Corgoň liga súhrn - 18. kolo

01.12.2007, 20:16, aktualizováno 03.12.2007, 22:12
V poslednom 18. kole jesennej časti si Žilina víťazstvom nad Banskou Bystricou zaistila prvú pozíciu aj napriek výhre Artmedie nad Nitrou. Slovan porazil Košice a Ružomberok Trenčín. V zápase susedov v tabuľke porazili Zlaté Moravce doma Senec a Trnava vyhrala v Dubnici a dostala sa v tabuľke na tretie miesto.

MŠK Žilina - Dukla Banská Bystrica 1:0

01.12.2007 17:30

Góly: 47. Breška

Žilinskí futbalisti potrebovali v zápase s Bystričanmi vyhrať ak chceli získať primát jesenného majstra bez čakania na zajtrajší výsledok zo zápasu Artmedie. Hneď v prvej minúte dostali šancu hostia, ale priamy kop Debnára skončil iba v múre. O minútu mala žilina prvú šancu, Vladavič vysunul Brešku, no Boroš bol pozorný. Po desiatich inútach hry odcentroval na Deváteho Pekárík, ale jeho strele chýbala presnosť. V 23. minúta zakončoval po Vladavičovom centri Deváty, a opäť vedľa. V 27. minúte poslal do šance Jež Štyvra, ktorý svojou strelou napálil brankára hostí. Hostia rozohrávali ďalší priamy kop po polhodine hry, no Kulíkov pokus trafil opäť múr. V 38. minúte si postavil loptu Jež a z dobrých dvadsiatich metrov nastrelil tyč Borošovej brány.

Žilina nastúpila aktívne aj do druhého polčasu. V 47. minúte zahrávali domáci rohový kop, po ktorom sa najlepšie zorientoval v šestnástke Breška a otvoril skóre – 1:0. O desať minút našiel Leitnerov center Štrbu, no jeho strelu chytil Boroš. Po hodine hry zahodil trestuhodne gólovu príležitosť Štyvar. Deváty nedokázal streliž gól ani po presnej prihrávke od Lietavu, tento krát český útočník mieril znova nad bránu. Na konci sa mohol ocitnúť v dobrej pozícií Lietava, ale nedokázal spracovať ťažkú prihrávku. V závere už Žilina ustrážila tesný jednogólový náskok a stala sa jesenným majstrom.

Více informací k zápasu

Slovan Bratislava - MFK Košice 2:1

Góly: 5. Sylvestr, 36. Ľ. Meszároš - 16. J. Novák

Bratislavský Slovan sa chcel rozlúčiť so svojimi divákmi v poslednom kole jesennej časti víťazstvom, a na druhej chceli "belasí" odvetu za vyradenie zo Slovenského pohára práve Košicami. V úvode mali hneď dve dobré šance Košičania, no Kolbas ani Novák nedokázali streliť gól. V piatej minúte sa po chybe Bašistu dostal k lopte mladík Sylvestr, ktorý obišiel aj Putnockého a dal na 1:0. V 16. minúte už bolo vyrovnané, keď sa po peknej kombinácií Košičanov presadil dorážajúci Novák – 1:1. V 25. minúte strieľal z veľkej diaľky obranca Hanek, jeho delovku musel Putnocký vyrážať. Po tridsiatich minútach sa dostal k lopte Bicák, no jeho projektil smeroval nad Kissovu bránu. V 36. minúte sa lopta dostala k v pokutovom území k Sylvstrovi, ktorý na seba naviazal brániaceho Košičana, a nikým nekrytý Meszároš strhol vedenie na stranu domácich.

Na začiatku druhého polčasu minula košickú bránu len veľmi tesne strela Poliačka. V 57. minúte sa presadil individuálne strelec druhého gólu Meszároš, ale obrana Košíc stihla loptu v poslednej chvíli odkopnúť do bezpečia. Okamžite pohrozil na druhej strane Kamisnký, ktorého hlavička však smerovala vedľa. V 67. minúte už putovala lopta do Putnockého brány, toho však zastúpil na bránkovej čiare Novák. V samom závere nedokázal po chybnom výkope Kissa vyrovnať Novák, a tak zostal už stav nezmenený.

AS Trenčín - MFK Ružomberok 0:3

Góly: 7. M. Bakoš, 45. Kucka, 56. J. Maslo

Ak nechceli Trenčania zimovať na poslednej pozícií musel s Ružomberkom vyhrať a dúfať, že Zlaté Moravce vyhrajú v zajtrajšej dohrávke nad Sencom. Na Ružomberčanov však ani bojovný výkon domácich stačiť nemohol. V tretej minúte strieľal tesne vedľa Božok. V siedmej minúte už ale bolo 0:1, keď gólmana Volešáka prekonal hlavou Bakoš. Trenčania potom na chvíľu prevzali hru do svojich rúk. Dve šance spálil útočník Hlohovský, najskôr ho vychytal Hajdúch, jeho druhá strela smerovala vedľa. Ku koncu prvého dejstva Strieľal hosťujúci Macko, no Volešák bol pozorný. O chvíľu neskôr zvýšil po rohovom kope Kucka na 0:2.

Po zmene strán sa zápas už iba dohrával, Trenčanom chýbali na zvrat sily. Ružomberok bez problémov kontroloval hru, a v 56. minúte dokonca zvýšil na 0:2 Maslo. Trenčania zápas dohraliuž bez ďalších obdržaných gólov, no jesennú časť ukončili ďalšou prehrou, a zimnú prestávku prežijú na chvoste Corgoň ligovej tabuľky.

