ANGLIE: LEAGUE CHAMP. - 42. KOLO

13.04.2005, 12:57
Aktuality
Vysoké tempo mají závěrečné zápasy anglické Coca Cola league, tedy druhé ligy. Vedoucí Sunderland přišel o šňůru osmi výher v řadě. Dramatický závěr měl duel dalších aspirantů na vyřazovací boje mezi Sheffildem Utd. a Queens Park Rangers. Skoro jistý sestup už má po domácí prohře Plymouthem i Nottingham Forest. Ipswich nestačil na Wolves a zdramatizoval tak situaci kolem druhého místa.

Cardiff - Wigan 0:2
Souboj týmů z opačných pozic tabulky, Wigan se výhrou mohl vyhoupnout zpět na přímo postupové druhé místo. První půle patřila plně domácím, kteří ale naprosto propadli v koncovce. Silný Wigan proto po přestávce trestal. Napřed v 51. minutě hlavou otevírá skóre zápasu hlavou Roberts a čtyři minuty před koncem přidává dvojice bývalých hráčů Cardifu Kavanagh s Mahonem pojistku na 2:0. V Cardifu tak pokračují záchranné práce.

Nottingham - Plymouth 0:3
Manažer Nottinghamu Gery Megson dal v zápase šanci několika hráčům z juniorky, ale ani tahle změna vítězství nepřinesla. Plymouth soustavným tlakem soupeře k ničemu nepustil a ve 23. minutě vedl už 2:0. Ve druhém poločase zpečetil svým druhým gólem zápasu Blackstock. Nottingham se tak už pomalu připravuje na sestup.

Millwall - Crewe 4:3
Letošní účastník poháru UEFA první hodinu jednoznačně dominoval. Když v 50. minutě přidal Jody Morris třetí gól, zdálo se být rozhodnuto. Jenže hosté z nařízené penalty snížili a do dvaceti minut bylo vyrovnáno. To už byl na hřišti i hrající manažer Wise, kterého po čtyřech minutách od vyrovnání srazil v šestnáctce Lunt a May strhl konečné vedení zpět na stranu domácích. Millwall, který živí už jen teoretickou naději na play off, tak výrazně zkomplikoval Crewe záchranu.

Sheffield United - QPR 3:2
Hosté se sice ujali vedení po tečované střele Rowlandse, ale Danny Webber dvěma brankami v rozmezí deseti minut otáčí. Gallen sice ještě vyrovná, ale poslední slovo má Sheffield, když v poslední minutě vrací vedení gólem z penalty Andy Gray. Stejný hráč, který vynutil podobnou penaltou z 90. minuty opakovaný zápas proti Arsenalu v FA Cupu.

Sunderland - Reading 1:2
Domácí potvrzovali své vedoucí postavení v tabulce i hrou a Julio Arca v padesáté minutě snahu korunoval vedoucím gólem. Hosté se však díky němu probudili a agilní Dave Kitson napřed vyrovnal a z penalty pak Readingu zařídil všechny tři důležité body. Sunderland nenavázal na předchozích osm výher a prohrál poprvé od 19. února.

Rotherham - Preston 1:2
Domácí, kteří zbytek sezony mají už jen jako přípravu na příští ročník v nižší soutěži, vedli po nepovedeném centru. Hoskins chtěl poslat míč do šestnáctky, ale jeho přetažená přihrávka k podivu všech skončila v brance. Po přestávce však Preston, aspirant na druhou postupovou příčku, dvěma brankami otočil a zápas již dovedl do vítězného konce.

Gillingham - Burnley 1:0
Diváci v Gillinghamu viděli jedinou branku utkání v 56. minutě, kdy se parádně trefil Darius Henderson. To však bylo vše a hra byla po většinu zápasu k nekoukání. Gillingham nesmírně cenné body uhájil a svojí první sestupovou příčku s radostí přenechal Brightonu.

Brighton - Leicester 1:1
Souboj ze spodní části tabulky. Loňský účastník Premier league Leicester letos jen smutně vzpomíná na předešlé sezóny a ani tento zápas hráčům myšlenky moc nezlepšil. Ujali se sice vedení po Connollyho ponaltě v 34. minutě, ale už po půl hodině byli v deseti za druhou žlutou pro Hughese. Přitom obě karty byly v rozmezí deseti minut a v obou případech za hloupé odkopnutí míče. Domácí přesilovku nakonec využili, když se trefil Reid. Brighton, tak i přes sesun v tabulce pořád drží krok.

Watford - Leeds 1:2
Poločas skončil smírně 1:1, když vedení hostům zařídil Hulse, ale pár minut před přestávkou vyrovnal Helguson. Leedsu už o nic nejde, přesto byl lepším týmem. V 50. minutě přišla druhá žlutá pro domácího DeRemita a vyloučení. V početní převaze nacentroval Kilgallon přesně na hlavu Carlisle a hosté pak už zápas udrželi. Watford čeká ještě těžká a dlouhá cesta za záchranou.

Derby - Stoke 3:1
Hostující Taggart sice hned v sedmé minutě otevřel skóre, ale to bylo vše, k čemu Derby Stoke pustilo. Za 45 sekund bylo vyrovnáno a Bisgaard pak druhý přidal do šatny. Po změně stran to byli hosté, kdo měl více ze hry, ale když v 79. minutě přidal třetí gól přímo z rohu Idiakez, bylo rozhodnuto. Derby tak stále drží pátou příčku.

West Ham - Coventry 3:0
Řepkův West Ham se po nepovedeném začátku kalendářního roku musí prodírat zpět na příčky zajištující alespoň vyřazovací boje. V utkání proti Coventry padaly branky až v závěrečných patnácti minutách. Napřed Richard Shaw odvrátil nešťastně soupeřův centr do vlastní brány. Druhý gól přidal z penalty v 89. minutě zkušený Sheringham a v nastaveném čase uzavřel Zamora. Coventry je stále nadosah sestupu, "kladiváři" věří v play off.

Wolverhampton - Ipswich 2:0
Domácí už v pohodě dohrávají sezónu, proto větší favorit byli určitě hosté, kteří chtějí za každou cenu přímý postup. Ten se jim ale řádně zkomplikoval, když dvakrát nestačili pokrýt Colina Camerona. Napřed sám zakončil a na druhou branku nahrál ideálně Cortovi. Hostující finský kanonýr Kuqi pak celý druhý poločas nebezpečně dorážel, ale změnu skóre už to nepřineslo. Ipswich tak zůstane třetí, kam ho posunul Wigan. Příští víkend hostí v utkání jara Sunderland a oba týmy budou chtít odčinit nečekané porážky.