19.07.2013, 21:21, aktualizováno 21.07.2013, 19:53
Banská Bystrica vyhrála nad Košicemi a s plným bodovým ziskem se usadila na čele tabulky před Ružomberokem a Žilinou, kteří je o dva body zpět. Na první bod stále čekají Zlaté Moravce a Nitra...

Spartak Trnava - AS Trenčín 2:1

21.07.2013 18:00

Góly: 54. Martin Mikovič, 57. Roman Procházka - 75. Fanendo Adi

Šláger 2. kola Corgoň ligy medzi Trnavou a Trenčínom priniesol veľmi zaujímavý zápas. Divoký zápas splnil všetky parametre a diváci si určite prišli na svoje.

Zápas mal od úvodu slušný náboj. Trnava mohla zažiť úvod ako v najlepšom sne, ale Grabežov zblokovaný center z ľavej strany v 2. minúte opečiatkoval brvno. O niekoľko sekúnd neskôr sa trnavský debutant Kamil Kuzma previnil faulom na Baeza, hlavný rozhodca Pavol Chmura prekvapujúco vytiahol červenú kartu. Spartak tento moment posilnil a tlačil sa do ofenzívy. Domáci sa mohli ujať vedenia v 21. minúte, kedy sa Mikovič po chybe Ramona rútil na Volešáka, ale toho v nájazde neoklamal. O desať minút neskôr mal obrovskú príležitosť hosťujúci Malec, ale mladý útočník nedokázal odrazenú loptu zasunúť do prázdnej bránky. Následne vytiahol rozhodca červenú kartu aj na druhej strane, keďže Aldo Baez agresívne zasiahol protihráča. V závere vypracoval aktívny Grabež šancu pre Mikoviča, no toho vychytal skvelý Volešák. Prvý polčas sa teda skončil bez gólov.

Druhý polčas sa pre Trnavu začal rozhodne šťastnejšie. Po desiatich minútach hry sa červeno-čierni ujali vedenia, kedy krásnu akciu zakončil ešte krajším gólom Martin Mikovič do siete - 1:0. Zhruba o dve minúty pridali domáci druhý gól, o ktorý sa postaral presnou hlavičkou navrátilec Procházka - 2:0. Tesne po polhodine hry mali Trnavčania hneď dve príležitosti na navýšenie skóre. Najprv vyrazil Mikovičovu strelu Volešák na roh, po ktorom hlavičkoval Hodek do pravej žrde. Pätnásť minút pred koncom sa hostia tešili z kontaktného gólu, ktorý štvrtým gólom v sezóne strelil Fanendo Adi - 2:1. O desať minút neskôr vytiahol Chmura už tretiu červenú kartu, ktorá bola poriadne kuriózna. Po taktickom faule dostal hosťujúci útočník Adi žltú kartu, no za následné reči hneď druhú žltú, resp. červenú. V závere si už Spartak postrážil svoje vedenie a hráči si po konečnom hvizde mohli vychutnávať potlesk vypredanej tribúny.

DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina 0:1

Góly: 43. Jozef Piaček

"Remízové" mužstvá z prvého kola si svoje sily zmerali na Žitnom ostrove. Domáci DAC hostil Žilinu, ale opäť jej nestrelil gól a prehral najtesnejším rozdielom.

Od začiatku sa hral svieži futbal, ktorý mal množstvo centrovaných lôpt na rováši pred oboma brankármi. V 6. minúte sa do lopty oprel Majerník, ale mieril tesne nad brvno. Niečo podobné na druhej strane predviedol Majtán, no ani jemu sa skóre otvoriť nepodarilo. Pre zmenu pálil vedľa žrde. Prvýkrát musel vážnejšie zasahovať Fišan po štvrťhodine hry a ako inak, po centri a hlavičke. Majtán mieril do stredu, lenže tam číhal aj brankár a tak sa nič vážne nedialo. Po rýchlom brejku mal pre zmenu šancu Škvarka, ale v dobrej šanci mieril opäť vedľa. Aktívny Škvarka po ďalšom centri mieril opäť nepresne, tentoraz nad. Fišan tak nemal prácu. Veľmi peknú akciu predviedol na opačnej strane Fodrek, ale bombu k žrdi Dúbravka zázračne vyrazil. V 43. minúte sa šošoni už dočkali. Čudne zahratý rohový kop napokon našiel priestor vo vápne, kde vyskočil najvyššie Piaček a prudkou hlavičkou otvoril skóre. Keď na konci polčasu neodpovedal strelou do siete Fodrek, do kabín sa šlo za tesného stavu pre hostí.

