FC Volendam Nizozemsko - FC Volendam - Zprávy

Volendam zabral proti Excelsioru a po výhře 3:1 opustil samotné dno Eredivisie

Podceňovaný Volendam tentokráte zvládl vyrovnaný souboj s konkurenčním Excelsiorem a i přes nepříznivý vývoj v prvním poločase (0:1) nakonec převrhl misky vah na svou stranu. Ve druhém dějství totiž skóroval hned třikrát a díky vítězství 3:1 nakonec dokráčel ke svému druhému tříbodovému zisku v této ligové sezóně. V tabulce Eredivisie tak opustil poslední osmnácté místo a se sedmi body se posunul na šestnáctou příčku.

Volendam chce zopakovat květnovou výhru nad Excelsiorem

Na konci května letošního roku zvítězili fotbalisté Volendamu nad Excelsiorem 3:2 a o něco podobného se pokusí i v neděli odpoledne. Koneckonců to potřebují jako sůl, protože v tabulce Eredivise jim patří poslední místo.

Waalwijk nakonec udolal Volendam, ten po těsné porážce klesl na samotné dno Eredivisie

Volendam po minulé překvapivé výhře nad Utrechtem (1:0) chtěl potvrdit zlepšující se náladu i po reprezentační přestávce na půdě Waalwijku, jenže i přes vyrovnávací gól minutu před vypršením základní hrací doby na bodový zisk nedosáhl a kvůli inkasované trefě ve druhé minutě nastavení tedy prohrál 1:2. V tabulce navíc klesl na úplně poslední osmnácté místo se čtyřmi body, naopak RKC se vyhouplo na jedenáctou pozici s devíti body.

Waalwijk s Volendamem se ve vzájemném střetnutí pokusí oddálit sestupovému pásmu

Waalwijk ani Volendam neprožívají úplně nejlepší první čtvrtinu tohoto ročníku Eredivisie a nyní doufají, že po reprezentační přestávce si povedou mnohem lépe. Domácí výběr prozatím posbíral šest bodů v sedmi odehraných utkáních a nachází se na patnácté pozici, jeho sobotní konkurent je na tom však ještě hůře - na kontě totiž má o dva body méně a je předposlední sedmnáctý o jediný bod před posledním Utrechtem.

Utrecht opět selhal, tentokráte "daroval" první výhru Volendamu

Utrecht s každým dalším kolem prohlubuje svou současnou krizi, nyní již potřetí za sebou nepotvrdil úlohu jasného favorita a tentokráte odjížděl s prázdnou z Volendamu, který až do této páteční předehrávky 8. kola ani jednou nevyhrál. Jeden z předsezónních adeptů na evropské poháry tak doslova odevzdal první tři body v sezóně podruhé za sebou, jelikož před týdnem senzačně nestačil na Almere, a s pouhými třemi body na kontě se propadl na úplně poslední osmnácté místo tabulky.

Utrecht je v obrovské krizi, překonat se ji pokusí na půdě posledního Volendamu

Jeden z adeptů na evropské poháry zažívá možná nejhorší vstup do nizozemské nejvyšší soutěže ve své historii, a pokud se v brzké době nezlepší, tak není vyloučeno, že bude bojovat jen o udržení prvoligové licence. FC totiž v dosavadních sedmi zápasech hned šestkrát prohrálo a k tomu ho velcí favorité teprve čekají, s pouhými třemi body mu tak patří až předposlední sedmnácté místo Eredivisie.

PSV se proti Volendamu nadřelo, po výhře 3:1 ale nadále zůstává stoprocentní

PSV se už jistě chystá na další duel Ligy mistrů proti španělské Seville, ovšem ještě předtím hodlalo potvrdit úlohu jasného favorita proti tápajícímu Volendamu a i přes viditelné nedostatky nakonec zvítězilo 3:1. V tuto chvíli tak zaznamenalo již sedmé vítězství ze sedmi ligových utkání a se stoprocentní bilancí vládne celé Eredivisii s tříbodovým náskokem před druhým Twente.

