Barcelona chtěla zrušit zápas s Las Palmas, nakonec se ale hraje

01.10.2017 14:59, aktualizováno 01.10.2017 15:55 - Aktuality
 
Vedení Barcelony neuspělo se žádostí o přeložení zápasu s Las Palmas u španělského svazu ani vedení LaLigy, a tak se nakonec na Camp Nou i přes konání referenda o katalánské nezávislosti hrát bude. Výkop je v plánu v 16:15. Hlasování provázejí protesty v barcelonských ulicích, při kterých zasahuje policie. Proti stoupencům nepovoleného referenda použila i gumové projektily.

Kvůli situaci v regionu odložily katalánská fotbalová i basketbalová federace všechny zápasy svých soutěží, které se měly hrát dnes odpoledne.

V ochozech barcelonského stadionu Camp Nou pro téměř sto tisíc lidí se očekávala bouřlivá atmosféra a volání po odtržení Katalánska od Španělska v mnohem větší míře než po 17 minutách každého poločasu jako obvykle.

Momentálně však Camp Nou zeje prázdnotou, a tak to také zůstane - utkání se odehraje za zavřenými dveřmi. Skupina barcelonských fanoušků už totiž pohrozila, že by v případě konání střetnutí vtrhla na hrací plochu.

Fotbalistům Barcelony dříve nebylo povoleno nastoupit v barvách katalánské vlajky - pruhovaných červeno-žlutých dresech. Hrát měli alespoň s malou katalánskou vlajkou na zadní straně dresu u krku. "Neoblečeme seňeru, ale budeme ji mít na krku a v srdci," uvedl místopředseda klubu Jordi Cardoner.

Zástupci Las Palmas pár hodin před zápasem pro změnu oznámili, že jejich hráči budou mít na dresech vyšitou španělskou vlajku. "Veřejná prohlášení v posledních dnech, zvlášť od našich hostitelů, udělala z tohoto ligového zápasu něco víc než jen sportovní událost. Mohli jsme být jen tichým svědkem na této historické křižovatce, ale rozhodli jsme se jinak. Bez ohledu na to, jak daleko je Estadio Gran Canaria (stadion Las Palmas), nikdy jsme necítili ani to nejmenší pokušení stát se součástí jiné země," uvedlo vedení týmu z Kanárských ostrovů v prohlášení.

Před utkáním vyrazil k volební urně mimo jiné barcelonský stoper Gerard Piqué a kritizoval postup policie proti příznivcům nezávislosti. "Je to ostuda, ty obrázky mluví samy za sebe," uvedl španělský mistr světa a Evropy, který má na kontě i devět startů za katalánskou reprezentaci. Údaje katalánské vlády o zraněných již uvádějí číslo 337.
Autor: Tomáš Daníček, ČTK
Počet zobrazení: 7220
Komentáře (389 / 0 nových)
Komentáře k článku naleznete zde
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.