Corgoň liga - souhrn 9. kola

14.09.2012, 19:24, aktualizováno 16.09.2012, 21:07
Žilina v Banské Bystrici zachránila bod, který ji posunul na druhé místo. Vedoucí Slovan jede s prázdnou ze Zlatých Moravců, přesto dál vede tabulku. Prešov po remíze v Košicích a Trenčín díky vítězství nad Myjavou jsou na čtvrtém a pátém místě. Senica vyhrála v Ružomberoku a už v pátek Nitra doma podlehla poslední Trnavě.

Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 2:2

16.09.2012 19:00

Góly: 8. Tomáš Hučko, 77. Matúš Turňa - 14. Jaroslav Mihalík, 90. Jakub Paur

Na Štiavničkách sa dohrávka medzi Banskou Bystricou a Žilinou skončila dvojgólovou remízou. Hostia dvakrát prehrávali a remízu zachránil Paur až v nadstavení. Je to tak už piaty zápas v rade, ktorí majster nevyhral.

Už v 6. minúte sa do brejku dostal Pich, ale bombou trafil mimo brány. Na druhej strane však zahrmelo. Po peknej akcii sa dopredu rútil Hučko a sólo zakončil strelou do rohu brány, kde pomocou žrde prekonal brankára - 1:0. O šesť minút sa však hra vyrovnala, aj čo sa týka skóre. Možno nie príliš nebezpečnú strelu Mihálika Boroš neudržal a po vyrazení lopta skončila v sieti - 1:1. Tesne vedľa žrde potom 27. minúte pálil Považanec a nechýbalo veľa, aby krásny projektil skončil za chrbátom brankára. Ďalší pokus vyslal Pich po polhodine hry, ale aj napriek teču si tentoraz Boroš poradil. Nebezpečne neskôr vystrelil aj Pečovský, jeho zaujímavý projektil takmer zastavila až sieť. Ale aj Bystričania podnikali pekné útoky a často sa pokúšali o streľbu. Každý pokus však ešte potreboval centimetre na to, aby skončili v bráne.

Druhý polčas nemal v úvode také výrazné parametre a sľubné šance, ako ten prvý, ale po hodine hry prišla veľká možnosť Dukly. To sa na ľavej strane presadil Savič, prihral Hlinkovi, ale mládežnícky reprezentant trafil bombou len do brvna. Ďalší závar pred žilinskou bránou priniesol rohový kop, tam na čiare vykopával po trm-vrme Leinter. Dukla sa dočkala v 77. minúte. Po ďalšej akcii na ľavej strane prenikla lopta vápnom a priťuknutím až ku Turňnovi a ten z prvej prepálil všetko, čo mu stálo v ceste - 2:1. Tutovka potom zahodil v 81. minúte Slančík. Dobrá práca Hučka tak skončila nezúžitkovaná, výborne zasiahla obrana Žiliny na čiare. A keď sa v závere neujala ani ďalšia hlavička domácich, trestala Žilina. Nákop Barčíka dopredu nezvládol Boroš, ktorý vybehol, ale loptu pristavil len pred Paura a ten z diaľky nemal problém trafiť odkrytú bránu. V hodine dvanástej tak šošoni zachránili bod a môžu byť radi, že neprehrali výrazným rozdielom. Stratil aj Slovan, takže to na špici tabuľky vyzerá tesno. Belasí majú náskok troch bodov.

FC Zlaté Moravce - Slovan Bratislava 3:1

15.09.2012 17:30

Góly: 2. Andrej Hodek, 30. Lukáš Kováč, 60. Adam Žilák - 56. Erik Grendel

Zlaté Moravce v 9. kole hostili na domácej pôde Slovan Bratislava. Zverenci Juraja Jarábka mali pred zápasom smelé plány, ktoré sa im napokon aj podarilo naplniť. Bojovný výkon ViOn-u dokonale platil na Slovan, ktorý dnes nemal svoj deň a na Žitave prehral 1:3.

Domáci si taký úvod nepredstavovali ani v tom najlepšom sne. Už v prvej minúte sa totiž domáci ujali vedenia! Po zaváhaní stopéra Kolčáka sa dostal k lopte Hodek, ktorý svoju šancu nekompromisne premenil - 1:0. Slovan gól veľmi zaskočil, ale zároveň neprestali belasí hrať. V 14. minúte pekne vystrelil Halenár, ale mieril tesne vedľa. V 22. minúte ušiel domáci stredopoliar Orávik po pravej strane, našiel centrom Hodeka, ktorý však strelou neprekvapil Putnockého. Presne po polhodine hry sa Zlaté Moravce tešili z druhého gólu. Opäť zaváhala obrana Slovanu, čo využil peknou strelou z hranice šestnástky Lukáš Kováč - 2:0. V 34. minúte mohol znížiť Hlohovský, ale jeho dobrý pokus skončil tesne mimo jeho cieľ. V nasledujúcich minútach predvádzali domáci krásny futbal, ktorým prevyšovali favorizovaného súpera. Slovan sa snažil v závere o kontaktný gól do šatne, ale skvele hrajúci ViOn odišiel do šatne za potlesku divákov za stavu 2:0.

