Wales srovnal s Nizozemskem v nastaveném čase, ihned na to ale o remízu přišel

Nabuzený Wales po nedělním postupu na MS 2022 v Kataru málem zaskočil favorizované Oranjes, ale i přes pozdní vyrovnávací branku nakonec podlehl Nizozemsku nejtěsnějším poměrem 1:2. Po svém premiérovém postupu do nejvyšší Ligy A tak klesl na poslední čtvrtou příčku bez zisku jediného bodu, jelikož přesně před týdnem nestačil stejným poměrem na Polsko. Naopak hosté si díky druhé výhře ve skupině 4 upevnili vedoucí postavení.

Povzbuzené Nizozemsko se po Belgii pokusí vyloupit i stadion houževnatého Walesu

Hráči Walesu zažívají v poslední době povedené období, jelikož uspěli v dodatečné baráži o MS 2022 v Kataru. Hned první červnový den odstartovali svou premiéru v nejvyšší výkonnostní kategorii Ligy národů a vůbec nepředvedli špatný výkon, nicméně v Polsku nakonec neudrželi jednobrankové vedení a svému soupeři podlehli 1:2. Nyní přivítají vysoce favorizované Nizozemsko, které na úvod senzačně deklasovalo Belgii.

Největší výhra v historii Walesu, řekl Bale po postupu do Kataru

Wales se po 64 letech vrátí na mistrovství světa a podle kapitána týmu Garetha Balea je nedělní postupové vítězství 1:0 nad Ukrajinou největší úspěch historie velšského fotbalu. Kouč Rob Page ocenil po triumfu výkon obvyklé reprezentační dvojky Waynea Hennesseyho. Pětatřicetiletý gólman si připsal devět úspěšných zákroků a nasměroval tým na turnaj do Kataru.

Wales se po 64 letech probojoval na MS. Bojovnou Ukrajinu srazil vlastenec

Fotbalisté Walesu si v dodatečném finále baráže o mistrovství světa poradili s Ukrajinou 1:0 a poprvé od roku 1958 si zajistili postup na světový šampionát. O osudu utkání hraném v hustém cardiffském dešti rozhodl vlastní gól Andrije Jarmolenka ze 34. minuty. Ukrajinci tak ani přes velkou útočnou snahu druhou účast na závěrečném turnaji v historii nepřidají.

Posledním evropským účastníkem MS bude Wales, nebo Ukrajina

Jednu polovinu náročného úkolu ve Velké Británii mají fotbalisté Ukrajiny za sebou, ta druhá je čeká v neděli odpoledne. Aby se dostali na mistrovství světa, musí uspět ve finále baráže na hřišti Walesu.

Dobrá střídání v podání Polska, díky žolíkům v Lize národů přetlačilo Wales

Vůbec první duel třetího ročníku Ligy národů zvládlo lépe Polsko, které se dokázalo vzchopit po obdrženém gólu od Jonathana Williamse zkraje druhé půle a díky náhradníkům Jakubovi Kamiňskému a Karolovi Šwiderskému urvalo tři body do tabulky čtvrté skupiny výkonnostní ligy písmena A. Zhruba poslední čtvrtina tohoto klání celku z Ostrovů zkrátka moc nevyšla.

Polsko usiluje o první tři body, Wales očekává nedělní finále

Velšané se v neděli utkají o účast na mistrovství světa proti jednomu z dvojice Ukrajina - Skotsko, ale ještě předtím budou zainteresováni v Lize národů. Jako první ze všech začnou program této nedávno spuštěné soutěže s Polskem, nejsnazším soupeřem z celé skupiny.

Britský tisk po remíze Walesu s Českem kvitoval udržení domácí neporazitelnosti

Britský tisk po úterní remíze fotbalistů Walesu 1:1 v přípravném s českou reprezentací v Cardiffu pochválil herní projev domácích mladíků a vyzdvihl domácí neporazitelnost "Draků", která trvá už 18 zápasů.

Součkova trefa na vítězství nestačila. Češi si z Walesu odvezli remízu

Čeští fotbalisté ve výrazně obměněné sestavě remizovali v přátelském utkání s Walesem 1:1. Nadějný ofenzivní výkon z prvního poločasu podpořil pohledným gólem z 32. minuty záložník West Hamu Tomáš Souček, domácí si však připravili bleskovou odpověď, o kterou se postaral první reprezentační trefou mladík Rubin Colwill.

Češi si chtějí ve Walesu aspoň trochu zlepšit náladu po prohře ve Švédsku

Čeští fotbalisté v úterý zakončí březnový program přípravným zápasem ve Walesu. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého si chtějí aspoň trochu zlepšit náladu po čtvrteční porážce 0:1 po prodloužení ve Švédsku v semifinále play off o mistrovství světa, po níž přišli o šanci na účast na šampionátu.

Nepotřebuju nikomu nic vzkazovat, reagoval Bale po velšském postupu

Útočník Gareth Bale nastoupil v této sezoně za Real Madrid pouze k pěti utkáním, reprezentaci Walesu ale táhne za premiérovou účastí na mistrovství světa od roku 1958. Jedna z největších fotbalových hvězd současnosti ve čtvrtek dvěma góly rozhodla v semifinále play off o výhře 2:1 nad Rakouskem a přiblížila tým k postupu na turnaj v Kataru.

Wales díky Baleovi přehrál Rakušany a postupuje

Šance Garetha Balea na to, že se poprvé po dlouhé době dostane Wales na mistrovství světa a Bale tak překročí stín někdejších velikánů velšského fotbalu, stále žije. A postaral se o ni právě hráč Realu Madrid, který dal Rakušanům obě branky své země.

Poslední Baleova šance? Wales vyzve v boji o MS Rakušany

Už je to hodně dlouhá doba od chvíle, kdy se Wales naposledy předvedl na finálovém turnaji mistrovství světa. Teď dělí svěřence trenéra Roberta Page od finálové účasti dvě výhry. Bezprostředně si musí poradit s Rakušany, kteří už se na mistrovství taky delší dobu nepodívali.

Soud s bývalým hráčem a trenérem Giggsem byl odložen na srpen

Soudní proces s bývalým trenérem velšských fotbalistů Ryanem Giggsem, který se měl konat dnes, byl kvůli nedostatku místa odložen. Podle BBC se nenašla i kvůli protipandemickým opatřením u soudu v Manchesteru volná místnost, kde by se mohlo jednání uskutečnit. Nový termín řízení byl stanoven na 8. srpna.

Jsem na tým hrdý, v baráži se nikoho nebojíme, řekl velšský trenér Page

Trenér velšské reprezentace Rob Page byl hrdý na svoje svěřence, kteří zakončili kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2022 domácí remízou 1:1 s Belgií a ve skupině E udrželi druhé místo o bod před českým mužstvem. V březnové baráži se kouč "Draků" nebojí žádného soupeře.