Corgoň liga súhrn - 16. kolo

11.11.2007, 01:17, aktualizováno 12.11.2007, 22:32
V úvodných troch zápasoch šestnásteho kola sa darilo domácim, Žilina si vďaka trom gólom Brešku poradila s Košicami 4:0, Trnava vyhrala nad Sencom 1:0, rovnakým výsledkom sa skončil zápas Dubnica - Banská Bystrica. V nedeľu dopoludnia si Artmedia poradila s Ružomberkom, ViON remizoval s Nitrou a v pondelok večer Slovan vyhral na pôde Trenčína.

Spartak Trnava - FC Senec 1:0

10.11.2007 17:30

Góly: 8. Barčík

Trnavčania ako obvykle už od úvodu zatlačili Senec na vlastnú polovicu. V ôsmej minúte obrovský tlak pretavili domáci do vedúceho gólu, keď Barčík prízemnou strelou nedal Slovenčiakovi ani najmenšiu šancu – 1:0. Trnava nepoľavila ani po vstrelenom góle a často zamestnávala gólmana hostí. V 11. minúte mohla Trnava viesť už o dva góly, no Dúriš trafil iba Slovenčiaka, a následne smoliar Kožuch netrafil úplne odkrytú prázdnu bránu. Po dvadsiatich minútach strieľal opäť dobre Barčík, ale radosť mu pokazil dobre chytajúci brankár hostí. Pribúdajúcimi minútami hra upadla, a futbal sa hral medzi oboma šestnástkami.

Po obrátke sa v 57. minúte pekne uvoľnil Bernáth, ktorý prešiel až do šestnástky, no jeho oblúčik skončil na pravej žrdi. Hra domácich sa však neustále zhoršovala, kopili príliš veľa chýb, a v koncovke si počínali veľmi zle. V 72. minúte bol v pokutovom území faulovaný Tomčák. No následný pokutový kop trestuhodne zahodil kopačka. Štyri minúty pred koncom riadnej hracej doby zachránil tri body pre Spartakovcov gólman Rybanský, ktorý dokázal zneškodniť Kuráňovu strelu. A keď v závere neuspel ani Barčík, tesné víťazstvo Trnavy 1:0 zostalo v platnosti.

MFK Dubnica - Dukla Banská Bystrica 1:0

Góly: 42. Bruško

Oba tímy sa pokúšali o góly najmä strelami z diaľky, kvôli mokrému terénu, inak sa hral futbal až v priateľskom duchu bez väčších šancí, a bez poriadneho zápasového nasadenia. Na ihrisku sa v podstate v prvom polčase okrem streleného gólu neudialo nič vážnejšie. Už spomínaný gól dosiahli domáci futbalisti, keď si Bruško priťukol loptu so Zápotokom, ktorý z pravej strany poslal loptu z 35 metrov až do siete – 1:0.

V druhom polčase hostia skúšali šťastie opäť strelami z väčších vzdialeností. Bystrický tréner horný dokonca stiahol aj svojich obidvoch hrotových hráčov, ktorých nahradil čerstvými silami, no ani novým útočníkom sa nedarilo hru Dukly výraznejšie oživiť. Dubničania dokázali chudobný jednogólový náskok napokon v nervóznej koncovke udržať, a tak odchádzala asi dvadsať členná skupinka fanúšikov hostí domov sklamaná.

MŠK Žilina - MFK Košice 4:0

Góly: 15. Breška, 52. Breška, 87. Breška, 89. Školník (vlastný)

Žilinčania celý zápas dokázali Košičaom diktovať tempo hry, čo sa odzrkadlilo aj na konečnom výsledku. Domáci si začali pekné príležitostí vytvárať asi od šiestej minúty, kedy sa na Putnockého valil jeden útok za druhým. Prvý gól "šošonov" prišiel v pätnástej minúte, keď sa odrazená lopta dostala k Breškovi, a ten namieril presne do nepokrytej časti brány – 1:0. v 25. minúte skúšal šťastie z poriadnej diaľky Vomáčka, ale Putnocký bol pozorný. Tesne pred koncom úvodného dejstva prihral pekne Deváty Breškovi, no ten zo strelou zbytočne otáľal až k nemu pribehli obrancovia hostí, a na strelu mu nedali dostatok času.

Hneď na začiatku druhého polčasu Žilinčania poriadne zatlačili Košice s cieľom streliť ďalšie poisťujúce góly. V 52. minúte sa dostal k lopte Breška a presnou strelou do pravého horného rohu zvýšil na 2:0. Košičania sa dostali k slovu po hodine hry, ale Novákova strela smerovala iba do bočnej siete. Košice mohli znížiť po obrovskej chybe Hubočana, ale útočníci Košíc veľkú šancu nedokázali premeniť. V 87. minúte definitívne rozhodol o víťazstve vedúcej Žiline svojim tretím gólom Breška, ktorý sa však veľkou mierou podieľal aj na poslednom góle v sieti Košíc, ktorý si do vlastnej brány dal Školník a uzavrel na konečných – 4:0.

FC Zlaté Moravce - FC Nitra 0:0

11.11.2007 10:30

Góly: -

V Zlatých Moravciach sa v susedskom derby pred pomerne slušnou návštevou hral od začiatku veľmi atraktívny futbal. Dve príležitosti mali hráči domácich v úvodnej desaťminútovke, Juska ale nezakončil dobre a Chrenov únik zneškodnil Tóth. V 20. minúte mal ale zvýšiť Kuračka, jeho pohotovú strelu Hroššo bravúrne zlikvidoval. Na druhej strane zakrátko dobre strieľal z priameho kopu Hesek, Brezina vyrazil na roh. V kvalitnom a ofenzívnom zápase však začal postupom času chybovať na obe strany neistý rozhodca Fajčík a tak sa na ihrisku začalo iskriť. Do polčasu mohli skórovať ešte Hozl po rohovom kope Kuračku či Hesek, stav sa ale nemenil.

