Benteke se zapsal do historie, dal nejrychlejší gól kvalifikací o MS

11.10.2016, 12:10
Aktuality
Belgie včera podle očekávání vyhrála v Gibraltaru 6:0 a trůní na čele své kvalifikační skupiny. Demolici trpaslíka načal hodně rychle Christian Benteke, který se zapsal do statistik jako střelec nejrychlejší branky historie kvalifikací o postup na MS...

Útočník Crystalu Palace dostal příležitost v základní sestavě a hned v úvodu využil domácí hrubky v rozehrávce. Rychle se chopil míče a poslal jej do sítě, časomíra přitom v té době ukazovala odehraných osm vteřin a jednu desetinu, což je o dvě desetiny méně, než kolik v roce 1993 potřeboval v souboji San Marina s Anglií Davide Gualtieri.

"Můj první gól? Chtěli jsme dát rychlé branky v prvních dvaceti minutách. Obránce vše špatně vyhodnotil, já se okolo něho dostal a na nic se neptal. V posledních týdnech se cítím dobře, chci se i nadále posouvat směrem dopředu," hlásí za své působení v Liverpoolu často kritizovaný fotbalista.

Benteke se včera do listiny střelců nezapsal jenom jednou, krátce před poločasovou přestávkou zvyšoval na 3:0 a v 56. minutě dokonal hattrick. I díky němu tak Belgie zatím ve třech zápasech posbírala plný počet bodů a může se pochlubit skóre 13:0.

"Bylo by to trochu jiné, kdybych hattrick dal proti velkému týmu. Ale nebudu si plivat do polévky, ten hattrick beru. Svou současnou formu se pokusím potvrdit v klubu, kde budu chtít pokračovat v těchto výkonech. Nemyslím si, že bych byl hrdinou utkání. Nejdůležitější bylo, aby nás to bavilo," hodnotí Benteke včerejší duel.

Autor: Tomáš Pavlík / soccerway.com