Corgoň liga - souhrn 18. kola

23.11.2013, 15:25, aktualizováno 24.11.2013, 19:02
Nedělní šlágr rozhodl pro Slovan Igor Žofčák. Senica dříve doma porazila Ružomberok a znemožnila mu stáhnout manko na vedoucí Slovan. Myjava splnila roli favorita v Dunajské Stredě, Zlaté Moravce odjíždějí s prázdnou z Trnavy. Nitra si poradila s Banskou Bystricou a opustila poslední místo, Trenčín rozstřílel Košice...

Slovan Bratislava - MŠK Žilina 2:1

24.11.2013 17:00

Góly: 30. Róbert Vittek, 47. Igor Žofčák - 45. Jakub Paur

Slovan Bratislava dokázal na domácej pôde potvrdiť rolu favorita a zvíťazil v šlágri 18. kola nad Žilinou 2:1. Za zmienku stojí slabá divácka návšteva, zápas totiž videlo iba 863 divákov.

Belasí mali od úvodu miernu prevahu. V 12. minúte vypracoval Milinković šancu pre Niňaja, no domáci stopér mieril z hranice bieleho bodu vedľa. V nasledujúcich minútach sa hra často kúskovala a ťažký terén hosťom, ktorí sa snažili presadiť kombinačnou hrou, vôbec nehral do karát. Po polhodine hry sme predsa boli svedkami úvodného gólu, o ktorý sa postaral po Halenárovej prihrávke domáci kanonier Róbert Vittek strelou popod Krnáča - 1:0. Žilina sa v ďalšom priebehu snažila kombináciami prepracovať až pred Putnockého, no domáci obrancovia boli pozorní. V závere prvého polčasu sa im však predsa podarilo vyrovnať. V 45. minúte ukážkovo zakrútil loptu z priameho kopu Jakub Paur a Putnocký bol absolútne bez šance - 1:1. Po prvom polčase bol teda stav vyrovnaný 1:1.

Slovan vstúpil do druhého polčasu skvelým spôsobom. Už po dvoch minútach totiž dokázali streliť gól, ktorým sa znova dostali do vedenia. Milinkovičovu strelu totiž Krnáč vyrazil iba na Žofčáka, ktorý už s prehľadom dokopol loptu do bránky hostí - 2:1. Žilina sa snažila odpovedať na inkasovaný gól, ale ich kombinácie neboli úspešné. V 62. minúte však mohli šošoni vyrovnať, no Škvarka v dobrej pozícii zlyhal. V nasledujúcich minútach sa nehral príliš atraktívny futbal, hral sa bojovný súboj medzi šestnástkami. Desať minút pred koncom mohol definitívne rozhodnúť Niňaj, no jeho zblokovaný strieľaný center skončil na žrdi. V 85. minúte mohol hosťujúci klub spasiť Majtán, no útočník hostí mieril tesne vedľa. Záverečné minúty priniesli mierny tlak hostí, no Slovan si už svoje tesné vedenie postrážil. Po ich dnešnom víťazstve 2:1 je jasné, že Slovan sa stáva jesenným majstrom jesennej časti.

Více informací k zápasu

AS Trenčín - MFK Košice 5:0

23.11.2013 17:30

Góly: 45. Gino van Kessel, 63. Gino van Kessel, 67. Tomáš Malec, 74. Tomáš Malec, 88. Haris Hajradinovič

Katastrofálny výkon v bráne Košíc podal Tofiloski, čím pomohol Trenčínu k jasným trom bodom. Na ťažkom teréne sa hralo aj tak hlavne v réžii AS, ale to, čo predviedol Macedónčan zaváňalo mnohými otáznikmi.

