CAPELLO: VŠECHNO VYPLÝVÁ ZE STRACHU

21.02.2007, 14:56
Aktuality
Až nečekaně mnoho branek padlo včera na Santiago Bernabeu. Real Madrid na svém domovském stánku dokázal porazit Bayern Mnichov, s výhrou 3:2 však žádná velká spokojenost nepanuje...

"Týmy u nás často dávají hodně branek, báli jsme se toho, že se něco podobného stane i ve druhém poločase. Je to něco jako když tenista zvedá ruku, jsme příliš nervózní. Ve druhé půli nás tlačili a oživili hru třemi čerstvými hráči, inkasovaná branka však má více dočinění se strachem, než s čímkoliv jiným," lituje kouč Fabio Capello.

"Bílý balet" se po deseti minutách ujal vedení, na branku Lucia pak odpověděl dalšími dvěma góly a dlouho to vypadalo, že si vypracuje velmi nadějnou pozici do odvety. O tu ho ale připravila 88. minuta a v ní branka Marka van Bommela.

Bayern Mnichov v posledních týdnech prochází krizí. Zřejmě již ztratil šance na titul a i na Santiago Bernabeu by se jeho výkon dal nazvat jakkoliv, jenom ne bezchybným. "Byl to napínavý zápas a my jsme v něm opět ukázali několik chyb. Real začal lépe, dříve se dostal do tempa. My naopak hráli hodně zezadu a vyrobili jsme dvě minely," zhodnotil první poločas trenér Ottmar Hitzfeld. "Po změně stran jsme se zlepšili, měli jsme více šancí a bylo pouze otázkou času, kdy se nám povede dát gól. Tento výsledek bude hodně důležitý především pro naši morálku," dodal staronový kormidelník bavorského velkoklubu.

Právě kontaktní gól vzbudil v řadách domácích fanoušků velkou bouři nevole. Vedle něho samotného se totiž příznivcům Realu nelíbil ani způsob oslavy Marka van Bommela, který svou radost doprovodil nevhodnými gesty. "Chci se všem fanouškům Realu omluvit. Nemám proti nim nic, jenom proti některým jejich hráčům," uvědomil si svou chybu nizozemský záložník. I přesto ho ale možná čeká trest, vedení Realu se již nechalo slyšet, že zvažuje podání žaloby za "provokativní gesta".

Autor: Tomáš Pavlík / yahoo.com