Slovan začal už od úvodu druhého polčasu veľmi svižne. Tréner Samuel Slovák svojich zverencov určite nabádal k aktívnejšej hre, ktorú belasí aj predvádzali. V 56. minúte strelili hostia svoj prvý gól, keďže sa strela Grendela ocitla za chrbátom chybujúceho Kuciaka - 2:1. Zlaté Moravce však tento gól nepoložil a hrali stále aktívne. Už v 60. minúte sa podarilo ViOn-u streliť už tretí gól. Adam Žilák sa krásne presadil cez skúseného Lukšíka a strela slovenského reprezentanta do 21 rokov prešla aj cez Putnockého - 3:1. Slovan hral postupom času "vabank", ale na statočne hrajúce Zlaté Moravce to neplatilo. V 85. minúte mal gól na kopačke Gorosito, ale jeho pokus z vyloženej pozície minul Kuciakovu bránu. V závere sa už hosťom nepodarilo nič vymyslieť, a tak si Zlatomoravčania užívali posledné minúty zápasu za potlesku domácich priaznivcov, ktorí domov odchádzali nadmieru spokojní. Ich zverenci totiž na domácej pôde po Žiline porazili aj Slovan a dostali a tak až na druhú priečku!

MFK Ružomberok - FK Senica 0:2

Góly: 50. Jaroslav Diviš, 90+1. Juraj Piroška (pen.)

Ružomberok hostil v 9. kole Corgoň ligy Senicu. Senica ukončila trojzápasovú sériu bez výhry na Liptove, keďže zvíťazila 2:0 a posunula sa tak na 10. priečku.

Ružomberok začal zápas aktívnejšie. V 10. minúte zakombinoval Almaský s Pekárom, a strela druhého menovaného tesne minula svoj cieľ. Po štvrťhodine hry si vypracoval sľubnú šancu hosťujúci krídelník Jaroslav Diviš, ale jeho krajan Lukáš Zich v bráne Ružomberka nemal problém jeho pokus chytiť. V 19. minúte sa predral do pokutového územia hostí Serečin, ale toho skvelým zákrokom vychytal Švenger. O šesť minút neskôr vyskúšal pozornosť Zicha strelou z diaľky Tomáš Kóňa, ale tesne minul bránu. V 33. minúte nepríjemne vystrelil z priameho kopu Černý, ale Zich loptu vytlačil na rohový kop. Z neho následne Senica opäť hrozila, ale Koutný tesne prekopol bránu. V 42. minúte pekne vystrelil Lupták, ale jeho pokus lízal hornú tyč Švengerovej brány. V závere polčasu sa zrodili dve sľubné šance na oboch stranách. Najprv Kóňov dobrý pokus spoza šestnástky zneškodnil pozorný Zich a na druhej strane nepresne mieril z protiútoku Tomáš Ďubek. Prvý polčas sa hral v dobrom tempe, chýbali však góly, ktoré v 1. polčase nepadli.

Ružomberok začal svižne a už v 47. minúte mal šancu. Serečin sa vtedy predral až pred Švengera, ktorý však jeho pokus nemusel zasiahnuť, keďže mieril mimo. Už o tri minúty sa ujala Senia vedenia, keďže Diviš zblízka nemal problém prekonať Zicha - 0:1. V 54. minúte znovu hrozil Diviš, ale tentokrát mieril iba do Zicha. Hra sa postupne dostala do stredu poľa a dlhšie sme čakali na dobrú príležitosť. V 71. minúte zahrával priamy kop Štefan Pekár, ale jeho technický pokus tesne minul šibenicu Švengerovej brány. V 82. minúte vystrelil zvnútra šestnástky aktívny Serečin, ale Švenger bol pozorný. Onedlho sa na druhej strane dostala do šance Senica. Z odrazenej lopty dobre vystrelil Černý, ale mieril tesne vedľa. Ružomberok sa v závere snažil o vyrovnanie, ale situáciu si sám sťažil. V 89. minúte nedovolene zastavil Diarrassoubu v pokutovom území Ďubek, ktorý dostal od hlavného arbitra červenú kartu. Loptu si na biely bod postavil navrátilec Juraj Piroska a s prehľadom zvýšil stav - 0:2. Do konca stretnutia sa už len dohrávalo, a tak Ružomberok pred vlastnými divákmi napokon nezískal ani bod, keďže podľahol Senici 0:2.

