Českou jednadvacítku čeká na úvod domácího ME Dánsko

Konec čekání, česká reprezentace do 21 let ve středu vstoupí do mistrovství Evropy. V pražském Edenu se výběr trenéra Jakuba Dovalila utká s Dánskem (18:00, ČT Sport), bude se však muset obejít bez dvojice opor obránce Tomáše Kalase a útočníka Václava Kadlece. Oba totiž pykají za tři roky staré vyloučení v baráži o předchozí šampionát.

Andersen s Dány do Česka cestuje, startovat ale pořád nemusí

V nezáviděníhodné pozici se ocitl Lucas Andersen. Talentovaný záložník Ajaxu původně nebyl začleněn do nominace Dánska na nadcházející Euro jednadvacetiletých, pak byl ale povolán jako případná náhrada za zraněho útočníka Berggreena. Doteď přitom neví, jak na tom je...

Silný dánský výběr do 21 let vyztužili i Sisto s Fischerem

Prakticky nejsilnější možný výběr vysílají do České republiky na Euro jednadvacetiletých Dánové. Nejproduktivnější tým první fáze kvalifikačního cyklu je u této příležitosti doplněn o vysoce ceněné mladíky Viktora Fischera z Ajaxu a Pioneho Sista z mistrovského Midtjyllandu, kteří se doteď v "21" pouze mihli...

Česká jednadvacítka v závěru zachránila remízu s Dány

Čeští reprezentanti do 21 let remizovali v přípravném utkání v Praze s Dánskem 2:2. Češi dvakrát prohrávali po brankách Jense Jönssona a Jeppeho Andersena, ale pokaždé dokázali vyrovnat. V prvním poločase se o to postaral Václav Kadlec a poté v 89. minutě Ladislav Takács.

Dánsko nezvládlo zápas s Islandem, končí oba

Domácí Dánsko ani zdaleka nepotvrdilo roli favorita, podlehlo Islandu 1:3 a na šampionátu končí. Dál nepostupuje ani Island, přesto na turnaji nezklamal a předváděl dobrý ofenzivní fotbal.

Dánové drží postupové šance, cesta vede přes Island

O všechno hrají v sobotu večer domácí Dánové, kteří bezpodmínečně musí porazit Island a zároveň doufat v příznivý výsledek souběžné hraného duelu Běloruska se Švýcarskem. Ani Islanďané ještě neutnuli poslední jiskřičku naděje, jejich postup se však zdá být nereálný.

Dánové doufají, že je k postupu dovede "Nový Laudrup"

Dánsko na domácím mistrovství Evropy hráčů do 21 let zatím nepodává očekávané výkony a o postup do semifinále bude muset zabojovat až ve svém posledním utkání proti Islandu. Mezi mladými Dány však budí největší pozornost záložník Christian Eriksen, který si již během své krátké kariéry stihl vysloužit přezdívku "Nový Laudrup".

Dánové otočili duel s Běloruskem a dál živí naděje na postup

Dánsko otočilo nepříznivě se vyvíjející duel s Běloruskem a po výhře 2:1 si udrželo reálnou naději na postup. Dánové sice prohrávali, ale dvěma góly skóre otočili a mohli slavit. Před posledním kolem mají slušnou šanci na účast v semifinále, soupeřem jim bude poslední Island, zatímco Bělorusko hraje se Švýcarskem.

Dánsku jde doma o všechno, Bělorusy musí porazit!

Dány čeká ve druhém utkání skupiny A Bělorusko. Domácí mají co napravovat, ve svém úvodním představení na šampionátu totiž sice devadesát minut přehrávali Švýcarsko, přesto mu podlehli 0:1. To Bělorusko zdolalo Island a výhra mu automaticky zaručí postup do semifinále.

Sverrissona zklamala koncovka, Bordinggaard se klaněl Sommerovi

Mistrovství Evropy do 21 let má za sebou své první zápasy, které rovnou přinesly dvě výhry, a tudíž i značné komplikace dvěma výběrům. Jedním z nich je i ten domácí, který si vylámal zuby na výtečném brankáři Švýcarů. Nedaleký Island pak pohořel na své zoufalé střelecké potenci.

Dánové na úvod domácího šampionátu nestačili na Švýcarsko

Dánsko nezvládlo svůj první zápas domácího evropského šampionátu do jedenadvaceti let, když podlehlo Švýcarsku 0:1. Dánové byli po celý průběh zápasu jednoznačně lepším týmem, všechny jejich šance ale vychytal fantastický Sommer a rozhodující branku vstřelil těsně po poločase Shaqiri.

Domácí Dánsko čeká to nejtěžší na začátek - Švýcaři

Hned na úvod připravila skupina A souboj dvou největších aspirantů na postup. Proti sobě se postaví Dánsko a Švýcarsko. Bodové zaváhání by mohlo mít neblahé následky, a tak od obou táborů můžeme očekávat, že půjdou tvrdě za vítězstvím.

STARTUJE ME HRÁČŮ DO 21 LET

V úterý 23. května začíná v Portugalsku již patnácté mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Zápasy mezi týmy Dánska, Francie, Německa, Itálie, Nizozemska, Srbska a Černé Hory, Ukrajiny a domácího Portugalska bude hostit šest krásných stadionů.