Inter Miami USA - Inter Miami - Expres Zprávy

21.09.202309:40

Messi střídal už v poločase

Inter Miami se bude muset opět nějaký čas obejít bez argentinské hvězdy Lionela Messiho. Šestatřicetiletý fotbalista kvůli nespecifikovanému zranění nedohrál středeční zápas MLS s Torontem. Messi se přitom proti kanadskému celku vrátil do základní sestavy poté, co kvůli svalovým potížím vynechal jeden zápas Argentiny v kvalifikaci o postup na mistrovství světa a jedno utkání Miami v MLS. Duel s Torontem, které Miami vyhrálo 4:0, však pro sedminásobného držitele Zlatého míče skončilo po 37. minutách. "Už nějaký čas ho trápilo staré zranění," citovala agentura AP trenéra Miami Gerarda Martina.

ČTK
17.09.202308:58

Inter Miami bez Messiho poprvé prohrál

Inter Miami bez hvězdné posily Lionela Messiho poprvé prohrál. Sobotní zápas Major League Soccer (MLS) v Atlantě, kde je jeden z mála umělých trávníků v soutěži, ztratil 2:5 a má daleko k postupovým příčkám do play off. Kapitán argentinských mistrů světa Messi nenastoupil už v úterní jihoamerické kvalifikaci, podle kouče Interu se šetřil kvůli svalové únavě.

"Bylo rozumné ho nechat odpočívat. Musíme být opatrní, protože nás během krátkého období čeká spousta zápasů," vysvětlil trenér Miami Gerardo Martino.

ČTK
16.09.202323:19

Messi chybí v sestavě Interu Miami

Inter Miami nastoupil na hřišti Atlanty a obejít se musí bez své největší hvězdy, vinou zranění k duelu nenastoupil Lionel Messi.

dailymail.co.uk
13.09.202315:35

Interu Miami může chybět Messi

Lionel Messi možná nepomůže Interu Miami v nadcházejícím zápase proti Atlantě United, který je na programu v noci ze soboty na neděli. Argentinský reprezentant laboruje se svalovým zraněním, kvůli čemuž vynechal utkání kvalifikace o postup na MS 2026 v Bolívii (3:0).

sport-express.ru
04.09.202308:20

Messi slavil před hvězdným publikem

Lionel Messi pomohl v nedělním utkání MLS dvěma asistencemi k vítězství Interu Miami 3:1 před zraky hollywoodských hvězd a dalších celebrit na hřišti Los Angeles FC. Tým z Floridy protáhl svou sérii neporazitelnosti ve všech soutěžích na 11 zápasů od příchodu hvězdného Argentince v polovině července.

Messi má v Interu bilanci 11 gólů a osm asistencí. Jeho tým drží naději na účast v play off, osm zápasů před koncem základní části ztrácí na postup do vyřazovacích bojů osm bodů.

Nedělní utkání bylo Messiho poslední za Miami na příští dva týdny, neboť ho nyní čekají v dresu argentinské reprezentace dva zápasy kvalifikace o postup na MS proti Ekvádoru a Bolívii.

ČTK
28.08.202316:33

Hazard se zatím nikam nechystá

Zkušený belgický reprezentant Eden Hazard je aktuálně na trhu s volnými hráči po konci smlouvy v Realu Madrid, a jak uvádí francouzský web Foot Mercato, ačkoli na stole měl několik nabídek od spousty různorodých zájemců, zpočátku především ze zámořské MLS (Vancouver Whitecaps, Inter Miami) a Saúdské Arábie (Al-Hilal), následně pak z Brazílie (Botafogo), Francie (Marseille, Nice, Lille) či Turecka, žádný z nich ho zatím nepřesvědčil. Ve hře tak prý je znovu definitivní konec kariéry, o němž se mimochodem v kuloárech spekuluje prakticky již od května. Aktuálně zkrátka Hazard na žádný přestup nijak netlačí a údajně tráví svůj čas hlavně s rodinou.

getfootballnewsfrance.com
24.08.202308:45

Messi poprvé neskóroval za Miami

Hvězdný Lionel Messi se poprvé po svém červencovém přestupu do Interu Miami nezapsal mezi střelce, přesto svému týmu pomohl do finále další soutěže. Ve středečním semifinále U.S. Open Cupu v Cincinnati kapitán argentinských mistrů světa nahrál na dva góly a proměnil penaltu při vítězství 5:4 v rozstřelu. Po prodloužení zápas skončil 3:3.

