Dněpr Dněpropetrovsk Ukrajina - Dněpr Dněpropetrovsk - Zprávy

Preview: PSV Eindhoven - Dněpr Dněpropetrovsk

Fotbalisté PSV sice válí na domácí scéně a poráží jednoho protivníka za druhým, ovšem v Evropské lize si situaci výrazně zkomplikovali po nepovedeném dvojutkání se švédským celkem AIK Stockholm. S ním získali pouze jeden bod a jsou tak o skóre třetí právě před AIK, dva body ztrácí na italskou Neapol. Právě italského protivníka dokázali jako jediného ve čtyřech utkáních porazit a nyní nutně potřebují další vítězství.

Cavani čtyřmi zásahy vyprovodil Dněpr a drží Neapol ve hře

Neapol přece jen dokázala navázat na úvodní kanonádu proti AIK Solna a rovněž Dněpropetrovsku přibalila na cestu rovnou čtyři kousky! Největší a rozhodující podíl má na vítězství Cavani, který zatížil ukrajinské konto čtyřmi brankami!

Preview: SSC Neapol - Dněpr Dněpropetrovsk

Patnáct zápasů bez porážky - to je aktuální série Dněpropetrovsku na domácím hřišti, která trvá, možná trochu překvapivě, už od roku 1994. Ukrajinský tým má letos v Evropské lize vše rozjeté skvěle a po třech kolech je stoprocentní. Pokud v Neapoli vyhraje stejně jako před dvěma týdny i nyní, zajistí si už s předstihem postup do další fáze.

Dněpr Dněpropetrovsk - SSC Neapol 3:1

Jedním ze tří celků v Evropské lize, které po polovině bojů základních skupin zůstávají stoprocentní, je trochu překvapivě i Dněpr Dněpropetrovsk. Ten si po Eindhovenu a Stockholmu vyšlápl také na největšího favorita skupiny F Neapol, jíž porazil 3:1.

Preview: Dněpr Dněpropetrovsk - SSC Neapol

Přemožitel Slovanu Liberec, ukrajinský Dněpropetrovsk, vyzve jako vedoucí celek skupiny F SSC Neapol. Zatímco Dněpr je stoprocentní, Neapol v minulém kola vybouchla, a tak nutně potřebuje tříbodový import. Italové ale Evropskou ligu neberou příliš vážně, upřednostňují domácí Serii A a na stadionu Dnipro vyrukují se zcela jinou jedenáctkou, než tomu bylo v zápase s Juventusem. V dresu domácích se představí i český reprezentační brankář Jan Laštůvka.

AIK Solna - Dněpr Dněpropetrovsk 2:3

AIK byl před vlastními fanoušky blízko tříbodovému zisku - nad Dněpropetrovskem, papírovým favoritem utkání, totiž v poločase vedl. Po obrátce se však ukrajinský celek probral a dvěma brankami strhl vítězství na svou stranu.

Preview: AIK Solna - Dněpr Dněpropetrovsk

AIK Stockholm rozhodně nemá nějaké výrazné vyhlídky na postup ze skupiny a podle mnohých bude rád, když získá v obtížné skupině alespoň bod. Švédský celek nyní vyzve v domácím prostředí ukrajinský Dněpr, což by mělo být papírově jeho nejlehčí utkání ve skupině a AIK tak určitě nechce odjet z prázdnou. Nicméně Dněpr ukázal svou sílu ve čtvrtém předkole s Libercem a také v úvodním duelu skupiny s favorizovaným PSV.

Dněpr Dněpropetrovsk - PSV Eindhoven 2:0

Ve skupině F se dařilo domácím. Neapol doma smetla AIK Stockholm a radost propukla také v Dněpropetrovsku. Domácí mužstvo poměrně zaslouženě porazilo mírně favorizované hosty z Eindhovenu, které krátce po změně stran zlomily jak trefa Matheuse, tak následně vlastní gól v podání Hutchinsona.

Preview: Dněpr Dněpropetrovsk - PSV Eindhoven

Dněpr Dněpropetrovsk se po šesti letech opět podívá do skupinové fáze Poháru UEFA, respektive jeho novodobé nástupkyně Evropské ligy, ale konkurenci v boji alespoň o druhou postupovou příčku má přetěžkou. Po vyřazení českého mistra z Liberce si zahraje proti nizozemskému příslušníkovi širší evropské špičky z Eindhovenu a Neapoli.

Liberec prohrál s Dněprem 2:4 a v Evropské lize končí

Liberce si základní skupinu evropských pohárů nezahrají. Český mistr prohrál v odvetě 4. předkola Evropské ligy v Dněpropetrovsku 2:4 a po remíze 2:2 z prvního duelu se loučí se soutěží.

Liberec chce navázat na druhou půli doma a zkusí Dněpr zaskočit

S cílem navázat na zlepšený výkon z druhého poločasu prvního duelu a zkusit zaskočit favorita dnes odletěl Liberec ke čtvrteční odvetě 4. předkola Evropské ligy do Dněpropetrovsku. Český šampion veze na Ukrajinu remízu 2:2, takže jej čeká těžká práce.

Měli jsme to udržet, litoval Laštůvka ztráty dvougólového vedení

Hodinu si téměř nesáhl na míč a chvílemi se protahoval, aby neztuhl. Nakonec ale český brankář Dněpropetrovsku Jan Laštůvka v úvodním duelu 4. předkola Evropské ligy na hřišti Liberce dvakrát inkasoval a musel se se svými spoluhráči spokojit s remízou 2:2.

Šilhavý: Hráči ukázali charakter, udrželi jsme postupovou naději

Liberecký trenér Jaroslav Šilhavý ocenil, že jeho svěřenci za nepříznivého stavu 0:2 povedeným závěrem dokázali v úvodním utkání 4. předkola Evropské ligy vybojovat s Dněpropetrovskem remízu 2:2. Výsledek podle něj Slovan před odvetou na hřišti soupeře nechal ve hře o postup.

Liberec s Dněprem smazal dvougólovou ztrátu a remizoval

Liberec remizoval v úvodním utkání čtvrtého předkola Evropské ligy doma s Dněpropetrovskem 2:2. Ukrajinský tým v sestavě s českými krajánky brankářem Laštůvkou a bekem Mazuchem na severu Čech dlouho dominoval a po gólech Konopljanky a Matheuse na přelomu poločasů vedl 2:0. Jenže v 62. minutě snížil Breznaník a v poslední minutě srovnal z penalty Vácha.

Mazuch: Je to pro mě prestižní zápas, chceme v Liberci vyhrát

Obránce Dněpropetrovsku Ondřej Mazuch se netají tím, že je pro něj nadcházející 4. předkolo Evropské ligy s Libercem mimořádně prestižní. Na souboj s krajany se těší a věří, že si s ukrajinským celkem ve čtvrtek odveze z úvodního duelu pod Ještědem výhodný výsledek do odvety, nejlépe vítězství.