1. FSV Mainz 05 Německo - 1. FSV Mainz 05 - Zprávy

Augsburg chce proti Mohuči připsat šestou výhru v sezoně

Augsburg z posledních pěti zápasů prohrál jen dva, a to s těžkými vahami, totiž s Bayernem a Bayerem. Nemá tedy důvod si nevěřit proti soupeři, který z jednadvaceti odehraných utkání zvládnul urvat jedno jediné vítězství, jaké se navíc datuje do 4. listopadu.

Mainz zareagoval na neuspokojivé výsledky a odvolal kouče Siewerta. Nahradí ho Henriksen

Jan Siewert skončil jako trenér Mainzu. Jednačtyřicetiletému kouči se staly osudným neuspokojivé výsledky a především aktuální série 11 soutěžních zápasů bez výhry. Tým se pokusí zachránit v německé nejvyšší soutěži Bo Henriksen. Vedení klubu v úterý oznámilo, že s devětačtyřicetiletým Dánem podepsalo smlouvu do roku 2026. Henriksen do uplynulého víkendu trénoval FC Curych.

Mohuč na domácí sílu Stuttgartu recept nenašla, hosty srazily přesné centry Stenzela

Stuttgart porazil ve 21. kole Bundesligy na vlastní půdě Mohuč 3:1. Trápící se Carnival Club odolával Švábům dlouho i díky tomu, že sudí musel na několik minut přerušit hru kvůli pokračujícím protestům německých fanoušků proti tamní fotbalové asociaci. V nastavení prvního poločasu však domácí dvakrát rychle po sobě udeřili zásluhou Pascala Stenzela, jenž zaznamenal u obou branek asistenci. K neporazitelnosti před vlastními fanoušky, která trvá už osm soutěžních klání, příspěl svou 14. trefou v letošním ročníku i kanonýr Deniz Undav, čímž pomohl upevnit postavení svého týmu na třetím místě v tabulce.

Stuttgart musí zapomenout na nezdar z DFB-Pokalu, na jeho půdu zavítá trápící se Mohuč

Stuttgartu se vstup do Bundesligy po vánočních svátcích nezdařil podle představ, po dvou porážkách v řadě však znovu nasadil dobré tempo a urval dvě vítězství za sebou. Rozhodně si vůbec špatně nepočínal ani naposledy v DFB-Pokalu. Byť padl, aktuálnímu ligovému lídrovi z Leverkusenu statečně vzdoroval. Svou zlepšenou formu nyní hodlá potvrdit proti Mohuči.

První venkovní gól po čtyřech měsících Unionu na výhru v propršené Mohuči nestačil

Hráči Mohuče remizovali v dohrávce 18. kola Bundesligy na vlastním stadionu s Unionem 1:1, a prodloužili tak jeho venkovní sérii bez výhry trvající od loňského srpna. Duel hraný na podmáčeném terénu nabídl navzdory nepříznivým podmínkám přehršel gólových šancí. Obě branky nakonec padly v dlouhém nastavení úvodního dějství, kdy na gól Jonathana Burkardta zareagoval první ligovou trefou Berlíňanů na hřištích soupeřů od 7. října Robin Gosens. Alex Král naskočil do zápasu z lavičky v 76. minutě.

Odložená bitva o záchranu: Mohuč zkusí najít cestu za toužebnou výhrou proti Unionu

Tenhle duel se měl odehrát už v lednu, tehdy však původní termín narušila ledovka, kvůli níž byla ohrožena bezpečnost kolem stadionu. A tak se oba celky dohodly, že sehraný bude až v únoru. Jedná se o poslední rest, který v Bundeslize musejí dohnat, a konat se bude především velká záchranářská bitva. Mužstva ze spodku tabulky od sebe aktuálně dělí pouhé dvě příčky.

Werder potvrdil svou narůstající sílu na hřišti bídné Mohuče

Brémy porazily ve 20. kole Bundesligy Mohuč 1:0. Hosté, v jejichž bráně znovu dostal před Jiřím Pavlenkou přednost Michael Zetterer, rozhodli o tříbodovém zisku už ve druhé minutě, kdy se prosadil Marvin Ducksch. Pro dortmundského rodáka šlo o devátý přesný zásah v ročníku, kterým odsoudil domácí k 10. ligové porážce. Werder naopak zvítězil potřetí v řadě a v tabulce se přiblížil pohárovým příčkám.