FC Zlaté Moravce - FC Senec 1:0

02.12.2007 10:30

Góly: 28. Černák

V Zlatých Moravciach bojovali oba kluby predovšetkým o pokojnejšiu zimnú prípravu. Od posledného miesta delilo mužstvá iba štyri, resp. dva body a tak chceli ako Zlaté Moravce, tak aj Senec vyhrať čo sa prejavilo na v úvode aktívnej hre z oboch strán. Ako prvý mohol dať gól po Černákovom centri Pavlenda, lopta ale ostala na obrancoch hostí. Neskôr mal po akcií s Ujlakym gól na kopačke Pinte, no rozhodca odmával ofsajd. Zakrátko ale padol gól na druhej strane. V 28. minúte nacentroval Číž Černákovi záložník hostí strelil prvý a zároveň aj posledný gól zápasu.

Onedlho strielal ten istý hráč, Slovenčiak ale tentoraz loptu s problémami vyrazil. V závere polčasu videli diváci ešte peknú akciu na oboch stranách, Kuračka ale Ondrejkovu prihrávku na gól nepremenil a akcia dvoch veteránov, Ujlakyho s Pintem skončil nepresnou prihrávkou.

Po polčase sa už hral menej atraktívny futbal. V 50. minúte nacentroval Pavlenda Tóthovi, ten ale prestrelil a o pár minút neskôr nedokázal využiť skvelú prihrávku Kuračku Tóth.

Po týchto momentoch sa hra upokojila, ViON sa rozhodol najmä udržať výsledok a za Senčanov sa dostali do akcie opäť len staré známe tváre. A v 72.minúte takmer úspešne, Pinteho strelu po vysunutí od Ujlakyho ale Brezina perfektne zneškodnil. Vedenie si mohli domáci ešte poistiť v 86. minúte, Gibalov parádny volej však skonćil pár centimetrov nad brvnom.

Artmedia Petržalka - FC Nitra 1:0

Góly: 47. Piroška

V šlagri kola v bratislavskej Petržalke sa niesol úvod v znamení útočných pokusov, v ktorých bola aktívnejšia hosťujúca Nitra a najmä jej útočník Hesek. Mladý reprezentant vystrašil Kamenára v 6. minúte, ale domáci brankár loptu vytlačil na roh. Druhý pokus Heseka z 12. minúty už taký nebezpečný nebol, akciu Nitry zakončil len strelou do stredu brány.

Po prvej štvrťhodine sa prebudila aj Artmedia a začala tvrdiť muziku, Guédeho pokus skončil mimo a veľkú šancu nepremenil kanonier Petržalky Halenár. Borbély prihral Čvirikovi, ten priťukol Halenárovi, ktorý bránu Hrošša minul o pár centimetrov. Tlak Artmedia postupom času vrcholil, Dosoudilovu strelu Hroššo vyboxoval, Halenárove nožničky sa neujali a v 35. minúte bola odpískaná v prospech Artmedie po faule Janíčka na Fodreka penalta. Halenár ale namieril len do stredu brány a Hroššo loptu chytil. Z protiútoku mohol potrestať laxnú Artmediu Gruber, nemieril ale presne.

Cez prestávku vystriedal Čvirika mladý Piroška, a tento 'tah Vladimírovi Weissovi vyšiel na jednotku. Pirošku totiž v 47.minúte nezastavil Janíček a domáci útočník poslal Artmediu strelou po zemi do vedenia. Po góle mala dve veľké šance na vyrovnanie Nitra. v 69. minúte bol po rohu Grajciara a hlavičke Babice Kamenár už prekonaný, no na čiare zasiahol Burák.

O desať minút neskôr mali Nitrania ešte jednu veľkú šancu, Čurgali ale svoje sólo zakončil iba strelou spoza šestnástky, ktorú dokázal Kamenár zneškodniť. Artmedia tak zvíťazila nad Nitrou, ktorá sa bude o svoje tretie miesto obávať dozajtra, pretože ak Trnava v Dubnici zaboduje, dostane sa pred Nitranov.

MFK Dubnica - Spartak Trnava 0:1

03.12.2007 20:05

Góly: 77. Tomčák

V Dubnici sa za hustého dažďa a v pre Trnavu domácej atmosfére, ktorú vytvorili fanúšikovia hostí dohrala jesenná časť Corgoňligy. Televízny zápas ale veľa futbalovej radosti nepriniesol a v úvode si obe mužstvá prekopávali loptu a rodilo sa príliš veľa chýb v rozohrávke. Útočné akcie na oboch stranách neboli dotiahnuté do konca a tak prvý raz vážne ohrozil bránu súpera až v 28.minúte J. Zápotoka, keď mu Seyé nabil a domáci založník vystrelil dobre pod brvno, Rybánsky jeho pokus ale vytlačil na roh. Do polčasu ešte nebezpečne hlavičkoval Adámik a na druhej strane strieľal Kopúnek, bránu ale netrafil. Slabý a nezáživný futbal s minimom šancí tak divákov mrznúcich na tribunách nijak nepotešil.

Krátko po prestávke prišli dve veľké šance, Kiška ale po rohu v 48. minúte prestrelil a domáceho brankára zase o dve minúty neskôr neprekonal po Barčíkovej akcií Tomčák. To bolo na dlhé minúty opäť z Dubnice všetko. Až v 74. minúte predznamenal ďalší vývoj Hlavatovič, keď tvrdo vystrelil tesne vedľa. Už o dve minúty neskôr totiž ten istý hráč nacentroval na Tomčáka, ktorý zblízka prekonal Perniša a potešil enklávu trnavských fanúšikov. Po góle sa snažila Dubnica bez výraznejšieho efektu vyrovnať a tak prezimuje Spartak na vytúženom treťom mieste, z ktorého zosadili Andeli Nitru.