Trenčín v každom prípade rozstrieľal Košičanov na márne kúsky a nedal im vydýchnuť. Zo spodných priečok sa teda vraňare pred posledným kolom nevyhrabú. Oba tímy hrali na ťažkom teréne bojovný futbal, ktorému chýbala presnosť. Hralo sa medzi šestnástkami a diváci veľa vzruchu nevideli. Predsa len bolo o čosi útočnejšie ladené mužstvo to domáce a podnikalo zaujímavé prvky v ofenzíve. Niekoľko streleckých pokusov Trenčína zneškodnil brankár súpera. Hostia z Košíc stavali na pozornej obrane, zopárkrát sa im podarili rýchle útoky, pričom po jednom z nich v 20. min Diaby nastrelil žrď. Pred prestávkou Trenčín predsa len pritlačil protivníka, ale táto jeho snaha vyústila do efektívnej koncovky až v 45. min: Van Kessel z uhla prenikol do šestnástky, Tofiloski neskrotil loptu a tá sa po jeho zákroku odrazila do bránky. Obrovská hrúbka tak znamenala vedenie domácich po prvom dejstve 1:0.

Školácka chyba hosťujúceho brankára na konci polčasu však nebolo to jediné, čo si pre tento duel "prichystal". Nedá sa povedať, aby mu obrana výrazne pomáhala, ale niektoré strely vy dokázal skrotiť aj žiak. Po hodine hry síce mal konečne aj zákroky, ktoré vytiahol z rukáva v hodine dvanástej, no potom už odolal. V 63. min pridal druhý gól Van Kessel šikovnou umiestnenou strelou odrazenou od žrde, o štyri minúty neskôr po neprehľadnej situácii na "päťke" pretlačil loptu cez zhluk hráčov do siete Malec. V 74. min sa po nezištnom Van Kesselovom priťuknutí opäť presadil Malec, keď z hranice šestnástky perfektne obstrelil Tofiloského. Potom sa už hostia nemali šancu otriasť zo studenej sprchy, ktorá sa na nich valila a zahrozili len šancou Diabyho desať minút pred koncom. Mierila však len na Volešáka, ktorý si s ňou poradil. Exhibícia potom pokračovala až do záverečného hvizdu, ešte predtým stihol zavesiť piaty gól Hajradinovič. Tri body tak po peknom výkone Trenčína ostávajú doma. Košičania, najmä brankár Tofiloski by sa nad svojimi výkonmi mali zamyslieť.

FC Nitra - Dukla Banská Bystrica 2:0

23.11.2013 14:30

Góly: 11. Tomáš Bagi, 49. Cléber

Nitra dokázala po šiestich kolách naplno zabodovať. Na domácej pôde totiž zdolali pomerom 2:0 Banskú Bystricu, ktorá dosiaľ ťahala trojzápasovú sériu výhier. Toto víťazstvo má pre Nitranov cenu zlata, keďže sa vďaka nemu odlepili z dna tabuľky.

V úvode sa nehral príliš atraktívny futbal. V 10. minúte však domáci zúžitkovali ojedinelú akciu na úvodný gól. Najprv mieril Cleber po presnom centri hlavou do brvna, no následne sa v skrumáži najlepšie zorientoval Tomáš Bagi, ktorý v páde otvoril skóre stretnutia - 1:0. V 20. minúte mohol vedenie domácich zvýšiť Cleber, ale jeho krížny pokus minul Borošovu bránku. V nasledujúcich minútach sa nehral príliš atraktívny futbal. Hostia sa síce snažili vyrovnať, ale Nitrania sa prezentovali pozornou obranou. V závere prvého polčasu ešte zaujal pokus domáceho Ševčíka, ktorý tesne minul bránku hostí. Po prvom polčase teda viedla Nitra 1:0.

Nitrania skvele vstúpili do druhého polčasu. Už v 50. minúte sa im podarilo zvýšiť svoje vedenie. Po dlhom odkope Perniša sa uvoľnil Cleber, ktorý už v nájazde na Boroša nezaváhal a po vydarenej kľučke bez problémov doklepol loptu do odkrytej bránky - 2:0. Po tomto momente hrali hráči spod Zobora s obrovskou chuťou. V 64. minúte sa po peknej akcii dostal do zakončenia Cleber, no tentokrát Boroša neprekonal. O tri minúty neskôr bol zamestnaný aj Perniš, ktorý bravúrne čelil krásnej delovke Peňašku. Vzápätí sa pekným volejom prezentoval Považanec, no ani tomu sa nepodarilo streliť kontaktný gól hostí. Ten mohol v 75. minúte streliť Slančík, ale jeho krásny pokus z veľkej diaľky opečiatkoval spojnicu. V závere sa Dukla snažila zdramatizovať duel, ale Nitra vďaka skvelému kolektívnemu výkonu udržala svoje víťazstvo.