Sedminásobný držitel Zlatého míče Messi vstřelil v prvních sedmi zápasech za Inter deset gólů a v sobotu ho dovedl k triumfu v Leagues Cupu, který hrají týmy z MLS a mexické ligy. Ve finále americké pohárové soutěže se Miami střetne 27. září s Houstonem. Tuto sobotu čeká Messiho debut v MLS na hřišti New York Red Bulls.

ČTK
20.08.202308:58

Messi prodloužil gólovou sérii

Argentinský fotbalista Lionel Messi získal s Interem Miami první trofej. Sedminásobný vítěz Zlatého míče skóroval i v sedmém zápase za svůj nový tým a přispěl k výhře ve finále Leagues Cupu. Miami zvítězilo v sobotu na hřišti Nashvillu po dramatickém rozstřelu 10:9 na penalty. V normální hrací době skončil zápas 1:1. Messi otevřel skóre ve 23. minutě po svojí typické akci. Před velkým vápnem obešel obránce a přes další tři soupeře vypálil do horního rohu branky. V dresu Miami dal už desátý gól. Všechny nasbíral v Leagues Cupu, v němž se utkávají týmy z MLS a mexické ligy. V MLS by měl úřadující mistr světa debutovat v dresu aktuálně nejhoršího týmu soutěže v sobotu 26. srpna.

ČTK
16.08.202308:48

Messi gólem pomohl k postupu Miami

Argentinec Lionel Messi dal gól i v šestém zápase za Inter Miami. Sedminásobný vítěz Zlatého míče se podílel jednou brankou na vítězství 4:1 nad Philadelphií v semifinále Leagues Cupu. Za floridský tým nastřílel kapitán úřadujících mistrů světa za necelý měsíc devět gólů.

V úterním zápase na hřišti Philadelphie zvýšil Messi ve 20. minutě na 2:0 pro hosty, když přízemní střelou z velké dálky nachytal jamajského brankáře Andreho Blakea. Přítomnost šestatřicetileté argentinské hvězdy přivedla na stadion v Chesteru téměř 20 tisíc diváků, podle agentury AP se cena vstupenek na černém trhu vyšplhala na 1000 dolarů (22.000 korun).

Miami vyhrálo všechny zápasy od Messiho příchodu z Paris Saint-Germain. Vítěznou šňůru v Leagues Cupu, v němž startují týmy z MLS a mexické ligy, se pokusí završit v sobotním finále proti Nashvillu.

ČTK
15.08.202309:32

Messi má zdravotní potíže

Lionel Messi nedokončil trénink Interu Miami, argentinský reprezentant si poranil levou nohu a je ohrožen jeho start v pohárovém semifinále proti Philadelphii Union.

sports.yahoo.com
12.08.202308:37

Messi skóroval i v pátém zápase

Hvězdný argentinský fotbalista Lionel Messi dal gól i v pátém utkání v dresu Miami. V pátečním čtvrtfinále Leagues Cupu přispěl jednou brankou k výhře 4:0 nad Charlotte. Sedminásobný vítěz Zlatého míče se prosadil v 86. minutě, kdy upravil na konečných 4:0. Kapitán mistrů světa z loňského šampionátu v Kataru se v Interu prosadil celkově poosmé. Miami tak v pěti zápasech po příchodu bývalé hvězdy Barcelony a Paris St. Germain ani jednou nezaváhalo. Před Messiho příchodem z 22 odehraných kol v MLS přitom vyhrálo jen pětkrát.

