FC Twente Nizozemsko - FC Twente - Zprávy

Twente otočilo šlágr kola s Alkmaarem a upevnilo si třetí místo

Alkmaaru se příliš nepovedla první část letošního ročníku a dobře nevstoupil ani do té druhé, jelikož v Enschede nedokázal udržet rychle nabité vedení a houževnatému Twente nakonec podlehl nejtěsnějším poměrem 1:2. V tabulce Eredivisie sice zůstal na aktuálním čtvrtém místě s třiatřiceti body, ovšem za vedoucím PSV již zaostává o hrozivých osmnáct bodů a právě na Twente, které je třetí, momentálně ztrácí čtyři body.

Twente v úvodním šlágru nového roku přivítá konkurenční Alkmaar

Nový rok v Eredivisii otevře 17. kolo, které překlopí ročník do své druhé poloviny, a jeho hlavním šlágrem bude duel mezi domácím Twente a hostujícím Alkmaarem. Oba soupeři i letos mají pohárové ambice a chtějí atakovat nejlepší čtyřku, v tabulce jsou na tom prakticky stejně. Celek z Enschede doposud posbíral čtyřiatřicet bodů a je třetí, AZ má na kontě o pouhý bod méně a náleží mu čtvrtá příčka.

Oslabená Sparta vyválčila s Twente bod, o tři body navíc přišla až v nastavení

Sparta na závěr tohoto kalendářního roku sehrála hodně divoký duel s konkurenčním Twente a nakonec se s ním kvůli obdržené brance v nastaveném čase rozešla smírně po výsledku 2:2. Tým z Enschede se po vyloučení Saïda Bakariho dostal ještě na konci prvního poločasu do vedení a zdálo se, že je o osudu zápasu rozhodnuto, ovšem houževnatý rotterdamský celek po změně stran otočil vývoj díky dvěma proměněným penaltám Tobiase Lauritsena. Nicméně v poslední možnou chvíli přisoudil Twente alespoň remízu střídající Naci Ünüvar.

Twente bude hájit solidní třetí místo nizozemské ligy v Rotterdamu se Spartou

Celek z Enschede se i v tomto ročníku Eredivisie snaží probojovat do evropských pohárů a po necelé polovině soutěže si vede poměrně dobře. V dosavadních patnácti zápasech totiž posbíral parádních třiatřicet bodů, celkově prohrál pouze dvakrát a je čtvrtý o skóre za třetím Alkmaarem a dva body za druhým obhájcem mistrovského titulu Feyenoordem. Nyní bude plnit úlohu mírného favorita v Rotterdamu se Spartou.

Twente heroicky otočilo duel s Excelsiorem a poskočilo na třetí místo tabulky

Celek z Enschede se koncem října dostal do mírné krize a v pěti ligových duelech vyhrál jen jednou, nicméně uplynulý víkend zvládl důležitou bitvu na půdě konkurenčního Go Ahead (3:1) a teď i přes nepříznivý vývoj nakonec přestřílel rotterdamský Excelsior po výsledku 4:2. V tomto pátečním utkání 15. kola sice prohrával po třinácti minutách už o dvě trefy, avšak poté heroicky zabral a po skvělém druhém poločase přeci jen dosáhl na tříbodový zisk.

Twente by chtělo navázat na důležitou výhru s Go Ahead proti neoblíbenému Excelsioru

Celek z Enschede se v předchozích dvou sezonách probojoval do evropských pohárů a také letos to s jeho ambicemi vypadá nadějně, ovšem za sebou nemá ještě ani polovinu tohoto ročníku a za žádnou cenu tedy nesmí polevit. V dosavadním průběhu získal velmi solidních třicet bodů a patří mu čtvrtá příčka, přičemž za druhým Feyenoordem zaostává jen o body dva. Teď bude plnit úlohu favorita s nevyzpytatelným Excelsiorem.

Twente zaskočilo Go Ahead a po skvěle zvládnutém prvním poločase zvítězilo o dva góly

Celek z Enschede se i v tomto ročníku řadí mezi hlavní kandidáty na nejvyšší umístění a teď i přes horší výkony v posledních týdnech zabral na půdě konkurenčního Go Ahead, když hlavně díky dvěma trefám v úvodních pětadvaceti minutách zvítězil 3:1. Po tomto nedělnímu úspěchu si v tabulce upevnil čtvrté místo se třiceti body a právě před pátým rivalem z Deventeru si vytvořil solidní osmibodový náskok, za třetím AZ navíc zaostává jen vinou horšího skóre.