FK Senica - MFK Ružomberok 2:1

23.11.2013 13:30

Góly: 7. Hiago, 65. Hiago - 20. Petr Pavlík (vl.)

Senica konečne dokázala zdolať Ružomberok, nad ktorým po troch dueloch vyhrala 2:1. V dueli však skórovali iba senickí hráči. Dvoma gólmi exceloval Ramiro, vlastný gól si strelil stopér Petr Pavlík.

Zápas začal svižne, hostia mali skvelú príležitosť už v 3. minúte. Lačný sa rútil sám na Šullu, ktorého síce ružomberský útočník prehodil, no mieril ale tesne vedľa bránky. O štyri minúty sme boli na druhej strane už svedkom úvodného gólu. Hostia nedôrazne odkopli loptu k Ramirovi, ktorý síce mieril do žrde, no od nej sa odrazila lopta do Lešňovského, ktorý si tak nechtiac dorazil loptu do vlastnej bránky - 1:0. Následne sa hra presunula do stredu poľa, kde sa hral skôr bojovný futbal. V 20. minúte sa podarilo Ružomberku vyrovnať zásluhou domáceho hráča. Zreľák sa peknou kľučkou dostal ku strele, ktorú nechtiac zblokoval do vlastnej siete Petr Pavlík - 1:1. Hostia mohli tesne pred polhodinou hry otočiť skóre vo svoj prospech, no Lačný v nájazde na Šullu opäť neuspel. Do konca prvého polčasu zaujala už iba jediná situácia, ktorá sa zrodila v 39. minúte. Vtedy totiž Kalabiško ďalekonosný pokus skončil tesne nad.

V druhom polčasu tempo hry značne opadlo. Hralo sa medzi šestnástkami, kde boli navyše obaja aktéri veľmi nepresní v rozohrávke. Takmer nič zaujímavé sa na ihrisku nedialo, zaujala až 65. minúta, kedy dokázali domáci streliť gól. Druhým gólom v zápase sa prezentoval Brazílčan Ramiro, ktorý krásnou strelou z diaľky prekonal bezmocného Lešňovského - 2:1. V nasledujúcich minútach si už Záhoráci postrážili svoje vedenie, Ružomberok takmer do ničoho vážnejšieho nepustili. Seničania sa teda skvele rozlúčili s divákmi, keďže v domácej derniére v jesennej časti zdolali Liptákov 2:1.

DAC Dunajská Streda - Spartak Myjava 0:3

Góly: 21. Štefan Pekár, 25. Štefan Pekár, 66. Štefan Pekár (pen.)

Ďalší výkon Dunajskej Stredy, ktorý si žltomodrí nedajú za rámec predviedli doma s Myjavou. Hattrickom Pekára prehrali rozdielom triedy a čo je horšie, tri body brala posledná Nitra. Situácia sa tak na chvoste tabuľky poriadne zamotáva.

Ujlaky mal už po troch minútach šancu na gól v domácom drese a ktovie, ako by to dopadlo, ak by skutočne aj premenil. Gašparíkov center však napokon nedokázal dať. Preto sa trestalo na opačnej strane. Boya si s Majerníkom vôbec nerozumeli a ponúkli šancu Pekárovi, ktorý predviedol svoj prvý diel z futbalového umenia. Šiel na Belica sám od stredu poľa a poslal svoj tím do vedenia v podstate zadarmo - 0:1. O niečo neskôr to bolo už o dva góly pre hostí a opäť mal v tom prsty, ako inak, Pekár. Hlavičkovú skrumáž vo vápne nikto z domácich do bezpečia neodkopol, lopta sa dostala práve k agilnému útočníkovi a upravil strelou na 0:2. Už tradične aktívny Gašparík nezmohol sám na zmene stavu nič, adresátov totiž svojimi centrovanými loptami do polčasu nenašiel. Gól nedal tesne pred hvizdom hlavičkou ani Hudák.