AS Trenčín - Spartak Myjava 3:2

Góly: 27. David Depetris, 80. David Depetris, 90+1. Tomáš Malec - 45. Matej Siva, 70. Vladimír Kukoľ

Dramatický duel na Sihoti napokon domáci zvládli k úplnej spokojnosti a vyhrali ho 3:2. Dva góly zaznamenal strelec Depetris a bol blízko k hattricku. Hostia však siahali po všetkých bodoch, ešte desať minút pred koncom viedli. O všetkom rozhodla penalta v nadstavenom čase.

Obliehanie brány hostí Trenčínom sa začal už v 3. minúte, to sa peknou strelou prezentoval Depetris, ale Šulla efektne vyrazil. O päť minút ten istý hráč usmernil center hlavou taktiež nebezpečne, ale gól nedal ani po tejto akcii. V 26. minúte sa zrodila ďalšia šanca AS a opäť bol pri tom aktívny argentínsky strelec, v páde však nedokázal usmerniť loptu do brány, proti bol brankár Šulla. O minútu však gól, ktorý visel vo vzduchu, konečne prišiel. Holúbek odcentroval, Baez chtiac, či nechtiac, ale predsa len pekne priťukol Depetrisovi a ten v páde otvoril skóre - 1:0. Prvá šanca hostí prišla v závere polčasu, po rohovom kope sa hlavičkou presadil Sládek a šokujúco vyrovnal na 1:1.

Druhé dejstvo bolo ovplyvnené gólom do šatne a AS, aj keď sa snažil, vpredu bol miestami bezradný. V 51. minúte to mohlo byť opäť vedenia pre Trenčín, ale Depetrisovu šancu zmaril oebtavým zákrokom Šulla. V páde potom poloprázdnu bránu netrafil pre zmenu Baez a domáci začali byť nervóznejší. Z ničoho nič zaútočili hostia a po chybe obrany a centri sa nikým nekrytý presadil Kukoľ - 1:2. Desať minút pred koncom pálil nad Depetris, ale o minútu mu to už vyšlo. Hlavičku Maleca dokázal Šulla vyraziť len na bránkovú čiaru, kde číhal Argentíčan aj tentokrát a vyrovnal na 2:2. Okamžite sa Guľovci vrhli do útoku a chceli stretnutie zvrátiť pre svoje farby. A stalo sa. Možno prísnu, ale predsa len penaltu rozhodca po zákroku na Kleščíka odpískal a loptu si postavil Depetris. Lenže tentoraz proti Šullovi neuspel, brankár stihol v páde vytesniť loptu na brvno, ale z dorážky napokon na 3:2 upravil Malec a rozhodol o tom, že tri body ostanú doma. Zaujímavý duel s neuveriteľným záverom skončil víťazstvom Trenčína. Myjave môžu ostať len oči pre plač, desať minút pred koncom totiž ešte viedli. Týmto výsledkom je mužstvo spod hradu Matúša Čáka na 3. mieste, nováčik sa prepadol na predposlednú priečku.

Tatran Prešov - MFK Košice 0:0

15.09.2012 14:30

Góly: -

Východniarske derby sa na Šariši medzi Prešovom a Košicami skončilo bez gólov. Favorit v tomto zápase výrazný nebol, takže sa remíza očakávať dala. Najprv sa hral svižnejší futbal, no druhý polčas veľa krásy nepriniesol a diváci tak určite ostali sklamaní.

Viac z hry mal v prvých minútach duelu Prešov, dostal sa aj k prvej vážnejšej šanci, z ľavej strany sa prízemným centrom pokúšal Ševčuk nájsť niekoho v trme-vrme pred bránou Tofiloského, no ten bol pri lopte skôr. Na druhej strane pohrozil Viazanko, keď si pekne spracoval Ostojičovu nahrávku a z otočky vystrelil. Diviš mužstvo podržal a v 14. minúte pre zmenu zasahovať nemusel, aj keď Viazankov center mal prívlastok nebezpečný. Veľkú šancu mali hostia v 19. minúte, po jednom z mnohých nezvládnutých rohových kopov v útoku sa Prešov nestihol vrátiť dozadu a po brejku mohol skórovať Ostojič, no jeho zakončenie šlo tesne mimo brány. Po polhodine hry musel Diviš vytlačiť zaujímavý priamy kop Karaša. V závere prvého dejstva ešte vyskúšal Tofiloského pozornosť Papaj hneď dvakrát. Najprv nemastnou strelou a potom rybičkou po centri Kolbasa, ale hlavička šla vedľa brány. Inak sa hral futbal v strede ihriska, postupne si Košice získavali lepšie možnosti na zakončenia, ale do polčasu sa bezgólové skóre nezmenilo.

