FC Twente Nizozemsko - FC Twente - Zprávy

Twente by se rádo přiblížilo ke čtvrtému Alkmaaru proti poslednímu Cambuuru

Celek z Enschede stejně jako v loňském ročníku usiluje o účast v evropských pohárech a sedm kol před koncem má znovu šanci na elitní čtyřku. V dosavadním průběhu posbíral solidních osmačtyřicet bodů a za čtvrtým Alkmaarem zaostává o bodů šest. Teď bude plnit úlohu jasného favorita proti poslednímu Cambuuru, jenž má na kontě pouhých šestnáct bodů a momentálně to vypadá, že se sestupu o patro níže nevyhne.

Černý nevylučuje odchod z Twente. Něco se děje, prozradil

Václav Černý se před devíti lety vydal do Nizozemska a v této zemi strávil celou dosavadní profesionální kariéru, otázkou zůstává, jak dlouho zde bude ještě působit. Pětadvacetiletý český křídelník by v budoucnosti rád okusil i jinou soutěž...

Twente roli favorita nenaplnilo a s Excelsiorem jen remizovalo

Rozjeté Twente těsně před reprezentační přestávkou zdolalo vysoce favorizovaný Alkmaar (2:1), jenomže teď roli favorita nepotvrdilo a na půdě zachraňujícího se Excelsioru získalo pouze bod za bezbrankovou remízu. Po dvou výhrách si tedy opět zkomplikovalo přímou cestu do evropských pohárů a v tabulce zůstává páté se čtyřiapadesáti body, přičemž právě za čtvrtým Alkmaarem stále zaostává o bodů šest.

Twente by rádo potvrdilo skvělou formu před reprezentační pauzou na půdě zachraňujícího se Excelsioru

Twente od poloviny února do začátku března tohoto roku začal docházet dech a ve třech zápasech získalo jediný bod, ovšem těsně před reprezentační přestávkou opět zabralo a vrátilo se tak do hry o přímý postup do evropských pohárů. V tuto chvíli mu patří páté místo se ziskem sedmačtyřiceti bodů a za pátým Alkmaarem zaostává o šest bodů, naopak před sedmou Spartou je o jediný bod. Teď se pokusí najít recept na podceňované SBV.

Twente zdolalo silný Alkmaar a opět se vrací do hry o elitní čtyřku

Twente se po třech ligových zápasech, kdy vybojovalo jediný bod, chytlo minulý týden v Sittardu (3:0) a teď potvrdilo dobré rozpoložení v domácím prostředí proti favorizovanému Alkmaaru. O svém úspěchu rozhodlo během úvodních jedenácti minut, kdy hned dvakrát skóroval Manfred Ugalde. Velký podíl na tomto úspěchu znovu měl český útočník Václav Černý, jenž kromě několika solidních šancí obstaral finální nahrávku na druhou branku.

Alkmaar chce udržet krok s hlavními rivaly na půdě nebezpečného Twente

Druhým nejočekávanějším šlágrem 26. kola nizozemské nejvyšší soutěže bude nedělní dohrávka mezi Twente a Alkmaarem. Vzhledem k aktuální formě obou protivníků je za mírného favorita považován hostující celek, ovšem domácí tým se před týdnem opět chytil a svému soupeři určitě nedá nic zadarmo. FC se v tabulce nachází na páté příčce se čtyřiačtyřiceti body, AZ má na kontě o devět bodů více a patří mu třetí místo.

Twente po měsíci konečně zabralo, k důležité výhře ho opět nasměroval Černý

Celku z Enschede se poslední dobou příliš nedařilo a na ligové scéně začal ztrácet krok s nejlepší čtyřku, ovšem nyní po vyrovnaném průběhu vsítil hned tři trefy během necelých deseti minut v Sittardu a po jednoznačné výhře 3:0 si pojistil páté místo tabulky se ziskem čtyřiačtyřiceti bodů. Podruhé za sebou se trefil český reprezentační útočník Václav Černý, jenž vsítil důležitý první gól svého výběru, a navrch přidal vynikající asistenci.

