1. BUNDESLIGA - 9. KOLO

27.10.2006, 22:40, aktualizováno 29.10.2006, 22:30
Brémy potvrdily, že mají bezkonkurenčně nejlepší útok v Bundeslize, vyhrály v Mainzu 6:1 a drží se v čele tabulky. Bayern porazil Frankfurt a je tři body zpět, stejně tak Schalke po jasné prohře ve Stuttgartu. Ztratila Hertha, když prohrála v Cottbusu, Gladbach doma nečekaně podlehl Leverkusenu, Dortmund uhrál bod v Norimberku, Hamburk znovu jen remizoval, tentokrát s Hannoverem, Bielefeld rozstřílel Aachen.

Mezi výsledky devátého kola se vyjímá šestigólová nadílka Werderu, který řádil na hřišti Mainzu. Lídr tabulky nenechal nikoho na pochybách o své formě hned v úvodu. Hunt vyslal na zteč Kloseho, ten v rychlosti zpracoval obtížný míč, obešel obránce Friedricha i brankáře Wacheho a poslal svůj tým do vedení. Miroslav Klose měl problémy se stehenním svalem, dlouho se nemohl trefit, ale dnes ho opět bylo plné hřiště. Už za šest minut se dostal spolu s Aaronem Huntem za obranu domácích a svému spoluhráči připravil před prázdnou branku druhý gól. Pojistku přidal za necelou minutu opět Klose, když z první poslal k tyči Huntovu nahrávku. Domácím svitla naděje v 74. minutě díky Azaouaghovi, kterému se i s přispěním nejistého Wieseho vydařil přímý kop. Jenže hned po rozehrávce udeřily znovu Brémy. Kloseho střelu vyrazil Wache jen k Huntovi a ten dnes už podruhé zakončoval do prázdné. V osmdesáté minutě uspěl s hlavičkou Naldo a šestou branku přidal v zavěru tečovanou střelou Diego.

Bayern hostil ve vyprodané Allianz Areně Frankfurt a úvod zápasu překvapivě patřil aktivnějšímu týmu hostí. Domácí se však mohli spolehnout na jistého Kahna, který se vyznamenal hlavně při tečované standarde Streita. Poté už převzal iniciativu Bayern a hned se měnilo skóre. Cruz vystřelil zpoza vápna, Nikolov jeho pokus vyrazil jen před sebe a dobíhající Makaay neměl problém míč poslat přesně k tyči. Za pět minut přidali domácí druhý gól. Makaay na levé straně obehrál Russe, počkal, až mu naběhne Bommel a nizozemská spolupráce skončila střelou letní posily do horního rohu Nikolovovy branky. Vynikající příležitost k další brance propásl Pizarro. Po jeho střetu s Kyrgiakosem se kopala přísná penalta. K ní byl sice jako první určen Makaay, jenže Pizarro mu nedal míč a kopal sám. Pokutový kop se mu moc nepovedl a Nikolov ho vyrazil. Ve druhé půli už tolik vzrušení nebylo. Makaay trefil tyč, rozhodčí upřel domácím penaltu a Vasoski se vyžlutil. Bayern tak stíhá Brémy, ztrácí stále tři body.