Druhý polčas nemal taký náboj, ako ten prvý a hral sa oveľa slabší futbal v útlme a miernejšom tempe. V hre rezonovali najmä nepresné prihrávky a tak sa diváci veľmi nemali na čo pozerať. Párty tak najmä tí hosťujúci začali sami v hľadisku. Aspoň platonickú strelu vyslal na Tofiloského Marcin, ale z toho gól byť nemohol byť ani omylom. Podobne sa prezentoval aj Matič na druhej strane. V 69. minúte sa však domáci mohli radovať, to vo veľkej príležitosti bol Krajník, ale dobrú strelu zblízka mu obrana zblokovala. Ktovie, ako by to dopadlo, ak by sa tam priestor otvoril. V závere ešte vyskúšal Tofiloského Adam, ale z priameho kokpu len tesne minul žrď. Duel sa tak skončil bez gólov a pokračuje tak lepšia šnúra v prospech Košíc, ktoré už dlhšiu dobu proti Prešovu neprehrali a ani neinkasovali. V tabuľke sa toho veľa v prípade týchto tímov veľmi nezmení. Prešov ostáva na 9. mieste a hostia sa síce posunuli na druhé miesto, ale zosadiť ich môže hneď torzo tímov.

FC Nitra - Spartak Trnava 1:3

14.09.2012 17:30

Góly: 44. Cléber - 17. Mário Bicák, 61. Erik Sabo, 68. Radoslav Ciprys

V predohrávke 9. kola Corgoň ligy hostila Nitru Trnavu, a Spartak sa dočkal dlhoočakávaného víťazstva. Trnava využila až trojnásobné oslabenie domácich víťazstvom 3:1.

Pod Zoborom boli úvodného výkopu aktívnejší hostia. Už v 2. minúte Ciprys odcentroval z pravej strany na Saba, ale jeho strelu Kopecký zneškodnil. V 13. minúte zahrávala Trnava priamy kop z dobrej pozície, center Hanzela sa dostal až k Čvirikovi, ktorý však mieril mimo. V 17. minúte zaváhala obrana Nitry a inkasovala prvý gól. Po chybe Šimončiča sa k lopte dostal Ciprys, ktorého strelu zblokoval Szabó presne na Bicáka, ktorý otvoril skóre - 0:1. Trnava po strelenom góle stále útočnila na bránu Kopeckého, ale postupne sa hra celkom vyrovnala. V 27. minúte nepríjemne vystrelil domáci legionár Seydouba Soumah, ale Filipko si dal pozor. V 33. minúte posielal strieľaný center do ohňa Šimonek, ale Janečka v poslednej chvíli vykopol loptu do bezpečia. V 40. minúte sa Nitra oslabila o jedného hráča, keďže prenikajúceho Vyskočila rukou stiahol na zem Kolmokov a ten bez váhania dostal od Mastiša červenú kartu. Nitra však statočne útočila a v 43. minúte dokonca vyrovnala z nevinnej akcie, ktorú presne zakončil strelou k ľavej žrdi Clebér - 1:1. Do konca polčasu sa už nič vážne neudialo a polčas sa tak skončil pomerom 1:1.

Nitra hrala v druhom polčase rovnako kolektívne aj napriek vylúčeniu. V 51. minúte dobre strieľal Soumah, ale Filipko robinzonádou zneškodnil jeho pokus. Onedlho sa zastreľoval na druhej strane Patrik Čarnota, ale mieril tesne vedľa. V 59. minúte bol vylúčený druhý domáci hráč, keďže po druhej žltej karte mieril predčasne pod sprchy Marek Szabó. O niekoľko sekúnd neskôr sa Trnava ujala vedenia. Erik Sabo sa pekne uvoľnil cez domácu obranu a strelou spoza šestnástky prekonal aj Kopeckého, ktorého jeho pokus značne prekvapil - 1:2. V 64. minúte pekne nacentroval Hanzel z ľavej strany na hlavu Vyskočila, ale ten mieril mimo. V 68. minúte mohla Nitra aj počas dvojnásobného vylúčenia vyrovnať, ale strela Soumaha skončila však na brvne. V 71. minúte sa nefutbalovým spôsobom prezentoval Soumah, keďže úmyselne po odohraní lopty bezrozumne fauloval súpera, za čo správne inkasoval červenú kartu. Do konca zápasu už Trnava kontrolovala priebeh stretnutia a postrážila si tak prvé víťazstve v sezóne, ktoré prišlo až v 9. kole na pôde Nitry 3:1.