Aspas chce vytěžit maximum, Sabadellu dal dva hattricky

04.12.2014, 14:55
Aktuality
Po delší době o sobě dal znovu vědět Iago Aspas. Španělský útočník se neprosadil v Liverpoolu a před letošní sezonou zamířil na hostování do Sevilly, která si ve čtvrtém kole Španělského poháru snadno poradila s druholigovým Sabadellem. Aspas zaznamenal v obou zápasech hattrick, včera mu na něj stačilo necelých pět minut...

Sevilla si do domácí odvety nesla náskok 6:1 z prvního duelu a ve středu večer zvítězila 5:1, přestože musela v utkání dotahovat po proměněné penaltě Juana Josého Collantese. Ve 35. minutě srovnal Kevin Gameiro a po změně stran pálil ostrými Aspas. Někdejší klíčová postava Celty Vigo se prosadila třikrát v rozmezí od 58. do 62. minuty.

"Souboj byl rozhodnutý už v prvním zápase, ale bylo třeba prokázat respekt soupeři rovněž v odvetě. Do zápasu jsme se dostávali pomalu, ve druhé půli pak častěji drželi míč, což jsme chtěli. A začaly přicházet góly," hodnotil utkání Aspas.

27letý fotbalista po rok a půl starém transferu z Galície v Anglii zklamal a v Liverpoolu se nedokázal prosadit. V Seville se mu kromě pohárových duelů vede obdobně, čeká na svou šanci a v lize naskočil jen k šesti duelům jako střídající hráč.

"Hattrick? To dělat musím, každý musí vytěžit maximum z minut strávených na hřišti. Tým si vede dobře ve všech soutěžích. O tom, kdo bude hrát, rozhoduje trenér a je na nás, abychom mu volbu co nejvíce zkomplikovali," dodává Aspas.

Autor: Tomáš Pavlík / football-espana.net