Po zmene strán sa domáci, pochopiteľne, tlačili viac dopredu a chceli čo najskôr vyrovnať. Proti unavenej, ale skúsenej obrane súpera však nemali príliš veľa nárokov. V 57. minúte si pýtali penaltu po údajnom faule na Arnautoviča. Rozhodca však mlčal. O minútu mohol vyrovnať Ujlaky, ale v dobrej šanci ho v poslednej chvíli čisto odzbrojil Akakpo. DAC sa snažil získať aspoň pokutový kop, keďže v útoku mu to škrípalo, ale rozhodca bol opäť proti. Veľkú šancu na remízu mal v 72. minúte Dian. Mieril však hlavičkou po Fodrekovom centri tesne vedľa. Na opačnej strane nepremenil šancu po brejku Guba. Pre zmenu hlavičkou mieril mimo svätyne Hučko a tak sa skóre nemenilo. Desať minút pred koncom nedal obrovskú možnosť ani Obžera, Dúbravka ho vychytal. A keď neuspel ani v 88. minúte Ujlaky, pretože brankár Žiliny bol opäť na správnom mieste, duel skončil pre neho a jeho spoluhráčov tesným víťazstvom o jeden gól.

FC Nitra - Spartak Myjava 0:1

20.07.2013 19:30

Góly: 51. Peter Šulek

Nitrania pokračujú v nepriaznivých výsledkoch na domácom trávniku, tentoraz podľahli Spartaku Myjava. Jediný gól strelil Šulek. Pre domácich je to už druhá prehra v 2. kole, Kopaničiari si víťazstvom napravili chuť po minulotýždňovej vysokej prehre.

Aj hráči spod Zobora mali minulé kolo nepríjemný debakel na konte, čo chceli, samozrejme, zápasom pred vlastnými fanúšikmi odčiniť. Už v 5. minúte však boli blízko prvému inkasovanému gólu. Z ničoho nič sa za obranu dostal Pekár, ale vybehnutého Chudého neprekonal či nepreloboval. Nastrelil loptu len do jeho nôh. Škrt cez rozpočet potom urobil svojmu zamestnávateľovi Kukoľ. Prvú žltú dostal už na začiatku duelu, po pár minútach si vypýtal druhú a šiel predčasne pod sprchy. Na ukazovateli svietila len 22. minúta. Na opačnej strane posielal do vápna prudký a dobrý center Cléber, ale nikto z jeho spoluhráčov jeho úmysel nepochopil a včas do ohňa nenabehol. Obrana si so všetkým nepríjemným poradila. Nitrania boli v koncovke bezzubí a nedarilo sa im dotiahnuť sľubne sa rozvíjajúcu akciu do konca. Nepríjemnú strelu potom prezentoval pred Chudým Siva, ale z otočky mieril vedľa. Veľmi pekný center po polhodine hry predviedol Hála a našiel Ševčíka. Aj keď brankára prekonal, loptu zastavilo brvno a preto sa skóre nemenilo. V 39. minúte vypálil z veľkej diaľky Šulek, Chudého však neprekvapil.

Po prestávke sa do brejku rútil kapitán Kaspřák. Našiel rozbehnutého Clébera, ten priťukol Ševčíkovi, ale prudký projektil Solnička vyboxoval preč. Presadila sa tak z ničoho nič Myjava. Dlhokánsky center Bruška z rohu našiel na zadnej žrdi Šuleka a nádherným volejom nedal šancu brankárovi ani obrancom na čiare - 0:1. Nitrania teda namiesto toho, aby potrestali súperovu početnú nevýhodu sami inkasovali a zarobili si na problémy. Po hodine hry mohlo byť pre domácich ešte horšie. Nedôsledná obrana nechala preniknúť súpera až do vápna, kde sa v dobrej pozícii ocitol Pekár. Mieril však technickou strelou vysoko nad. Nitra hrala stále presilovku, ale vyzeralo to, ako keby to bolo naopak. Brániť musel aj Cléber, dobrú šancu hostí pre zmenu zahodil po centri z ľavej strany volejom vedľa Kosík. Nitra hrozila sporadicky a pôsobila bezradne. Myjavčania sa dostávali do otvorenej obrany čoraz častejšie, čo takmer v 77. minúte využil Daniel. Mieril však vedľa, hoci sa pohral s brankárom. Tečom mimo brány ešte pomohol Kolmokov. Poslednú šancu v zápase mal pár minút pred koncom Cleber. Center z pravej strany sa dostal až k nemu, ale tiesnený zakončil tesne vedľa. Aj preto Nitra prehral aj druhý zápas.

Dukla Banská Bystrica - MFK Košice 1:0

Góly: 36. Pavol Jurčo

Dobre rozbehnutú sezónu majú zatiaľ Vojaci z Banskej Bystrice. Po druhej výhre za sebou bez inkasovaného gólu v priebežnej tabuľke poskočili na vedúcu pozíciu. Lenže aj presne pred rokom mali po dvoch výhrach dobré výhliadky a nakoniec z toho bola záchrana až v predposlednom kole.

