Corgoň liga souhrn - 8. kolo

13.09.2008, 19:19, aktualizováno 14.09.2008, 19:20
Košice poprvé v sezóně prohrály, 1:2 na hřišti Nitry, i tak ale zůstávají v čele, neboť Žilina jen remizovala s Ružomberokem a zůstává o bod zpět. Prešov zdolal Dunajskou Stredu, dál se trápí bratislavská Artmedia, jen remizovala s dosud poslední Banskou Bystricí a po sedmi kolech má na kontě pouze sedm bodů. Ndělní duel Zlaté Moravce - Dubnica branku nepřinesl...

Artmedia Petržalka - Dukla Banská Bystrica 1:1

13.09.2008 17:00

Góly: 30. Saláta - 85. Gottwald

V súboji predposlednej Armtedie Petržalka a poslednej Banskej Bystrica sa zrodila remíza 1:1. Stretnutia sledovalo iba 318 divákov.

Artmedia nastúpila už bez dvojice Halenár – Obžera, ktorá mieri do bratislavského Slovanu. Na štadióne NTC v Senci sa do prvej šance dostali v 8. minúte hostia zo stredného Slovenska. Brankár Kamenár vyrážal strelu Šuleka, ktorý prenikol cez stred petržalskej obrany. Domáci tím odpovedal v 30. minúte a odpoveď to bola gólová. Kozák rozohral prvý rohový kop svojho tímu v zápase, na jeho loptu si najvyššie naskočil Saláta a hlavou prekonal brankára Dukly Ďurča. V 33. minúte bola Banská Bystrica veľmi blízko k vyrovnaniu. Pred hranicou šestnástky sa k lope dostal Gajdoš, ktorého peknú strelu Kamenár vyrazil. K dorážke sa ešte dostal Filo, ani tomu ale petržalský brankár nedovolil skórovať. V 40. mohol vyrovnávať na 1:1 po Pančíkovom vysunutí Ďuriš, Kamenár ale jeho strelu vyrazil na rohový kop. V závere prvého polčasu vrcholila snaha hostí o strelenie gólu, Petržalčania boli zatlačení do defenzívy, vyrovnanie však neprišlo.

Po zmene strán predvádzali oba tímy málo atraktívnu hru. Zaujal prakticky iba jeden moment, a to vyrovnávajúci gól hostí z Banskej Bystrice. V 80. minúte poslal tréner Anton Jánoš na ihrisko Gottwalda namiesto Adámika. Práve Gottwald po prihrávke od Pečovského rozvlnil sieť Kamenárovej brány, keď loptu poslal do jej pravého horného rohu. Bystrickému útočníkovi stačilo iba 5 minút pobytu na ihrisko na to, aby skóroval. V samotnom závere stretnutia mohol Gottwald dokonca zabezpečiť svojmu tímu všetky 3 body, nastrelil však iba brvno.

Obaja tréneri boli po zápase nespokojní. Hosťujúci Anton Jánoš si bol vedomý toho, že jeho mužstvo malo na dosah víťazstvo, domáci Michal Hipp naopak vie, že jeho tím je v rozklade a pred zápasom Poháru UEFA si nepripravil vnútorný pokoj.

FC Nitra - MFK Košice 2:1

13.09.2008 18:30

Góly: 29. Liluašvili, 48. Gruber - 52. Matič

Až v ôsmom kole našli Košice súpera, ktorý by bol nad ich sily. Kozákovi zverenci totiž prvýkrát v sezóne prehrali práve na pôde Nitry a dali tak Žiline príležitosť dostať sa na prvú priečku.

