Čtyřgólový hrdina Bueno: Je to něco nezapomenutelného

01.03.2015, 13:26
Aktuality
Ve Španělsku je v plném proudu 25. kolo tamní nejvyšší soutěže, jehož největší hvězdou je Alberto Bueno. Útočník Raya řádil v zápase s Levante a zařídil madridskému celku výhru 4:2, do černého se trefil čtyřikrát a stačilo mu na to pouhých 16 minut...

Levante se v hlavním městě rychle ujalo vedení, poté ovšem začal zářit Bueno. Ve 23. minutě vyrovnal a do 38. minuty stihl přidal další tři trefy.

"Dát čtyři góly, to je něco nezapomenutelného. Navíc když byly hodně důležité, jelikož jsme rychle prohrávali, ten průběžný stav 0:1 je tak jedinou špatnou vzpomínkou na dnešek. Po osobní stránce jsem samozřejmě nadšen. Nikdy jsem nedal ani hattrick, tak si můžete představit, co pro mě znamenají čtyři góly," řekl po zápase Bueno.

"Toto utkání si budu navždy pamatovat jako speciální. Mám radost, že dávám góly a pomáhám týmu," dodal autor dvanácti letošních branek.

Bueno není prvním hráčem historie španělské ligy, jemuž se povedlo dát čtyři branky v jednom poločase a není ani nejrychlejším. Bebetovi z Deportiva na takový kousek v sezoně 1995/1996 stačilo pouhých šest minut a potupil jím Albacete, o čtyři minuty více potřebovali valencijský Mundo (sezona 1941/1942 a výhra 6:0 nad Realem Sociedad) a sevillský Campanal (sezona 1941/1942 a výhra 6:0 nad Espanyolem). Za třináct minut pak o deset let později zaznamenal čtyři trefy barcelonský Kubala.

Autor: Tomáš Pavlík / insidespanishfootball.com, marca.es