Pozitívom je pre domácich, že opäť sa do čierneho trafil strelec Pavol Jurčo. Na konte tak má už ako tretí hráč v lige tri góly. Ešte pred prvým zásahom mohol pridať jeden, ale v 5. minúte svoj tím podržal dobrým zákrokom Tofiloski. Po švrťhodine hry nebolo Dukle dopriate ani po dobrej strele Turňu, mieril totiž iba do žrde. Domáci boli aktívnejší a skúšali ohroziť bránu súpera aj v 30. minúte. Tesne nad pálil po peknej akcii Jurča s Turňom pre zmenu nový kapitán Brašeň. Bystrica ale predsa len vytúženého ovocia dočkala. Chyba v obrane Košíc nezaregistrovala rozbehnutého Peňašku. Ten po dobrom šprinte ešte našiel kolegu Jurča a Tofiloského si náramne vychutnal. Do prázdnej brány potom už nemal žiaden problém zasunúť - 1:0. V závere polčasu mohli vyrovnať hostia po strele Pačindu, ale Rodinger jeho smer strely vychytal, čím zmenu skóre nezmenil.

Po zmene strán vyskúšal pozornosť macedónskeho brankára ako prvý Považanec, ale mieril len do stredu brány. Skóre teda nezvýšil. V 50. minúte mohlo byť vyrovnané po krásnej strele. Pačinda však z priameho kopu neuspel, mal smolu. Jeho pokus totiž mieril len do brvna. Domáci umne kontrolovali hru a nepúšťali súpera do žiadnej vážnejšej príležitosti. Hostia neboli v optimálnej pohode a obranu Dukly prevetrali len minimálne. Súboje prebiehali prevažne medzi šestnástkami a diváci ľúbivý futbal príliš nevideli. Najmä obrana vojakov totiž príliš nedovoľovala. Do 75. minúty mali Košičania značný tlak, ale cez prehustenú obranu sa nedostávali. Brankár Rodinger mal šťastie, že strela Haskiča päť minút pred koncom nemala potrebný smer. Mieril len tesne vedľa. Aj preto si Bystrica konečne proti východniarom pripísala tri body a ocitla sa v priebežnej tabuľky na vedúcej pozícii. Tam však bola po dvoch výhrach aj pred rokom a napokon sa zachraňovala.

FC Zlaté Moravce - MFK Ružomberok 1:3

19.07.2013 19:30

Góly: 9. Samir Nurković - 40. Tomáš Ďubek, 43. Leandre Tawamba Kana, 47. Tomáš Ďubek

Zlaté Moravce sú bez bodového zisku aj po druhom kole Corgoň ligy, v ktorom na domácej pôde podľahli Ružomberku 1:3.

Úvod zápasu lepšie zachytil Ružomberok, ale z úvodného gólu sa tešili Zlaté Moravce. V 9. minúte totiž Samir Nurkovič po centri z pravej strany krížnou hlavičkou prekonal bezmocného Nikoliča - 1:0. Následne sa hra ukľudnila, no o dvadsať minút neskôr mohli domáci prísť o svoje vedenie. Chybu domácej obrany prečítal Zreľák, ktorý sa rútil smerom ku Kuciakovej bráne, no mladý útočník sa ulakomil a jeho pokus minul bránu. V 40. minúte sa však Liptákom už podarilo vyrovnať. Loptu v strede poľa stratil Obročník, čo využil Tawamba Kana, ktorý našiel Ďubeka, kapitán hostí si narazil loptu so Zreľákom a prudkou strelou vyrovnal - 1:1. Domácich tento gól zaskočil, ale o niekoľko sekúnd prišiel ďalší inkasovaný gól. Štefan Zošák peknou prihrávkou vysunul Tawambu, ktorý strelou k bližšej žrdi poslal Ružu do vedenia - 1:2. V závere mohli domáci ešte po štandardke vyrovnať, ale Orávikov center našiel iba Nikoličovo náručie.

Zlaté Moravce akoby v úvode druhého polčasu ešte ostali v šatni. V 46. minúte Ďubekov pokus z diaľky zastavila ľavá žrď, lopta sa ešte odrazila Nagyovi, ale ten zblízka mieril vysoko nad. O minútu však už ViOn toľko šťastia nemal. Zošák prenikol cez Pintéra a následným centrom našiel Ďubeka, ktorý presnou hlavičkou pridal svoj druhý gól - 1:3. Zverenci Branislava Mráza po tomto momente ožili a hrali podstatne aktívnejšie. Kontaktného gólu sa mohli dočkať v 63. minúte, kedy Nurkovič hlavičkoval tesne vedľa ľavej žrde. O tri minúty neskôr zaváhal Pintér, jeho chybu mohol potrestať Zošák, ale bol nepresný. Následne na druhej strane nepríjemne vystrelil Babic, ale jeho prízemný pokus Nikolič vyrazil. Desať minút pred koncom mohol rozhodnúť Bartoš, ale jeho pokus zo skvelej pozície mieril nad. V závere zápasu sa skvelou individuálnou akciou predviedol striedajúci Vaniš, no jeho zakončenie zastavilo brvno. ViOn sa v závere snažil skórovať, no čestný gól sa im už streliť nepodarilo.