13.08.2016 18:30 CET
2 : 0
(1:0)

SBV Excelsior - FC Groningen 2:0

Fotbalisté Excelsioru dokázali zvítězit podruhé v řadě a rozhodně vykročili za bojem o záchranu tou správnou nohou. V domácím prostředí si tentokráte poradili s Groningenem v poměru 2:0. Do vedení se dostali už ve 2. minutě a poté v nastaveném čase svůj náskok pojistili, přičemž těsně předtím přežili klinickou smrt. Groningen naopak po minulém debaklu 0:5 s Feyenoordem nemá na kontě ani bod a je jasně poslední se skóre 0:7.

Už po necelých dvou minutách vsítilo SBV vedoucí gól, když si po přímém volném kopu Koolwijka z pravé strany udělal místo na hranici brankového území Jurgen Mattheij a přesnou hlavičkou umístil balón k levé tyči mimo dosah brankáře Padta. Po čtvrthodině hry byl blízko navýšení náskoku Kevin Vermeulen. Po prodloužené hlavičce od Hasselbainka už obcházel Padta a chtěl zakončit do odkryté svatyně, nicméně hostující strážce famózně na poslední chvíli vypíchl míč.

Po necelé půl hodině hry mohl na druhé straně vyrovnat Drost, po pasu z pravého křídla hlavičkovat doprostřed branky a gólman Muyters reflexivním zákrokem balón vyboxoval. Ve druhém poločase Groningen zvýšil svou aktivitu a po zhruba pěti minutách mohl rozvlnit síť, jenomže v pokutovém území to přehnal s kombinací a nakonec nevystřelil. Po hodině hry skvěle zasahoval Muyters, když u bližší tyče výborně zkrotil balón po teči jednoho ze spoluhráčů.

V dalších minutách se snažili hosté tvořit hru, ovšem nedařilo se jim překvapit dobře zorganizovanou defenzívu protivníka. Naopak v 83. minutě mohl definitivně rozhodnout střídající Ondaan. Ten se po krásné přihrávce za defenzívu rozeběhl z půlky a pokračoval sám směrem k Padtovi, pod tlakem dvou protihráčů se pokusil vystřelit z hranice pokutového území a to nebyla dobrá volba, míč skončil asi metr vedle pravé tyče.

Za další tři minuty odvracel Padt balón jednoruč nad svou svatyni po přímém volném kopu, FC promarnilo obrovskou příležitost ve třetí nastavené minutě. Hrdinou se mohl stát právě kapitán Padt, který po centu z levé strany hlavičkoval do tyče, následně jeden z hráčů Excelsioru při snaze odkopnout míč trefil protější tyčku. Z následného protiútoku se postaral o nádhernou trefu Vermeulen, jež vypálil z více jak padesáti metrů a jelikož se Padt nestačil vrátit, tak balón doskákal do volné branky.

Autor: Viktor Sandev / fcgroningen.nl, sbvexcelsior.nl