Domáci sa snažili vylepšiť si pred vlastnými divákmi reputáciu od začiatku zápasu. Aktívnou hrou predčili prvé mužstvo súťaže, v príležitostiach sa ocitli Liluashvili, ktorý sa ale Barčíkom ponúknutej šance zľakol a pár minút nato strieľal Kolár, Putnocký však vytesnil na roh. Hra sa potom ukľudnila a odvíjala zväčša v strede poľa a diváci sa tak na ďalšiu väčšiu príležitosť počkali do 27. minúty. Aj vtedy ale po centri Kolára pred Rackom dobre zasiahol Putnocký. Už o dve minúty ale Nitra viedla. Spočiatku sa síce zdalo, že aj tentoraz svoj tím Putnocký zachránil, ním vyrazenú hlavičku Kolára ale doklepol do siete Liluashvili. To ale Nitranom nestačilo a v aktívnej hre sa snažili pokračovať aj naďalej. Ani Barčík a ani Racko však do polčasu nezvýšili. Košice si v prvom polčase nepripísali ani jednu väčšiu príležitosť a zaslúžene tak prehrávali 1:0.

Krátko po prestávke sa dočkalo vyše 2500 divákov pod Zoborom aj ďalších gólov. V 48. minúte napriahol Gruber a strelou po zemi zvýšil na 2:0. Tento stav ale netrval dlho. Už o štyri minúty totiž Východniari znížili Matičom. Ten sa k lopte dostal vďaka Kolbasovmu rohu a hlavou neomylne znížil. Po góle ostali Nitrania zaskočení, nevedeli sa dostať z vlastnej polovice, Košičania sa ale napriek územnej prevahe ku gólovým šanciam nedostali. Za hostí strieľal nebezpečne len Janič, na druhej strane sa pokúšali zvýšiť Barčík a po ňom Bališ.

V 71. minúte sa ocitol vo veľkej šanci kanonier Košíc Ján Novák, gól však nevsietil a prakticky tak spečatil prvú prehru Košíc v prebiehajúcej sezóne. Za Nitru mohol zvýšiť Bališ, zblízka ale prestrelil bránu a tak sa už na skóre nič nemenilo, Nitra zdolal Košice 2:1.

Tatran Prešov - DAC Dunajská Streda 1:0

13.09.2008 19:00

Góly: 32. Takáč

Dunajská Streda odchádza z Prešova naprázdno. Zverenci nemeckého trénera Wernera Loranta podľahli domácemu Tatranu najtesnejším možným rozdielom.

Domáci futbalisti začali súboj podstatne aktívnejšie ako ich súper, ktorý sa v úvodných minútach stretnutia takmer nedostal na prešovskú polovicu. V 6. minúte prihrával Krohmer Poliačekovi, jeho strelecký pokus ale dunajskostredská obrana zblokovala. Na konci úvodnej desaťminútovky pohrozil hosťujúci Kweuke, domáci gólman Buchta ale výborne zasiahol. V 24. minúte mal ten istý hráč, kamerunský legionár Kweuke, ďalšiu veľkú šancu. Po prihrávke Veledara ale mieril z hranice pokutového územia iba do brvna. Prešovčania kontrovali v 28. minúte strelou Poliačeka, ktorú reflexívne vyrazil Novota. V 32. minúte rozradostil domáce tribúny Takáč, ktorý po rohovom kope Poliačeka hlavou otvoril skóre. V závere prvého polčasu mali ešte náznaky šancí domáci hráči Katona a Cleber Luis Rodrigues, ani jeden sa však nepresadil.

Do druhého polčasu vstúpili hostia s ofenzívnejším prejavom. Na hrote útoku sa vedľa Kweukeho objavil už aj Dragičevič. DAC sa snažil o vyrovnanie a vypracoval si dve veľké príležitosti. V 63. minúte práve Dragičevič prenikol prešovskou obranou a prihral Veledarovi, jeho strelu však zblokoval Prekop. Tri minúty pred koncom sa do zakončenia dostal opäť Kweuke, ktorý sa ocitol sám pred prešovským brankárom Buchtom, ten ale proti prudkej strele kamerunského útočníka bravúrne zasiahol.

Prešov zaznamenal tretiu výhru zo 4 domácich vystúpení, Dunajská Streda bola k bodu blízko, nakoniec však z východu republiky odchádza z prázdnymi rukami.

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 1:1

13.09.2008 20:15

Góly: 65. Pekarík - 49. Bakoš

Žilina stratila na domácej pôde v sezóne 2008/09 prvé ligové body, o ktoré ju obral Ružomberok, ktorý si na Liptov vezie cenný výsledok 1:1.