Dunajskej Strede neostávalo nič iné, iba vrhnúť sily do útoku a spraviť ešte s výsledkom čosi, čo by jej dávalo nádej aspoň na bod. Hoci sa vedeli miestami pekne uvoľniť a presadiť, na gól to ani zďaleka nevyzeralo. Dôvodom bola nepresná koncovka a zbrklosť v zakončení. Napríklad sa v 56. minúte netešil Hošek, pretože Gašparíkov center vykopol z bránkovej čiary pozorný hosťujúci Častulín. Aktivitu potom opäť prebrali hostia a vypracovali si viac šancí. V 66. minúte fauloval Boya v pokutovom území Kukoľa - nariadený pokutový kop premenil Pekár a skompletizoval hattrick - 0:3. V ďalšom priebehu mohli zvýšiť hostia svoje vedenie, ale pri Kukoľovej strele sa vyznamenal Belic a Danielovu prihrávku v kĺzačke netrafil Pekár. Ujlaky v závere nedal ani ďalšiu šancu domácich a preto tri body po presvedčivej výhre berie Myjava.

Spartak Trnava - FC Zlaté Moravce 3:2

23.11.2013 13:00

Góly: 47. Erik Sabo, 52. Erik Sabo (pen.), 68. Ján Vlasko (pen.) - 80. Martin Pribula (pen.), 85. Michal Obročník

Jeden z ďalších divokých duelov sa odohral v Trnave, kde v súboji so Zlatými Moravcami opäť padlo 5 gólov. Tentoraz však nie všetky do brány domácich. Výhru berie po výsledku 3:2 domáca Trnava, v hosťujúcom mužstve sa dvakrát červenalo a diváci videli tri penalty.

ViOn mal čo robiť s útočnou aktivitou už od začiatku zápasu a podliehal nastolenému trendu. Pekná hra Spartaku sa premietala do zaujímavých šanci, napríklad sa po desiatich minútach prezentoval dobrou strelou Chovanec. Mieril však tesne vedľa. Ten istý hráč potom v ďalšej príležitosti mieril len do brankára Kuciaka a stav sa preto nemenil ani o niečo neskôr p jeho prvej možnosti. Zlaté Moravce sa statočne bránili, ale naopak, vpredu toho veľa nevymysleli. V 35. min na center K. Kuzmu najvyššie vyskočil Banovič, ale jeho hlavičku zneškodnil gólman ViOn-u. Tesne pred polčasovou prestávkou sa pokúsil o gólové zakončenie "nožnicami" E. Sabo, no jeho pokus vyrazil Kuciak a pred dobiehajúcim Vlaskom zachránil obranca Chrappan. Aj preto sa prvý polčas skončil bez gólov.

Ale to, čo nasledovalo po zmene strán, by nepredpokladal po bezgólovom prvom dejstve iste ani samotní hráči. Už dve minúty po návrate z kabín sa dostal k priamemu kopu domáci Kuzma a jeho projektil aj s pomocou žrde skončil v sieti -1:0. Andeli sa tak dostali na koňa a mali, čo chceli. Lepší vstup do druhého polčasu si ani nemohli priať. Po hodine hry potom vyrobil penaltu prenikajúci Nworah, zasiahol ho Chrappan. Tú bezpečne premenil Sabo a upravil na 2:0. Rozhodnuté bolo potom po ďalšej penalte, keď pre zmenu kopal z bieleho bodu Vlasko - 3:0. Lenže ViOn sa nevzdal a začal bojovať. Ruku vo vápne, ale v tom domácom, predviedol Procházka a penaltu kopali aj hostia. Pribula znížil na 3:1 a v závere ešte dali aj druhý kontaktný gól, ale Obročníkova úprava stavu na 3:2 už body pre jeho farby tímu nepriniesla. Aj vinou dvoch červených kariet, ktoré prinieslo len oslabenie a nie tlak na vyrovnanie.