Twente ztrácí krok s nejlepší čtyřku, nyní zkusí porazit nevyzpytatelnou Fortunu

Hráčům Twente v tomto ročníku jen těsně unikl postup do hlavní fáze Konferenční ligy a na ligové scéně dlouho drželi krok s elitní čtyřkou, avšak poslední dobou se zasekli a budou mít co dělat, aby alespoň udrželi aktuální páté místo. Doposud posbírali jednačtyřicet bodů a před šestou Spartou mají náskok jediného bodu, teď zavítají na půdu nečitelné Fortuny. Ta má na kontě devětadvacet bodů a je jedenáctá.

Twente nepřerušilo šňůru bez výhry ani proti Heerenveenu a po divokém průběhu s ním remizovalo 3:3

Twente po delší době předvedlo zlepšený výkon v ofenzivní fázi a ve 24. kole sahalo proti Heerenveenu na všechny tři body, ovšem po trefě Václava Černého zhruba deset minut po přestávce neudrželo nadějné vedení 3:1 a kvůli inkasované brance v poslední minutě základní hrací doby získalo jen bod za nerozhodný výsledek 3:3. Domácí tak zůstávají na páté pozici s jednačtyřiceti body, ale na vedoucí Feyenoord již ztrácí propastných čtrnáct bodů.

Twente by se rádo vrátilo na vítěznou vlnu proti uvadajícímu Heerenveenu

Twente stejně jako v loňském roce drží krok s největšími favority na celkové prvenství, ovšem poslední dobou mu přeci jen začíná docházet dech a teď se potřebuje co nejdříve zvednout. V tabulce Eredivisie sice stále zůstává na solidním pátém místě se čtyřiceti body, ovšem za čtvrtým PSV už zaostává o bodů šest. Jeho příštím soupeřem bude Heerenveen, který se trápí ještě více a ligovou tabulkou se propadá stále níže.

PSV navázalo na výhru se Sevillou a ve šlágru 23. kola přehrálo konkurenční Twente

Vicemistr loňského ligového ročníku PSV byl sice ve čtvrtek vyřazen z Evropské ligy i přes domácí výhru 2:0 se španělskou Sevillou (úvodní duel prohrál 0:3), nicméně teď i navzdory velmi krátkému odpočinku zmobilizoval své síly a uvadajícího konkurenta z Enschede porazil 3:1. V Eredivisie se proto udržel na čtvrté pozici se šestačtyřiceti body, za vedoucím Feyenoordem stále zaostává o bodů šest.

PSV narazí na Twente a pokusí se udržet kontakt s čelem tabulky

PSV neprožívá jednoduchou sezónu a se svými výkony není úplně spokojeno, na druhou stranu stále může získat vytoužený titul a před závěrečnou třetinou soutěže ztrácí na vedoucí Feyenoord přijatelných šest bodů. Nyní uzavře 23. kolo Eredivisie očekávaným šlágrem s Twente a po pohárové bitvě se Sevillou ho nečeká vůbec nic snadného, i přesto je ale považováno za mírného favorita.

Zranění Sadílka je vážnější, chybět by mohl i reprezentaci

Michal Sadílek se po několika zápasech vrátil na marodku Twente. Český záložník vinou problémů s třísly promarodil takřka celou podzimní část letošní sezony a mimo hru je rovněž v tuto chvíli, trápí ho další svalové zranění...

Go Ahead Eagles doma překvapilo Twente, to nevstřelilo ani jeden gól

Go Ahead slaví doma velké vítězství, poradilo si totiž s favorizovaným Twente! O góly se rovným dílem podělilo duo Rommens - Lidberg, domácí se tedy v tabulce posunuli na jedenáctou příčku.

Twente se v minulém kole probudilo, teď ho čeká nečitelný Go Ahead

Twente už druhý rok po sobě konkuruje v Eredivisii těm největším favoritům a letos si to dokonce chce rozdat o titul. I přes několik nečekaných ztrát mu patří solidní páté místo se ziskem čtyřiceti bodů, přičemž za vedoucím Feyenoordem zaostává o bodů šest. Před týdnem dokázalo přerušit sérii čtyř utkání bez vítězství, jelikož i díky trefě českého forvarda Václava Černého porazilo nováčka z Volendamu hladce 3:0.