PSV hodlá prodloužit stoprocentní bilanci proti podceňovanému Volendamu

PSV se v letošním ligovém ročníku prezentuje naprosto fantastickými výkony - v šesti odehraných utkáních totiž neztratilo ani bod, nasázelo neuvěřitelných dvacet gólů a jen jednou inkasovalo. Již v úterý ho čeká reparát v Lize mistrů, neboť po vysoké prohře v Londýně s Arsenalem (0:4) přivítá španělskou Sevillu, teď se však musí ještě připravit na sobotní duel s trápícím se Volendamem.

Volendam smazaal manko s Heraclesem a poprvé v sezóně bodoval

Volendam v předchozích čtyřech zápasech nezískal ani bod a i teď v domácím prostředí s nováčkem z Almela to vypadalo, že úspěšný nebude, jelikož po necelé hodině hry prohrával o dvě branky. Nicméně závěr sobotního utkání mu vyšel na jedničku a díky dvěma trefám srovnal na konečných 2:2. V tuto chvíli má na kontě jeden bod a je předposlední sedmnáctý o skóre před posledním Almere, Heraclesu patří obstojná jedenáctá pozice se sedmi body.

Volendam konečně hodlá bodovat proti nováčkovi z Almela

Volendam v uplynulém ročníku po hrůzostrašné podzimní části zabral v té jarní, a nakonec se zachránil. Ani letos se mu však na začátku vůbec nedaří. V dosavadních čtyřech duelech Eredivisie totiž ani jednou nebodoval a v tabulce je úplně poslední osmnáctý. Nyní by konečně rád zabral proti Heraclesu, který se po roce stráveném o patro níže snaží vypořádat s jinou konkurencí a zatím může být celkem spokojen.

Fortuna potvrdila dobrou formu a Volendam porazila 3:1

Fortuna v tomto ročníku Eredivisie ještě neprohrála, a i když se pro ní tento sobotní duel s podceňovaným Volendamem nevyvíjel úplně nejlépe, tak po změně stran skórovala hned třikrát a nakonec se raduje z druhého tříbodovému zisku v sezóně. V dosavadních pěti zápasech posbírala již devět bodů a patří jí solidní páté místo, zatímco Volendam po čtvrté porážce v řadě klesl na předposlední sedmnáctou pozici s nulovým bodovým ziskem.

Fortuna hodlá prodloužit neporazitelnost proti tápajícímu Volendamu

Celek ze Sittardu zažívá až nečekaně povedený vstup do nového ročníku a zatím se drží v horní polovině Eredivisie. Nyní navíc bude plnit úlohu favorita proti Volendamu, kterému se naopak vůbec nedaří. Domácí celek se letos postaral o dvě velká překvapení a na kontě má šest bodů, v tabulce se tedy nachází na sedmém místě. Naopak FC ve třech odehraných duelech ještě nebodovalo a je patnácté.

Twente si po pohárovém nezdaru spravilo náladu ve Volendamu

Celek z Enschede stejně jako v loňském ročníku nezvládl play-off o základní skupiny Konferenční ligy, tentokráte neměl šanci s tureckým Fenerbahce (1:5 a 0:1). Nicméně po kratší pauze nyní potvrdil konstantní výkonnost v Eredivisie a díky vítězství 2:0 ve Volendamu zatím zůstal stoprocentní. Twente po třetím tříbodovém zisku za sebou zůstává třetí o skóre za vedoucím Alkmaarem, Volendam je naopak stále bez bodů.

Twente je zatím suverénní, další body chce přidat proti Volendamu

Twente zpracovává hodně nepříjemnou a bolestivou dvojitou porážku v Konferenční lize, ale nemá moc času na odpočinek. V neděli odpoledne totiž zamíří na Kras Stadion, kde své domácí zápasy hrává Volendam.

Go Ahead skvěle zvládlo první poločas a i přes vyloučení snadno porazilo Volendam o tři branky

Go Ahead Eagles před týdnem utrpělo debakl v Alkmaaru (1:5), avšak nyní zmobilizovalo své síly a poprvé před vlastními fanoušky předvedlo vynikající výkon, neboť tápající Volendam přehrálo vysoko po výsledku 4:1. Během úvodních čtyřiceti minut nasázelo hned tři góly, a i když v poslední minutě první půle byl vyloučen Bobby Adekanye, tak po změně stran si tento náskok pohlídalo a získalo tedy důležité tři body.