Hostia, ktorí sa netajili tým, že do Žiliny si idú po tri body, začali stretnutie aktívne. Už v 5. minúte sa po Božokovej prihrávke dostal do šance kapitán Bakoš, zblízka však mieril vedľa. Hneď z následného protiútoku pohrozili aj domáci. Po Leitnerovom centeri z ľavej strany sa však ani Adauto, ani Rilke k zakončeniu nedostali. V 15. minúte sa snažil vybojovať penaltu v prospech hostí Kucka, bola z toho však len žltá karta za simulovanie. O minútu neskôr mohol otvoriť skóre Žilinčan Pekarík, ktorý si nabehol na odrazenú loptu, ale z 11 metrov mieril iba tesne vedľa pravej žrde. V 24. minúte sa neujala ani strela domáceho útočníka Štyvara. Žilina sa počas celého trvania prvého polčasu, najmä zásluhou kvalitného výkonu Ružomberčanov, nedokázala dostať ku svojej tradičnej ofenzívnej a kombinačnej hre.

Šošoni si vstup do druhého polčasu predstavovali určite úplne inak. V 49. minúte využil zmätok v domácej obrane Bakoš a oblúčikom prehodil brankára Perniša – 0:1. Žilinčania sa rovnako ako v prvom polčase trápili a v úvodných minútach druhej polovice zápasu si nedokázali vypracovať vážnejšiu šancu. V 63. minúte strielal nepresne Jež, avšak už o dve minúty sa žltozelení radovali z vyrovnávajúceho gólu. Autorom presného zásahu bol pravý obranca Pekarík. Už o minútu nato mohol ísť Ružomberok opäť do vedenia, po rohovom kope ale skončila lopta iba na spojnici domácej brány. V závere zápasu mali domáci menšiu prevahu, aktívny bol najmä Piaček, ktorý v 73. minúte nahradil Adauta, gól však už nepadol. V zápase sa tak zrodila prekvapujúco spravodlivá remíza.

FC Zlaté Moravce - MFK Dubnica 0:0

14.09.2008 17:15

Góly: -

V zápase medzi Zlatými Moravcami a Dubnicou sa zrodila bezgólová remíza. Neatraktívny výsledok ale tak trocha skresľuje zápas, v ktorom diváci nemali núdzu o zaujímavé momenty. Oba celky si totiž vypracovali dostatok príležitostí, zlyhali ale zväčša vo finálnej fáze.

V prvom polčase bola nebezpečnejšia Dubnica, prvú väčsiu príležitosť mali ale domáci v 14. minúte. Kuračkovu akciu ale nezakončil Candrák presne. O štyri minúty neskôr mohol udrieť Kiška na druhej strane, Bolek ale zasiahol včas. V 31. minúte sa ocitol v najväčšej šanci zápasu opäť Kiška. Dubnický útočník prekonal Boleka v bráne hostí, jeho pokus sa ale zastavil na ľavej žrdi. V závere polčasu strieľal Minárčík, no gól mohol dať po Ujlakyho priamom kope aj Mores, jeho hlavička ale mierila tesne nad.

Druhý polčas bol z pohľadu nezaujatých divákov ešte zaujímavejší, aktívnejší v ňom boli domáci, ktorí s postupom času svojho súpera predčili. V 48. minúte mal prvú príležitosť v druhom polčase Wisdom a krátko nato neprekonal Boleka ani Porázik na druhej strane. V 55. minúte poslal do gólovej šance Wisdoma Ujlaky, lopta skončila ale len tesne vedľa Zajacovej brány.

Po viac ako hodine hry mal v ďalšej nebezpečnej akcií domácich opäť prsty Ujlaky, tentoraz jeho strelu na roh vyrazil Zajac. Osud celého zápasu mal v 80. minúte v rukách Kuračka, z pokutového kopu ale Zajaca polovysokou strelou neprekonal a nevyužil tak najväčšiu na zmenu skóre v celom zápase.

V závere zápasu ešte domáci svojho súpera poriadne pritlačili, avšak bez väčších gólových príležitostí, ViOn sa tak s Dubnicou rozišiel po zmierlivej remíze 0:0.