ČTK
10.08.202311:48

Messiho ligový debut se odkládá

Inter Miami má po postupu do čtvrtfinále Ligového poháru odložený nadcházející zápas MLS proti Charlotte, který se měl hrát z 20. na 21. srpna. Zároveň s tím se posouvá ligový debut Lionela Messiho, argentinský reprezentant by měl debutovat až 27. srpna proti NY Red Bulls.

07.08.202308:56

Messi znovu vstřelil dvě branky

Lionel Messi se v novém působišti Interu Miami blýskl ve třetím utkání za sebou dvěma góly a pomohl floridskému celku do čtvrtfinále Leagues Cupu. V nedělním duelu s domácím Dallasem argentinský mistr světa nejprve šest minut po zahájení otevřel skóre a pět minut před koncem z přímého kopu vyrovnal na konečných 4:4. Zápas tím poslal do penaltového rozstřelu, který sám úspěšně zahájil, a protože na rozdíl od soupeře uspěli i všichni jeho spoluhráči včetně Sergia Busquetse, slavil Inter postup.

ČTK
03.08.202308:24

Messi přidal další dvě branky

Hvězdný fotbalista Lionel Messi se zapsal mezi střelce i ve třetím utkání za Inter Miami. Kapitán argentinských mistrů světa skóroval ve středu dvakrát při výhře 3:1 nad Orlandem a pomohl svému týmu do osmifinále Leagues Cupu. Ve třech utkáních za Inter vstřelil Messi už pět gólů. Šestatřicetiletý Messi otevřel skóre v 7. minutě, kdy si na prsou zpracoval centr Roberta Taylora a z malého vápna poslal tvrdou ranou míč levačkou pod břevno. Podruhé se sedminásobný vítěz Zlatého míče prosadil v 72. minutě, kdy z podobného místa tentokrát "slabší" pravačkou opět z voleje po obloučku Josefa Martíneze stanovil konečný výsledek.

ČTK
02.08.202309:50

Avilés novou akvizicí Interu Miami

Inter Miami oznámil příchod Tomáse Avilése z argentinského Racing Clubu. Teprve 19letý stoper se svým novým zaměstnavatelem podepsal smlouvu do konce roku 2026 s dvouletou opcí.

transfermarkt.de
31.07.202309:33

Inter Miami představí Albu

Jordi Alba se brzy stane další zajímavou letní posilou Interu Miami. Španělský obránce je po odchodu z Barcelony k mání zdarma, americký klub ho představí zítra.

sport.es
29.07.202311:16

Miami chce založit ženský tým

Bývalá anglická hvězda David Beckham chce v Miami, kde spoluvlastní klub zámořské MLS Inter, vybudovat také ženský tým. Řekl to v rozhovoru pro web The Athletic. V ženské NWSL hraje 12 týmů, od příštího roku přibudou FC Bay a Utah Royals.

"Přivést do našeho klubu ženský tým je něco, co určitě uděláme. Protože sám mám dceru, chci, aby měla každý den inspiraci," řekl Beckham s tím, že dvanáctiletá Harper je velkou fanynkou ženského fotbalu.

ČTK
26.07.202311:54

Hazard odmítl nabídku z Miami

Server Voetbalkrant.com bedlivě sleduje situaci kolem záložníka Edena Hazarda, jehož budoucnost v Realu Madrid je stále značně nejistá, a tak kolem něho krouží zástup zájemců. Nabídku údajně dostal také od Interu Miami, současného zaměstnavatele Lionela Messiho, tu každopádně odmítl, protože se nechce stěhovat z Evropy a žít v zámoří. Objevily se mimochodem také zvěsti, že by mohl zamířit do Anderlechtu, ten však jeho transfer vyloučil.

getfootballnewsbene.com
26.07.202311:34

Messi skóroval proti stému soupeři

Lionel Messi vsítil dvě branky ve svém druhém utkání za Inter Miami, Atlanta se přitom v Leagues Cupu stala již jubilejním stým soupeřem, proti kterému se Argentinec trefil během své profesionální kariéry. Oba přesné zásahy mimochodem zapsal už v prvním poločase, po přestávce pak zapsal ještě asistenci.