Go Ahead Eagles Nizozemsko - Go Ahead Eagles - Zprávy

Go Ahead skvěle zvládlo první poločas a i přes vyloučení snadno porazilo Volendam o tři branky

Go Ahead Eagles před týdnem utrpělo debakl v Alkmaaru (1:5), avšak nyní zmobilizovalo své síly a poprvé před vlastními fanoušky předvedlo vynikající výkon, neboť tápající Volendam přehrálo vysoko po výsledku 4:1. Během úvodních čtyřiceti minut nasázelo hned tři góly, a i když v poslední minutě první půle byl vyloučen Bobby Adekanye, tak po změně stran si tento náskok pohlídalo a získalo tedy důležité tři body.

Go Ahead hodlá odčinit vysokou porážku s Alkmaarem proti podceňovanému Volendamu

Oba sobotní soupeři byli před sezónou považováni za jedny z adeptů na sestup a úvodní duely jim příliš nevyšly, nyní se tak pokusí získat premiérové body tohoto ročníku Eredivisie ve vzájemném souboji. Go Ahead nejprve zavítalo do Alkmaaru a s obrovským favoritem nemělo šanci, protože utrpělo debakl 1:5. Naopak Volendam začal proti Vitesse dobře, nicméně dlouhé oslabení nakonec nezvládl a soupeři z Arnhemu podlehl 1:2.

Alkmaar zahájil letošní sezónu Eredivisie vysokou výhrou nad Go Ahead

Alkmaar naposledy získal ligový titul před necelými patnácti lety a letos by konečně chtěl toto dlouhé čekání ukončit. Do nového ročníku vstoupil jednoznačným vítězstvím nad vyzyvatelem z Deventeru, kterému nasázel hned pět branek. AZ od samého začátku skvěle fungovalo jako tým a do listiny střelců se zapsalo hned pět různých střelců. Go Ahead se zmohlo jen na jedinou trefu zhruba v polovině druhé půle za nepříznivého stavu 0:3.

Alkmaar hodlá zabojovat o titul, na úvod vyzve nevyzpytatelné Go Ahead

Alkmaar naposledy získal mistrovský titul v roce 2009 a své dlouhé patnáctileté čekání by konečně rád ukončil, nicméně ani v tomto ročníku to v konkurenci Ajaxu, Feyenoord a PSV nebude mít vůbec jednoduché. Vedení klubu i pro tento ročník prodloužilo smlouvu trenérovi Pascalu Jansenovi a toho kromě bojů v Eredivisii čeká i snaha dostat se do základní skupiny Konferenční ligy. Prvním soupeřem AZ na nizozemské scéně bude Go Ahead Eagles.

Heerenveen v přímém souboji o play-off zdolal Go Ahead a čeká ho tedy páté Twente

Heerenveen se těsně před koncem základní části zvedl a nyní neprohrál již počtvrté v řadě, když si poradil s vyzyvatelem z Deventeru po výsledku 2:0 a obsadil tak konečné osmé místo se ziskem šestačtyřiceti bodů, které mu nakonec vyneslo dodatečné play-off o předkolo Konferenční ligy. Hned v 1. kole se utká s vysoce favorizovaným Twente a nic jednoduchého ho nečeká, devátý Waalwijk za sebou nakonec nechal o pět bodů.

Heerenveen zkusí proklouznout do play-off o předkolo KL proti konkurenčnímu Go Ahead

Heerenveen ani v tomto ligovém ročníku nepředváděl konstantní výkony, ovšem i přesto má před závěrečným zápasem blízko k tomu, aby si alespoň zajistil dodatečné play-off o předkolo Konferenční ligy. V tuto chvíli má na kontě třiačtyřicet bodů a patří mu osmá pozice, před devátým Waalwijkem drží dvoubodový odstup a právě před svým nedělním protivníkem má náskok tří bodů. K jistotě udržení současné pozice potřebuje vyzyvatele z Deventeru porazit.

Volendam se i přes jasnou porážku v Deventeru udržel v Eredivisie

Volendam sice na půdě Go Ahead Eagles hned v úvodu přežil pokutový kop soupeře, ovšem poté třikrát inkasoval, a v Deventeru tedy prohrál jasně po výsledku 0:3. Nicméně kvůli porážce Emmenu s Feyenoordem (1:3) mu tento neúspěch vadit tolik nemusí, protože se v nováčkovské sezóně tak jako tak udržel mezi elitou. Se ziskem třiatřiceti bodů mu náleží čtrnácté místo a právě před šestnáctou barážovou pozicí Emmenu udržel nedostižný pětibodový náskok.

