Na ťažkom teréne prešla lopta po centri až na zadnú žrď, kde brankár nebol a Jakubko v skrumáži zavesil pod brvno - 1:2. Už to bolo v nepriaznivom počasí pre domácich veľmi náročné a Ružomberčania získali potrebné sebavedomie. V 60. min mohli domáci vyrovnať, ale Koscelník mieril tesne vedľa a o 4 minúty Mensahova strela tesne minula ružomberskú bránu. Gól tak padol opäť na konto hráčov Ružomberka, Faško totiž využil odrazenú loptu na peknú strelu, čím upravil na 1:3. Viac sa teda darilo hosťom, získali prepotrebné tri body a nedovolili komplikácie na chvoste tabuľky, kde by v prípade prehry mohli spadnúť. Naopak, Zemplínu sa nedarí a počas zimnej pauzy bude mať o čom rozmýšľať. Ani v poslednom kole v Senici sa im totiž veľké šance na výhru dávať nebudú.

MFK Skalica - Slovan Bratislava 0:2

28.11.2015 13:00

Góly: 22. Róbert Vittek, 82. Marko Milinković

Posledná Skalica podľahla aj v ďalšom ligovom zápase, keď na domácej pôde dostala od Slovanu dva góly a žiadne nedala 0:2 (0:1).

Pred šprintujúcim Meszárošom odvrátil na roh Vrablec. Z 30-tich metrov strieľal na opačnej strane Hlinka. V 5. minúte chýbal Milinkovičovi iba kúsok, aby po Vittekovej prihrávke dokopol loptu do siete. V 12. minúte nabil Skaličan Čermák Šebestovi, ktorý Muchovi vyprášil rukavice. O minútu nato center premenil na zakončenie hlavou Vittek. Zblízka poslal loptu na bránu, aleo Fišan vyrazil. V 22. minúte lopta našla napravo Čikoša. Hráč Slovana už v páde nahral v spleti hráčov nabiehajúcemu Vittekovi, ktorý zblízka obstrelil Fišana - 1:0 pre Slovan. V 33. minúte sa Ulrich pri priamom kope pošmykol a bola z toho nevydarená strela. Podobne sa na druhej strane prezentoval Milinkovič, keď z priameho kopu minul bránu.

Na začiatku druhého polčasu mali loptu v moci prevažne hostia. Vysokú loptu dopredu vyslal Savičevič a Meszároš sa dostával do šance. Fišan na hornom okraji šestnástky sa však hodil do lopty a odhlavičkoval ju preč. V 69. minúte po Milinkovičovom rohu hlavičkoval Gorosito. Ešte predtým, než stihol zasiahnuť Fišan, pokus stopéra belasých zablokoval Petrovský. V 74. minúte Skaličania zakončili hlavičkou Šebestu vedľa. Kombináciu po ose Čikoš - Vittek zavŕšil Peltier strelou nad brvno. V 82. minúte slabo hlavičkoval späť Fišanovi Vrablec. Lopty sa zmocnil Milinkovič a samostatný nájazd s obídením brankára a strelou do prázdnej brány premenil, zvýšiac tak na 2:0. V 90. minúte rozvlnil sieť Šebesta, ale stál v ofsajde, takže gól domácich Záhorákov neplatil.

MFK Skalica podľahla v 18. kole Fortuna ligy Slovanu Bratislava 0:2, čím ŠK znížil pred zajtrajším duelom Trenčína jeho náskok na čele ligy z deviatich na šesť bodov.

ŠPORT Podbrezová - DAC Dunajská Streda 0:0

27.11.2015 18:00

Góly: -

ŽP Šport Podbrezová remizoval na Horehroní s DAC-om Dunajská Streda bez gólov 0:0.

Hra sa v úvode prelievala zo strany na stranu, no dôsledne sa vyhýbala pokutovému územiu. V 12. minúte mohla ísť do vedenia Dunajská Streda. Po uličke Ljubicića prešla lopta k Brašeňovi, ktorý ju posielal do stredu šestnástky. Dostal sa k nej Pačinda a zakončoval z voleja. Strelu dunajskostredského hráča zblokoval Kupčík. V 15. minúte skúsil prehodiť vybehnutého Kuciaka Szarka, ale bol veľmi nepresný. Optickú prevahu mali v tejto fáze hry hostia. V 23. minúte skúsil vystreliť spoza šestnástky Pačinda. Jeho pokus k vzdialenejšej žrdi bol zblokovaný. Podobne dopadla strela Szarku. V 32. minúte sa na hrote presadil Adrezly a Tujvel jeho strelu vytesnil na roh. Po ďalšej Pačindovej strele Kuciak loptu vyrazil pred seba, no voľný Szarka ju hruďou poslal mimo brány. Záver polčasu priniesol viacero nepresností na obidvoch stranách.

Dobrú príležitosť Podbrezovej v 48. minúte poslal Andrezly do stredu brány, kde stál pripravený brankár Tujvel. Kuciakov zákrok v 60. minúte po strele Davisa znamenal, že skóre sa nemenilo ani tentoraz. O dve minúty nato obstreľoval Kucaiaka Pačinda, ale neúspešne. V 81. minúte donútil Szarka Podia streliť si vlastný gól, avšak keďže stál pri svojom zakončení v ofsajde, zásah sa nepočítal. Po dvoch nadstavených minútach hlavný rozhodca zápas ukončil.

Celok Podbrezovej tak v 18. kole Fortuna ligy remizoval na vlastnom štadióne s DAC-om Dunajská Streda bez gólov 0:0.