Go Ahead se zkusí přiblížit k elitní pětce proti ambicióznímu Twente

Celek z Deventeru letos patří k týmům, které by se rády probojovaly do evropských pohárů, a po více jak třetině tohoto ročníku Eredivisie to zatím vypadá, že by se mu to mohlo povést. Go Ahead totiž až na výjimky předvádí konstantní výkony a se ziskem dvaadvaceti bodů mu náleží velmi solidní šesté místo, přičemž právě za svým nedělním konkurentem zaostává o bodů pět. Twente tedy momentálně patří čtvrtá pozice se sedmadvaceti body.

PSV uspělo i na třináctý pokus, ve šlágru kola si hladce poradilo s ambiciózním Twente

Eindhovenský gigant dál prochází tímto ligovým ročníkem jako nůž máslem, a i když tato sezóna není ještě ani zdaleka ve své polovině, tak o jeho vážném útoku na ligový titul nemůže být pochyb. PSV totiž ovládlo i třináctý duel Eredivisie a se stoprocentním ziskem devětatřiceti bodů si upevnilo první příčku se sedmibodovým náskokem před druhým Feyenoordem, jelikož teď v Enschede přehrálo oslabené Twente o tři branky.

Lang zpátky do akce? PSV bude hájit stoprocentní bilanci na půdě třetího Twente

Letošnímu ročníku Eredivisie jednoznačně vládnou hráči PSV. Ve dvanácti ligových kolech se radovali ve všech případech z vítězství, není pochyb o tom, že minimálně směřují k titulu podzimního krále. Jestli každopádně může někdo eindhovenského velikána přece zastavit, pak bezpochyby Twente. Aktuálně třetí celek tabulky navíc před vlastními fanoušky nepadl.

Twente znovu nepřesvědčilo a po přestřelce s Nijmegenem získalo jen bod

Celek z Entschede se poslední dobou přece jen zasekl, a i když v dosavadních dvanácti kolech utrpěl jedinou porážku, taky nyní zaznamenal již svůj třetí nerozhodný výsledek z minulých čtyř utkání a v boji o nejvyšší příčky opět ztratil. V duelu s Nijmegenem plnil úlohu jasného favorita, ale i přes vedení 1:0 mohl být nakonec rád, že s houževnatým rivalem vybojoval alespoň bod za nerozhodný výsledek 3:3.

Twente bude usilovat o devátou výhru v ligové sezóně proti Nijmegenu

Celek z Enschede v předešlých dvou ročnících trápil i ty největší favority a probojoval se do předkola Konferenční ligy, také v této sezóně patří mezi největší favority a zatím se mu daří nad očekávání dobře. V dosavadním průběhu Eredivisie totiž vybojoval solidních šestadvacet bodů a je čtvrtý jen o skóre za druhým Feyenoordem, teď bude plnit úlohu favorita proti nevyzpytatelnému NEC.

Twente i kvůli vyloučení Sadílka jen remizovalo v Utrechtu

Ambiciózní Twente si minulý víkend vyšláplo na obhájce mistrovského titulu Feyenoord (2:1) a dobré rozpoložení chtělo potvrdit i na půdě Utrechtu, který se až do tohoto vzájemného utkání nacházel na posledním místě tabulky, avšak z jeho půdy si odváží pouze remízu 1:1. Celek z Enschede sice rychle zareagoval na obdržený gól, ale i vinnou červené karty pro českého krajánka Michala Sadílka v 66. minutě již misky vah na svou stranu nepřevrhl.

Utrecht se zlepšuje. Pomůžou Jansovy rady proti rozjetému Twente?

Utrecht ještě do čtvrtečního večera nebyl v tabulce Eredivisie na poslední místě tabulky. Pak ovšem Ajax zvládl dohrávku proti Volendamu, takže domácí přece zabředli na samotné dno. Odrazit se od něj nahoru zrovna nyní proti Twente přitom nebude vůbec jednoduché. Celek z Enschede směle konkuruje těm nejlepším, notně povzbuzený bude hlavně o předchozí výhru.

Twente zastavilo obhájce titulu, rozjetý Feyenoord totiž porazilo 2:1

Favorizovaný Feyenoord se po špatném začátku této sezóny dostal do vynikající formy, v předchozích deseti duelech jen jednou prohrál a to ještě v Lize mistrů na půdě španělského Atlética Madrid (2:3). Na ligové scéně bodoval naplno v sedmi zápasech za sebou, nicméně teď po středečním vítězství 3:1 v LM nad italským Laziem (3:1) selhal v Eredivisii v Enschede a jeho parádní šňůra tedy skončila po těsné porážce 1:2.