Volendam chce proti Go Ahead Eagles podniknout poslední krok k záchraně

Velmi malou naději mají hráči Go Ahead Eagles na uzmutí osmého místa, které by jim ještě prodloužilo tuhle sezónu. Tahle příčka je tou, která zaručuje účast v play-off o kvalifikaci do evropských pohárů pro následující ročník, jenže domácím je poměrně dost vzdálená. Aby se mohli tomuto cíli přiblížit, musejí bezpodmínečně porazit o záchranu usilující Volendam.

Feyenoord si poradil i s Go Ahead Eagles a po šesti letech získal mistrovský titul

Feyenoord dotáhl do úspěšného konce skvěle rozehranou sezónu a po nedělním utkání s Go Ahead si definitivně zajistil titul, který získal poprvé od roku 2017. Svěřenci kouče Arneho Slota usedají na nizozemský trůn zcela zaslouženě, v dosavadních dvaatřiceti zápasech jen jednou prohráli a hned čtyřiadvacetkrát zvítězili. A před závěrečnými dvěma koly tedy udrželi nedostižný osmibodový náskok před druhým PSV.

Feyenoord hodlá oslavit šestnáctý titul proti podceňovanému Go Ahead

Feyenoord v tomto ligovém ročníku dělal postupné krůčky a předváděl vyrovnané výkony po celou dobu, nyní v nedělním utkání 32. kola má situaci ve svých rukách a po šestileté přestávce má obrovskou šanci získat mistrovský titul. Tři kola před koncem totiž drží osmibodový náskok před druhým PSV, a pokud dokáže porazit podceňované Go Ahead, tak na stadionu De Kuip mohou naplno vypuknout bujaré oslavy.

Groningen v Deventeru pouze remizoval a po 23 letech mezi elitou sestupuje

FC Groningen v utkání s Go Ahead Eagles dospěl k těžce vyhnutelnému rozuzlení letošní sezóny. Tradiční prvoligový klub po remíze 1:1 přišel o matematickou šanci na záchranu v lize a po 23 letech opouští Eredivisie. Hosté sice v úvodu šli do vedení, ale o to ještě do změny stran přišli a výsledek již nedokázali otočit na svou stranu.

Groningen zkusí udržet teoretickou naději na záchranu v Deventeru

Tradiční účastník Eredivisie prožil katastrofální sezónu a čtyři kola před koncem to vypadá, že se nad ním definitivně stáhla mračna. FC totiž posbíralo pouhých sedmnáct bodů a je předposlední sedmnácté, na šestnáctou barážovou příčku Excelsioru ztrácí téměř nedostižných jedenáct bodů a pád do druhé ligy po dlouhých třiadvaceti letech se tedy zdá být prakticky nevyhnutelný. Pokud si chce zachovat alespoň teoretickou šanci, tak musí Go Ahead porazit.

Go Ahead zvládlo po dohrávce i duel s konkurenční Fortunou a je krůček od záchrany

Celek z Deventeru se ještě před týdnem nacházel v těsné blízkosti sestupového pásma, ale nyní dokázal zvítězit na ligové scéně podruhé za sebou a v tuto chvíli ještě může zabojovat o pohárové příčky. Po skalpu Waalwijku (3:2) i Fortuny (2:0) se posunul na desáté místo Eredivisie se šestatřiceti body a za osmým Waalwijkek zaostává o pouhé dva body, naopak klub ze Sittardu klesl na dvanácté místo s dvaatřiceti body.

Fortuna by se potřebovala vzchopit, venku narazí na Go Ahead Eagles

Zabrali v pravou chvíli. Hráči Go Ahead Eagles v dohrávce 25. kola proti Waalwijku urvali v závěru tři body na svou stranu a podnikli dost důležitý krok v boji o záchranu. Nemají ovšem ani zdaleka vyhráno, i když přímé sestupové pozice jsou vlastně daleko. Pořád jim totiž není dostatečně vzdálená barážová pozice, takže by nebylo od věci uspět také v duelu s Fortunou.

Go Ahead zvládlo dohrávku s Waalwijkem a udělalo důležitý krok k záchraně

Celek z Deventeru sehrál divokou dohrávku 25. kola s Waalwijkem a z jeho pohledu duel probíhal jako na houpačce. Od samého začátku totiž prohrával, nicméně krátce po dvaceti odehraných minutách vývoj otočil a poté v závěru první půle neproměnil penaltu. RKC po změně stran srovnalo krok, avšak v páté nastavené minutě rozhodl o úspěchu Go Ahead Eagles Isac Lidberg. Domácí se proto vyhoupli na jedenácté místo tabulky s třiatřiceti body.