Dočká se Werder v duelu s Mohučí třetího vítězství v řadě?

Jednadvacátého ledna Zelenobílí šokovali svým vítězstvím nad Bayernem. O tom, že nebylo náhodné, svědčí týden stará výhra nad Freiburgem. Svěřenci Oleho Wernera se rázem vyšplhali do poloviny tabulky. Na ni Mohuč aktuálně ztrácí dvanáct bodů, nicméně v bývalém klubu obránce Zdeňka Pospěcha věří, že se brzy podaří odrazit nad sestupové pásmo.

Götzeho trefa přestřihla remízovu šňůru Mohuče na hřištích soupeřů

Hráči Frankfurtu využili v 19. kole Bundesligy výhody domácího prostředí k výhře 1:0 nad Mohučí. Vyrovnané utkání bylo strohé na gólové příležitosti, Orli se však trefy dočkali v 73. minutě, kdy míč úspěšně dorazil do sítě hrdina Německa z mistrovství světa 2014 Mario Götze. Zásah 31letého záložníka zároveň utnul šestizápasovou sérii remíz Die Nullfünfer na hřištích soupeřů v lize, přičemž hosté zůstali utopení na 16. příčce.

Místo vlaků autobusy: Mainz chce za podpory fanoušků uspět v nedalekém Frankfurtu

Proti proudu řeky Mohanu se fotbalisté Mainzu vydají do necelých 50 kilometrů vzdáleného Frankfurtu. V metropoli Hesenska budou mít jasné cíle: podruhé v probíhajícím ročníku zvítězit, a pokud možno konečně vsítit víc než jeden gól. Domácí naopak hodlají pokračovat v uspokojivém startu do jarní části sezóny.

Kvůli ledovce se nebude hrát páteční bundesligová předehrávka v Mainzu

Kvůli extrémním povětrnostním podmínkám spojeným s ledovkou se neuskuteční páteční předehrávka německé ligy mezi domácí Mohučí a Unionem Berlín. Souboj týmů ohrožených sestupem dnes vedení dvou nejvyšších soutěží v zemi (DFL) z bezpečnostních důvodů s předstihem odložilo.

Černého trefa měla v Mohuči pro Wolfsburg jen jednobodovou příchuť

Wolfsburg vstoupil do jarní části sezony ziskem bodu, když v 17. kole Bundesligy remizoval na hřišti Mohuče 1:1. K výhře sice nejprve Vlky nasměroval už ve 12. minutě parádní akcí Václav Černý, jenž rozvlnil soupeřovu síť podruhé v ročníku. Po změně stran ovšem o konečném výsledku rozhodl přesný Silvan Widmer. Čekání domácích na výhru se protáhlo již na sedm zápasů a v tabulce zůstali na 16. místě, hosté zaznamenali teprve druhou dělbu bodů v sezoně a nadále se pohybují v klidném středu.

Mohuč bude chtít v prvním zápase nového kalendářního roku zlomit nelichotivou sérii s Wolfsburgem

Před vzájemným kláním však hrají karty ve prospěch Vlků, kterým patří v tabulce desátá příčka, zatímco die Nullfünfer mají na té šestnácté na kontě stejný počet bodů, jako předposlední Köln i poslední Darmstadt.

BVB nepříjemné vzpomínky nezahnalo, Mohuč opět neodjela z Dortmundu s prázdnou

Utkání 16. kola Bundesligy mezi domácím Dortmundem a Mohučí skončilo nerozhodně 1:1. Hráči BVB vstoupili do střetnutí aktivněji, za což byli po necelé půlhodině hry odměnění brankou z kopačky Juliana Brandta. Vyrovnání však přišlo ještě do poločasu, když ojedinělou šanci hostů ve 43. minutě proměnil Sepp van den Berg. Čekání klubu z Vestfálska na plný bodový přísun se tak protáhlo na čtyři zápasy, Die Nullfünfer se oproti tomu díky lepšímu skóre posunuli ze sestupových příček.

Dortmund i Mainz v posledních týdnech strádají. Pro který celek dopadne vzájemný zápas lépe?

Jak v Dortmundu, tak i v Mainzu si jistě představovali lepší průběh sezóny. Oba týmy však momentálně zůstávají za svými možnostmi. Který z nich si před zimní přestávkou alespoň částečně vylepší reputaci?