Po polčase si gól pýtala šanca Heseka, Brezina ale zasiahol dobre a na druhej strane nebezpečne len tesne vedľa vystrelil Pavlenda. Vdruhom polčase mali obe mužstvá sťaženú úlohu, keďže ihriko bolo najmä v posledných fázach hry veľmi rozbité. Napriek tomu sa ale najmä domáci snažili o aktívnu hru, z čoho pramneila šanca Jusku, v súboji jeden na jedného ale nastrelil Hrošša. Nitra sa v závere zápasu už iba bránila, napriek tomu takmer strhol vedenie na stranu hostí v 74. minúte Hesek. O víťazstvo sa bojovalo ale na polovici hostí, ale zákrok v šetnástke na Černáka rozhodca ako faul neposúdil a Číž z dobrej pozície vystrelil len do siete bočnej. Zápas dvoch susedov tak po dobrom výkone z oboch strán skončil bezgólovou remízou.

Artmedia Petržalka - MFK Ružomberok 3:0

Góly: 29. Guédé, 41. Čišovský, 90. P. Ďurica

Artmedia Petržalka privítala doma za nepríjemného počasia MFK Ružomberok a už od úvodu hrala aktívnejšie. V 7. minúte dostal gólovú prihrávku Fodrek od Kozáka, bránu ale netrafil. Už o minútu neskôr mal gól na kopačke Kozák, z niekoľkých krokov však trafil len žrď. Aj v ďalších minútach boli domáci výrazne aktívnejší, akcie však nedokázali správne zakončiť. Po úvodnej veľmi plodnej dvadsaťminútovke sa hra začínala pomaly ukľudňovať, ale v 28. minúte sa Artmedia ujala vedenia. Rohový kop Kozáka ešte nevyužil Čišovský, lopta sa dostala ku Guédemu a ten prekonal Hajdúcha. Po góle sa Artmedia uspokojila, a tak sa v zlých podmienkach za hustého sneženia ďaľšie gólové akcie neurodili, až kým neprišla 42. minúta. Štandradku domácich opäť zahral Kozák a lopta sa po skrumáži dostala až k Čišovskému, ktorý v páde zvýšil.

V druhom polčase sa už hralo na pomerne hrubej vrstve snehu a tak musel rozhodca v jeho priebehu prerušiť hru, aby domáci usporiadatelia upravili čiary na ihrisku. Napriek tomu sa ale hral svižný futbal, hneď v úvode Hajdúch vychytal Halenára, ktorý sa rútil sám na bránu. Po viac ako hodine hry zaujal pokus o prelobovanie Kamenára zo strany Pilára, lopta ale skončila iba nad bránou. Postupne sa za Artmediu snažili zvýšiť v obrovských šanciach Fodrek, Halenár či Piroška, striedajúci Šavol ale chyby obrancov statočne naprával. Ružomberská defenzíva ale opäť nestačila na vyspelého súpera, Artmedia si dokázal vytvoriť dostatok šancí na pohodlné víťazstvo, ktoré v závere ešte potvrdil Pavol Ďurica.

AS Trenčín - Slovan Bratislava 1:2

12.11.2007 20:05

Góly: 58. Godál - 3. Švestka, 81. Szabó

V Trenčíne sa v pondelok večer pred hŕstkou divákov na snehu predstavil Slovan a hostia sa ujali vedenia už v tretej minúte. Hodál po rohovom kope vyboxoval loptu, za hranicou šestnástky sa k nej dostal Švsestka, vystrelil do protipohybu brankára domácich a Hodál tak už nedokázal zasiahnuť, 0:1. Po góle boli aj naďalej aktívnejší hostia, no do šance sa peknou strelou dostal len Sedlák, Hodál tentoraz perfektne zasiahol. V čase, keď Belasí tlačili hostia takmer opäť doplatili na brankársku chybu, v 23. minúte ale domáci svoju príležitosť nevyužili a tak mohol zvýšiť na druhej strane Meszároš, Hodál ale opäť zasiahol. Zrážka v súboji s útočníkom Slovana sa stala pre Hodála osudnou a tak ho musel v 30. minúte vystriedať Volešák. Do polčasu ešte mohol vyrovnať Kamenský, Kiss ale včas vybehol.

Druhý polčas bol o poznanie menej futbalový a bojovnejší a vzruchu na štadióne tak bolo minimum. Napriek tomu ale diváci mohli byť spokojní, veď ako priebeh hry ukázal, videli dostatok pekných futbalových akcií. V 58. minúte zahájil krásnu akciu AS Kamenský, centrovanou loptou poslal dopredu Godála a ten z prvej nádherne k pravej žrdi prekonal Kissa. Hra sa potom ustálila, obe mužstvá si nevedeli vytvoriť ďalšie príležitosti a hra sa odvíjala v strede poľa. V 81. minúte sa však postavil k priamemu kopu Szabó a nádherne zatočil loptu k pravej žrdi. Volešák nemal nárok zasiahnuť a hostia sa tak opäť dostali do vedenia. V závere sa ešte ocitol v dvoch veľkých príležitostiach Sylvestr, v 86. minúte ale z otočky nevyužil skvelú Poliačkovu prihrávku keďže Volešák skvele zasiahol a o minútu neskôr trafil mladý útočník belasých len bočnú sieť.